Fotorecept| Kysnuté palacinky podľa Julie Childe

Fotorecept| Kysnuté palacinky podľa Julie Childe

By 29. júla 2015

Dnešný recept venujem všetkým deťom, ktorým začali prázdniny a všetkým dospelým, ktorý sa im starajú o program - varia im, pečú im, chodia s nimi na kúpaliská, do kina, berú ich na dovolenky a posielajú na tábory.

Ja sama som s deťmi cez leto doma. A viem ,že zorganizovať program dá zabrať. Určite je náročnejšie ak musia obaja rodičia pracovať a čas s deťmi je potrebné presne naplánovať. Ale aj keď ste doma, musíte byť šikovný čo sa plánovania týka. Je treba predísť ponorke, nude a bezcielnemu vylihovaniu a nič nerobeniu. Nie je potreba mať čas vyplnený na minútu ale nejaký, aspoň hrubý plán pomože. Dodá pocit istoty a pohody.

Recept na palacinky z kysutého cesta mám od Julie, z jej knihy Umenie francúzskej kuchyne. Francúzi sú v palacinkovaní najlepší. Ich crěpes Suzette sú svetoznámy pojem. U nás sú palacinky vždy rýchla varianta večere pre deti. Pre môjho muža to nie je plnohodnotné jedlo, a tak ich pečiem len občas, a pravda je, že ich musím napiecť veľmi veľa. A keďže sú prazdniny, skúsili sme túto trocha zložitejšiu variantu cesta. Asi vás nemusím presviedčať, že úspech boľ veľký. Kým manžel prišiel domov, všetko sa zjedlo :).

Tento recept, a tak to píše aj Julia, sa pripravuje pomocou mixéru. Cesto je vďaka kvasniciam hrubšie a nadýchanejšie ako u klasických - nekysnutých palaciniek. Náplň si zvolíte podľa svojich preferencií. Ja som tentokrát vytvorila z jedntlivých palaciniek tortu pomocou vrstvenia a náplní. Dozdobila som ju čerstvým ovocím.

Pozn.

Ak nechcete kysnuté cesto stačí vynechať droždie.

 

 

Ingredients

Instructions

 1. Mlieko zohrajte a rozpustite v ňom dorždie.
 2. Všetky suroviny dajte do mixéru, pridajte droždie rozpustené v mlieku a zakryte, mixujte asi 1 min. na max rýchlosť.
 3. Potom pomocou stierky zoškrabte zmes a pokračujte v mixovaní asi 2 min. Kysnuté palacinky 1
 4. Hotové cesto prikryte a nechajte asi 2 hod odpočívať.Kysnuté palacinky 2
 5. Zväčší svoj objem a na povrchu sa začnú tvoriť bublinky.
 6. Cesto je pripravené na pečenie.
 7. Na pečenie je ideálna ťažká panvica, potrite si ju pred každou palacinkou olejom.Kysnuté palacinky 3
 8. Po upečení nechajte palacinky vychladnúť a začnite plniť a vrstviť.Kysnuté palacinky 4
 9. Ako náplň som zvolila - domáci ríbezľový lekvár, tvaroh s cukrom, a čokoládu ( kakao+cukor+ mlieko).Kysnuté palacinky 5
  Kysnuté palacinky 6

Všetkým detičkám pekné prázdniny a rodičom pevné nervy a peknú dovolenku.

Kysnuté palacinky 7
Kysnuté palacinky 9
Kysnuté palacinky

Print

V súčastnosti žijem v Prahe s manželom, a troma deťmi. Rodina, domácnosť, varenie a pečenie je moja láska a hobby. Rada tvorím, vymýšlam a inštalujem rozne kompozície z jedla a kvetov. Inšpiráciu beriem z prírody ale aj od mnohý inšpiratívnych ľudí, z kníh a života všeobecne ... Dúfam že aj ja vás inšpirujem a nájdete tu, alebo na mojom blogu niečo pozitívne a inšpiratívne.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *