NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Punčové rezy Recept na najlepšie slávnostné punčové rezy
Recept na najlepšie slávnostné punčové rezy
Recept na najlepšie slávnostné punčové rezy
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   15.12.2023

Recept na najlepšie slávnostné punčové rezy

Máte chuť na niečo jedinečné? Vyskúšajte tento recept na punčové rezy. Tieto rezy nie sú len obyčajný dezert, sú to kúsky šťastia plné sladkého rumu a malinovej marmelády, ktoré rozjasnia každý váš deň. Ideálne pre oslavy, rodinné zhromaždenia alebo len tak pre potešenie. Pripravte sa, že po jednom kúsku budú všetci chcieť recept.

40 min
Čas prípravy
15 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

10 ks
vajce
600 g
polohrubá múka
1 a 1/2 bal.
prášok do pečiva
500 g
kryštálový cukor
10 lyžíc
olej
10 lyžíc
mlieko

Zálievka:

240 g
kryštálový cukor
150 ml
voda
2 lyžice
malinový sirup
1 bal.
vanilkový cukor
2 ks
citrón
2 ks
pomaranč
100 g
maslo
100 ml
rum

Poleva:

250 g
práškový cukor
3 lyžice
rum
1 lyžica
malinový sirup
1 lyžica (podľa potreby)
mlieko
400 g
malinový džem
štipka
červené potravinárske farbivo
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pečieme najskôr dva pláty cesta. Každý z nich vyrobíme z trojice žĺtkov, ktoré šľaháme so 150 gramami cukru, 3 lyžicami oleja a mlieka. K nim pridáme 180 gramov múky premiešanej s polovičným množstvom kypriaceho prášku a nakoniec vmiešame pevný sneh z bielkov. Cesto pečieme 15 minút pri 180 °C a potom necháme vychladnúť. Pre tretí plát použijeme štyri vajcia a postupujeme podobne, ale s prídavkom potravinárskeho farbiva, aby cesto získalo ružovú farbu. Žĺtky šľaháme s 200 gramami cukru a farbivom, potom pridáme múku s práškom do pečiva a nakoniec sneh z bielkov. Aj tento plát po upečení necháme vychladnúť, a to aj s papierom na pečenie.
  2. Na ďalší krok vezmeme plát cesta pripravený zo štyroch vajec a položíme ho späť do pekáča, v ktorom sa piekol. Dôkladne ho zalejeme zálievkou, ktorú sme pripravili tak, že sme vodu s cukrom povarili, kým sa cukor nerozpustil, a potom do nej vmiešali maslo a nechali vychladnúť. Do vychladnutej zálievky pridáme kôru z pomarančov a citrónov, šťavu z nich, vanilkový cukor, sirup a rum. Tento aromatizovaný plát cesta potom necháme odpočívať približne 30 minút, aby sa všetky chute prepojili.
  3. Na zostavenie torty začneme jedným z plátov upečených z troch vajec, ktorý rovnomerne potrieme džemom. Tento namastený plát potom priklopíme džemom dole na už pripravený poliaty ružový plát. Pomocou pekáča obrátime vrstvy tak, aby ružový plát bol hore a potom odstránime papier na pečenie. Druhý plát, tiež upečený z troch vajec, potrieme džemom a položíme ho natretou stranou na vrchný ružový plát. Na torte necháme papier na pečenie a zaťažíme ju, aby sa vrstvy spojili a necháme takto cez noc. Torta môže byť uchovávaný v chladničke.
  4. Nasledujúci deň odstránime z torty papier na pečenie a potom ju pokryjeme polevou. V mojom prípade som použila hotovú polevu, ale tu je recept na domácu polevu. Začneme tým, že práškový cukor dôkladne vymiešame s rumom, trochou potravinárskej farby, sirupom a mliekom. Mlieko pridávame postupne, po lyžiciach, pokiaľ nedosiahneme požadovanú hustotu. Túto hutnú polevu potom nanesieme na povrch torty a necháme ju stuhnúť a zaschnúť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár