NajRecept.sk Čásť dňa Večera Jemné tvarohové koláčiky, ktoré pripravíte takmer bez práce. Dokopy len 3 suroviny a aj tak si pochutnáte.
Jemné tvarohové koláčiky, ktoré pripravíte takmer bez práce. Dokopy len 3 suroviny a aj tak si pochutnáte.
Recept Jemné tvarohové koláčiky, ktoré pripravíte takmer bez práce. Dokopy len 3 suroviny a aj tak si pochutnáte.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   6.2.2024

Jemné tvarohové koláčiky, ktoré pripravíte takmer bez práce. Dokopy len 3 suroviny a aj tak si pochutnáte.

Pripravte si lahodné tvarohové koláčiky, ktoré sú synonymom jednoduchosti a rýchlosti. Tieto koláčiky vynikajú tým, že na ich prípravu potrebujete iba tri suroviny, čo z nich robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí nemajú čas tráviť dlhé hodiny v kuchyni. Napriek tomu si na nich skvele pochutnáte. Nie sú príliš sladké, takže sú skvelou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť jemnejším chutiam. Sú dokonalým doplnkom k vašej popoludňajšej káve. Na obalenie koláčikov som použila kryštálový a škoricový cukor, čo im dodáva nezabudnuteľnú chuť a arómu.

25 min
Čas prípravy
30 min
Čas varenia
Suroviny
1 hrnček
(250 ml) hladká múka
100 g
mäkké maslo
200 g
tvaroh
na obalenie
kryštálový a škoricový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Do misky preosejeme múku, pridáme maslo, ktoré má izbovú teplotu a tvaroh. Spracujeme do hladkého cesta, ktoré potom rozvaľkáme na tenkú vrstvu.
  2. Rozkrojíme na štvorčeky. Každý z nich obalíme v cukre, potom prehneme na pol, znova prehneme a obalíme v cukre ešte raz.
  3. Rozložíme na plech vyložený papierom na pečenie a pečieme v rúre predhriatej na 180 stupňov, približne 30 minút. Je dôležité proces pečenia pozorne sledovať. Ak ich budete piecť príliš dlho, budú tvrdé.

Video recept

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár