Bazová limonáda

Bazová limonáda

By 29. júna 2015

Baza je prírodnou lekárňou, ktorá púta sýtymi farbami a prenikavou vôňou. Má nespočetné terapeutické a imunitné vlastnosti (chrípka, horúčka, zápcha, zápaly ústnej dutiny, infekcia horných dýchacích ciest..). Zbieranými časťami bazy sú najmä kvety (celé súkvetie) a plody.
Dnes vám ponúkam recept na osviežujúcu, šumivú bazovú limonádu pre rýchlu spotrebu. Robila nám ju v detstve, pravidelne v tomto období naša mamka. Nikdy nezabudnem na tú vôňu a sviežu chuť nápoja vytiahnutého priamo z chladničky.

Ingrediencie sú uvedené pre 5 litrový pohár.

 

Ingredients

Instructions

  1. Cukor si rozpustíme v pol litri horúcej vody, vlejeme ho do pohára.
  2. Nakrájame citrón na koliečka a tiež ho vhodíme do pohára. Bazová limonáda2
  3. Pridáme kyselinu citrónovú, kvety bazy a zalejeme vodou z vodovodu po vrch. Premiešame.Bazová limonáda4
  4. Previažeme celofánom a odložíme pohár na teplé miesto. Aj na slnko ... Ponecháme na slnku 2-3 dni, keď je počasie chladnejšie aj dlhšie. Nápoj by mal skvasiť a mali by sa vytvoriť bublinky. Dávame pozor, aby sa nezačala tvoriť na povrchu plieseň. Preto sa snažím urýchliť proces kvasenia pridaním štipky sušených kvasníc. Potom stačí mať pohár na slnku 1-2 dni.
  5. Po vykvasení nápoj scedíme do fliaš, odložíme do chladničky a podávame s ľadom. Ak sa bude zdať nápoj sladký, môžete ho zriediť vodou alebo minerálkou. Ale deti sladký nápoj budú milovať 🙂

Zvyšnú bazu som rozložila v tenkej vrstve na plátno a sušila. Výhodné je sušiť ju na tmavom a teplom mieste, aby si zachovala peknú farbu. Čím rýchlejšie sa usuší, tým lepšie. Suším len časť s kvietkami, hrubšie stonky odstrihávam, tie potrebujú na usušenie dlhší čas.

Majte pekný víkend.Bazová limonáda

 

Print

klaura

Volám sa Laura ... zo všetkého najradšej sa venujem dvom činnostiam, a to vareniu a fotografovaniu ... ani sama neviem, čo mám radšej ... často spájam tieto dve záľuby do jednej ... a potom vznikajú moje fotorecepty ... :) srdečne vás uvítam na mojom blogu www.klaura-dnes.blogspot.sk.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Jedna odpoveď pre Bazová limonáda

  1. edita

    Veľmi dobrý osviežujúci nápoj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *