Fotorecept| Kokosový chlebíček

Fotorecept| Kokosový chlebíček

Pridal: Zuzka, 29.7.2015

Kategorie: Pečivo

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Dnes mám za sebou traumatizujúci zážitok. Bola som u zubára. Ja si proste nemôžem pomôcť, návšteva lekára tohto typu vo mne vyvoláva všetky možné aj nemožné negatívne emócie, aké len v sebe viem nájsť. Už týždeň dopredu, keď viem, že idem na túto "návštevu", ma omíňajú mdloby a v deň D so mnou nieje veľmi reč. (týmto pozdravujem svojich kolegov, a ďakujem im, že to so mnou dnes v práci zvládli). Keď už sedím v čakárni, tak si v duchu sľubujem hory-doly, čo si za odmenu kúpim, čo si za odmenu doma dám dobré na jedenie. No a dnes som si sľúbila prípravu tohto kokosového chlebíčku. Geniálne rýchly na prípravu a pritom tak krásne zdravý, žiadny cukor v sebe nemá. Pán zubár by ma určite pochválil...

FOTKA OD VÁS

Pridal: Zuzka, 29.7.2015

Kategorie: Pečivo

SUROVINY

140 gšpaldová hladká múka
1 ČLprášok do pečiva
1 ČLmletá škorica
1 ČLvanilkový extrakt
70 g (strúhaný)kokos
40 gmaslo
75 mlagávový sirup
1 celé vajce
150 ml (ryžové)Alpro

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Tento obsah surovín je polovičná dávka z pôvodného receptu a vyšla mi akurát na malú chlebíčkovú formu.V miske som ručným mixérom zmiešala maslo s agávovým sirupom.
  2. Pridala som extrakt, vajíčko a ryžové Alpro.
  3. V druhej miske som zmiešala múku, škoricu a prášok do pečiva.
  4. Do tekutej zmesi som postupne na striedačku ručne primiešala múčnu zmes a kokos.
  5. Takto pripravené cesto som vyliala do vymastenej chlebíčkovej formy a pri 160 stupňoch som chlebíček nechala piecť 50 minút do zlatohneda.
  6. Chlebíček som vyklopila z formy, nechala úplne vychladnúť a počkala som, kým mi odpuchnú ústa, aby som mohla degustovať.
Ak máte taký panický strach zo zubárov, ako ja, odporúčam, motivujte sa. Mne to pomáha. No veď uznajte sami, nieje toto dôvod na radosť
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť