NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Nepečené pečivo Nepečené vianočné košíčky. Potrebujete iba 5 základných surovín.
Nepečené vianočné košíčky. Potrebujete iba 5 základných surovín.
Recept Nepečené vianočné košíčky. Potrebujete iba 5 základných surovín.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   20.11.2023

Nepečené vianočné košíčky. Potrebujete iba 5 základných surovín.

Objavte jednoduchosť a kúzlo výroby domácich cukríkov s naším receptom na cukríky zo sušeného mlieka. Tieto sladké pochúťky sú vyrobené z niekoľkých základných ingrediencií a ponúkajú neodolateľnú kombináciu krémovej chuti a jemnej textúry. Ideálne pre každú príležitosť, tieto cukríky sú dokonalým spôsobom, ako potešiť rodinu alebo prekvapiť priateľov unikátnym a ručne vyrobeným dezertom. Vyskúšajte tento recept a staňte sa hviezdou každej oslavy.

30 min
Čas prípravy
Suroviny
200 g
sušené mlieko
50 g
kakao
250 g
kryštálový cukor
200 g
maslo
100 ml
voda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Rozohrejte na panvici 100 ml vody, do ktorej potom vsypte cukor a počkajte, až zmes začne variť.
  2. Do rozohriatej vody s cukrom vložte maslo nakrájané na malé kúsočky a na miernom plameni varte, kým sa nevytvorí hustý sirup. Tento proces môže trvať až pol hodiny.
  3. Premiešajte sušené mlieko s kakaom a postupne do tejto suchej zmesi prilievajte uvarený sirup. Pridávajte sirup pomaly, množstvo potrebného sirupu závisí od kvality sušeného mlieka. Konečná zmes by mala mať konzistenciu podobnú vlhkému piesku, z ktorého je možné ľahko vytvarovať guličky.
  4. Z pripravenej hmoty tvoríme malé guličky, ktoré umiestňujeme do papierových košíčkov. Môžete ich obaliť v mletých orieškoch, kakau, kokose alebo ich ponoriť do čokolády. Alternatívne môžete guličky iba zdobiť čokoládou nanášanou cik-cak vzorom na ich povrch.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár