Chrumkavé sušienky – kokosové, škoricové, kakaové

Chrumkavé sušienky - kokosové, škoricové, kakaové

By 18. decembra 2016

Dostala som nové pečiatky od mojej dcérky, tak som ich musela vyskúšať. Robila som keksíky troch chutí - kokosové, škoricové a kakaové.

Sú chrumkavé, ba až tvrdé, vhodné k šálke dobrého čaju. Mám rada keksíky, ktoré si sama upečiem. Aspoň viem, čo jem.

Prvé na obrázku nad textom sú kokosové - krásne, maslom voňajúce a jemne chrumkajúce kokosovými stružlinkami. Tieto mojim kolegyniam v práci chutili najviac. Druhé na obrázku sú kakaové - použila som kakao z Coop Jednota, ktoré je jedným z najlepších dostupných v slovenských obchodoch pre použitie pri pečení. Takže každý si môže vybrať chuť, ktorá mu najviac vyhovuje.

Keksy sú po upečení veľmi tvrdé, silno chrumkavé. Doporučujem ich upiecť skôr a pár dní uskladniť v dóze, kým ,,dozrejú". No ani potom však nečakajte super krehké jemné pečivo.

Ingredients

Instructions

  1. Všetky ingrediencie spracujeme na cesto - na každé cesto osobitne.
  2. Zabalíme do fólie a odložíme do chladničky zatuhnúť minimálne na 30 minút.Chrumkavé sušienky - kokosové, škoricové, kakaové
  3. Každé cesto rozvaľkáme na 3 mm a vykrojíme z neho formičkou tvar.Chrumkavé sušienky - kokosové, škoricové, kakaové
  4. Otlačíme pečiatku a preložíme na plech vyložený papierom na pečenie.Chrumkavé sušienky - kokosové, škoricové, kakaové
  5. Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 180 °C ccca 8 - 10 minút.
  6. Uskladníme v uzavretej dóze.

 

Chrumkavé sušienky - kokosové, škoricové, kakaové

Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Jedna odpoveď pre Chrumkavé sušienky – kokosové, škoricové, kakaové

  1. AďkaBB

    Super sa pečiatkujú…samozrejme aj chutia 🙂 my sme vykrajovali také menšie akurát do pusy,aby sa nemrvilo všade…budeme ich robiť pravidelne :)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *