Tvarohová nepečená bábovka s ovocím

Tvarohová nepečená bábovka s ovocím

By 16. apríla 2015

Tento mesiac som to s bábovkami roztočila. Začala som s bábovkou s troškou rozmarínu. Ďalej to bola tvarohová pečená bábovka s farebnými vrstvami. Dnes som robila tvarohovú nepečenú bábovku, ľahký nadýchaný dezert ako ušitý na nedeľu poobede ku káve a ešte mám pre vás pripravenú pistáciovú bábovku.
Nepodaril sa mi urobiť fotopostup. Som bola taká "šikovná" a nechala som foťák pustený celú noc, vybila sa baterka a keď ho bolo najviac potreba, proste odmietol fungovať. Ale zasa na druhú stranu, postup je tak jednoduchý, že vám ho nebude treba ani zdokumentovať a zvládnu to aj ročníky mladšie a neskúsené v kuchyni.

 

Instructions

 1. Plátky želatíny som zaliala 4 polievkovými lyžicami a 10 minút som ich nechala napučať. Potom som ju nechala rozpustiť vo vodnom kúpeli (malý hrniec som postavila na väčší s vriacou vodou tak, aby sa nedotýkal tejto vriacej vody.)
 2. V druhom samostatnom vodnom kúpeli som nechala rozpustiť aj bielu čokoládu.
 3. Sladkú smotanu som mixérom vyšľahala dotuha s dvoma polievkovými lyžicami cukru. Pridala som po lyžiciach tvaroh a po častiach bielu čokoládu.
 4. Keď bola želatína rozpustená, do želatíny som pridala po častiach krém.
 5. Všetko som spolu riadne premiešala a rozdelila do misiek, ktoré som vymazala trochou oleja, aby sa z nich dali bábovky neskôr vyklopiť. Takto pripravené bábovky som nechala cez noc oddychovať v chladničke.
 6. Na druhý deň som si pripravila ovocnú omáčku:
  Na panvicu som dala doma vyrobený vanilkový cukor, nechala ho trošičku skaramelizovať.

  Pridala som pokrájané červené ovocie. U mňa to bola zmes jahôd, černíc a červených ríbezlí.

  K tomu som pridala dva lístky bazalky, jeden zvitok celej škorice a dve polievkové lyžice limoncella a nechala som prejsť varom, kým sa alkohol neodparil.

 7. Hneď som podávala.

 

Tvarohová nepečená bábovka s ovocím

Print

Môj blog: www.foodependence.blogspot.sk


Kontakt na mňa: blog.foodependence@gmail.com

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *