NajRecept.sk Sviatočné pečenie Halloween Vynikajúci recept na Halloweenske čarodejnícke prsty. V škole boli obrovským hitom.
Vynikajúci recept na Halloweenske čarodejnícke prsty. V škole boli obrovským hitom.
Vynikajúci recept na Halloweenske čarodejnícke prsty. V škole boli obrovským hitom.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Mineralka Mineralka    ·   23.10.2023

Vynikajúci recept na Halloweenske čarodejnícke prsty. V škole boli obrovským hitom.

Tento recept na čarodejnícke prsty je jedinečným a zábavným spôsobom, ako priviesť trochu halloweenskej atmosféry priamo na váš stôl. Pekla som tieto kúzelné prsty svojej dcére do školy a musím povedať, že boli obrovským hitom. Nielenže vyzerajú úžasne, ale sú tiež jednoduché a lacné na prípravu, čo z nich robí ideálnu voľbu pre každú halloweensku oslavu. Cesto je mäkké a vláčne, s príjemnou chuťou, ktorá si získa každého. Čarodejnícke prsty sú zdobené mandľovými nechtami a majú skutočný 'wow' efekt, keď ich podávate na tanieri. Je to skvelý spôsob, ako vnesenie trochu kreativity a zábavy do vášho halloweenskeho oslavovania.

20 min
Čas prípravy
17 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

500 g
hladká múka
105 g
práškový cukor
1 ks
vanilkový cukor
300 g
Hera

Ďalej budeme potrebovať:

čisté biele mandle (v horúcej vode povariť a následne očistiť z hnedých šupiek)
červený džem
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Spracujte všetky prísady potrebné pre cesto dohromady, pokiaľ nedosiahnete hladkú a pevnú konzistenciu.
  2. Z pripraveného cesta vytvárame tvar prstov. Nebojte sa nechať ich trochu nepravidelné a neupravené, to im naopak dodá autentickejší a strašidelnejší vzhľad.
  3. Každý kúsok cesta jemne stlačte prstom, aby ste vytvorili efekt skutočného prsta. Potom nožom jemne vyrežte ryhy, ktoré budú napodobňovať vrásky a kĺby na prstoch, čo dodá vašim čarodejníckym prstom ešte realistickejší vzhľad.
  4. Na koniec každého tvarovaného prsta pevne pritlačte mandľu, aby vytvorila ilúziu nechtu. Tým docielite detailný a pôsobivý vzhľad vašich čarodejníckych prstov.
  5. Pečte v predhriatej rúre na 200 stupňov za mierne ružovkasté sfarbenie, čo by malo trvať približne 17 minút. Počas pečenia dávajte pozor, aby prsty nepripiekli a zostali krásne šťavnaté a chutné.
  6. Akonáhle sú prsty upečené a necháte ich vychladnúť, starostlivo odstráňte mandľu. Následne ju pomocou červeného džemu prilepte späť na rovnaké miesto. Džem vytvorí efekt krvi a dodá vašim čarodejníckym prstom ešte strašidelnejší vzhľad. A tým je váš halloweensky pochúťkový recept hotový a pripravený na podávanie. Enjoy!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár