Ryžový šalát so šošovicou beluga

Ryžový šalát so šošovicou beluga

By 4. septembra 2015

Milujem varenie, milujem keď môžem celý deň tráviť v kuchyni. No v poslednej dobe. odkedy som v plnom pracovnom nasadení, nemám na varenie toľko času a snažím sa hľadať a vymýšľať rýchle, dostupné recepty, ktoré sú chutné, výživné, ale hlavne uvarené raz-dva.

Opäť sa mi zrodil v hlave nápad na šalát, tentokrát ryžový s mojím novým objavom - čiernou šošovicou beluga. Vždy ak ma kopne múza, hodím svoju myšlienku do googlu a hľadám či už niečo podobné existuje. Ako obvykle, aj tentokrát, môj nápad už dávno existoval na niekoľkých zahraničných blogoch. A tak som sa nimi trocha inšpirovala a prinášam vám recept na zdravý, (nielen) letný šalát :).

Ingredients

Instructions

  1. Ryžu prepláchneme pod vodou a uvaríme podľa návodu.
  2. Taktiež prepláchneme aj šošovicu a uvaríme podľa návodu.
  3. Tofu nakrájame na malé kocky a na 2 PL olivového ho opečieme dozlatista, osolíme, okoreníme.
  4. Scedenú ryžu zmiešame so scedenou šošovicou, tofu, paradajkami nakrájanými na kocky, pórom (ak nechceme nemusíme ho použiť) a zálievkou

    Zálievka:
    Korenie zmiešame s 3 PL olivového oleja a citrónovej šťavy. Ak je potrebné dochutíme soľou, čiernym korením a čili vločkami.

  5. Šalát podávavame vychladený.

 

Ryžový šalát so šošovicou beluga

Print

Milujem jedlo, milujem varenie a milujem svoju rodinu a svojho priateľa, pre ktorého najčastejšie varím. On je mojim kritikom, ale aj inšpiráciou pri varení. Snažím sa variť zdravo, ale rada si pochutnám aj na dobrom pečenom mäsku. Verím, že vás moje recepty inšpirujú a pochutnáte si na nich.


Môj blog: www.spinavakuchyna.blogspot.sk

Kontakt na mňa: jacunska3@centrum.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *