Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta

Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta

By 30. apríla 2015

Mrkva je veľmi vďačná potravina, je zdravá a chutí každému. Ešte aj v tomto období je možné kúpiť takú, ktorá narástla u nás, alebo niekde v okolí, alebo sme si ju dopestovali a dobre uskladnili. Takže ak piecť niečo sezónne a zdravé, tak potom s mrkvou.

Keďže v recepte nie je múka je možné ho považovať za bezlepkový. A je určite skvelý aj v prípade nejakej tej diéty, neobsahuje maslo - tuky. Príprava je jednoduchá, ja som ho pripravovala s najmladšou dcérou - Bibi, ktorá miluje pečenie a varenie.

Ingredients

Instructions

Korpus

  1. Vymiešajte vajíčka s cukrom.
  2. Vďaka mojmu pomocníkovi, KitchenAid, je strúhanie mrkvy rýchlo, a Abi to nesmierne baví ... a ani neporiadok v kuchyni už nemáme taký veľký 🙂Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta
  3. Potom pridajte všetky ostatné ingrediencie - cesto je tuhšie ale to nevadí.
  4. Formu na pečenie veľkosti 24 cm si vymažte maslom, alebo iným tukom.
  5. Rúru predhrejte na teplotu 160 °C.
  6. Cesto dajte do vymazanej formy, spodok vyložte papierom na pečenie a zarovnajte povrch.Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta
  7. Tortu pečte prvých 10 min na teplote 160 °C a potom pridajte na 180°C a pečte ešte ďalších 45 min.Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta
  8. Nechajte vychladnúť a potom potrite krémom.

Kým sa tortička upečie, možete ale nemusíte pripraviť krém, je možné ho nahradiť čokoládovou polevou, alebo len šľahačkou.
Ja som zvolila krém z mascarpone a krémového syru. Okedy som ho robila na tortu Red Velvet som z neho nadšená, nie je v ňom maslo, je ľahký nadýchaný a chutí vynikajúco.

Krém

Ja som chcela aj na krém hnedý cukor a mám len hrubý - kryštálový tak som si musela pomlieť. Krém vďaka tomuto cukru bol jemne karamelový. Na pomletie som pužila mlynček na kávu.

 

Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta

 

 

Vymiešajte mascarpone so syrom a cukrom a krém je hotový. Je vážne skvelý 🙂

 

Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta

 

Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta

Fotorecept | Bezlepková mrkvová torta
Print

V súčastnosti žijem v Prahe s manželom, a troma deťmi. Rodina, domácnosť, varenie a pečenie je moja láska a hobby. Rada tvorím, vymýšlam a inštalujem rozne kompozície z jedla a kvetov. Inšpiráciu beriem z prírody ale aj od mnohý inšpiratívnych ľudí, z kníh a života všeobecne ... Dúfam že aj ja vás inšpirujem a nájdete tu, alebo na mojom blogu niečo pozitívne a inšpiratívne.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *