Kávová zmrzlina

Kávová zmrzlina

By 5. septembra 2015

Zmrzlina pre milovníkov kávy. Nádherná krémová kávová chuť zmrzliny je úžasná. K príprave tejto zmrzliny potrebujete iba 3 suroviny a to salko, kávu a šľahačkovú smotanu.

Padne vhod v horúcich letných dňoch dať si doma vyrobenú zmrzlinu. Ako sa hovorí - človek aspoň vie, čo zje.kávová zmrzlina

Ingredients

Instructions

  1. Kávu zalejeme 1 PL vody.
  2. Do misky nalejeme kondenzované mlieko a pridáme kávu. Prešľaháme
  3. Pridáme šľahačkovú somtanu a prešľaháme do peny. Pozor však aby ste zmes neprešľahali, inak by ste mali namiesto zmrzliny kávové maslo.
  4. Našľahanú kávovú zmrzlinu preložíme do misiek, prikryjeme a odložme do mrazničky. Zmrzlinu netreba premiešavať.

    kávová zmrzlina

  5. Ak vám zmrzlina príliš stvrdne, treba ju nechať chvíľu pri izbovej teplote a potom servírovať.

 

kávová zmrzlina

Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *