NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Jednohubky Šklebíci s plnkou podľa chuti. Dnes som ich skúsila znova a sú vynikajúci. Len sa po nich zaprášilo.
Šklebíci s plnkou podľa chuti. Dnes som ich skúsila znova a sú vynikajúci. Len sa po nich zaprášilo.
Recept Šklebíci s plnkou podľa chuti. Dnes som ich skúsila znova a sú vynikajúci. Len sa po nich zaprášilo.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   4.1.2024

Šklebíci s plnkou podľa chuti. Dnes som ich skúsila znova a sú vynikajúci. Len sa po nich zaprášilo.

Vyskúšala som tento recept a musím povedať, že je úžasný. Tento malý, prispôsobiteľný pečený pokrm, ktorý môže byť plnený rôznymi náplňami podľa môjho výberu, poskytuje skvelú príležitosť na kreativitu v kuchyni. Keď som ich nedávno pripravila, boli také chutné, že rýchlo zmizli z taniera. Tento recept je pre mňa ideálnou voľbou, keď chcem niečo jedinečné a lahodné.

20 min
Čas prípravy
10 min
Čas varenia
Suroviny

Budeme potrebovať:

250 g
tvaroh (najlepšie farmársky, rozhodne nie z vaničky)
250 g
hera
250 g
hladká múka
1/2 lyžičky
soľ
na potretie
vajce
na naplnenie
hustá marmeláda alebo lekvár
na posypanie
práškový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Najprv necháme Heru zmäknúť. potom preosejeme múku a zmiešame ju s tvarohom a soľou, aby sme vytvorili pružné a nelepivé cesto. Toto cesto potom necháme aspoň dve hodiny, ideálne cez noc, odpočívať v mikrotenovom sáčku v chladničke.
  2. Cesto rozdelíme na dve časti, čo uľahčí prácu a potom každú časť na mierne pomúčenej pracovnej ploche vyvaľkáme na placku hrubú približne 2 mm.
  3. Pomocou vykrajovača alebo pohára vykrajujeme z cesta kolieska - ich veľkosť si môžete zvoliť podľa vlastného uváženia.
  4. Na stred každého kolieska umiestnime pomocou dvoch lyžičiek malý kopček marmelády alebo lekváru. Potom koliesko preložíme a pevne pritlačíme bruškom prsta po okrajoch, aby sa počas pečenia príliš neotvorilo a náplň nevytekala.
  5. Prenesieme na plech, ktorý je vyložený papierom na pečenie, potrieme rozšľahaným vajcom a pečieme v predhriatej rúre na 200 stupňov, kým nezískajú zlatisto ružovú farbu, čo trvá približne 10 minút. Hneď po upečení ich hojne posypeme cukrom.

Ďakujeme za povolenie na zdieľanie receptu od skvelej
kuchárky - Naďa Indruchová

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár