TIP | Aby sa cesto na rukách nelepilo

TIP | Aby sa cesto na rukách nelepilo

Aby sa cesto na rukách nelepilo1Poznáte to. Pripravujete si cesto a máte ruky celé lepkavé. Zrazu potrebujete rýchlo zdvihnúť telefón, otvoriť dvere návštevníkovi, ktorý sa nevie doklopať či dozvoniť, alebo zastaviť vaše utekajúce batoľa. Telefón nie je problém, zavoláte späť. Nebudete vedieť, kto vám zvonil, lebo nestihnete otvoriť dvere alebo vaše dieťa už dávno s úsmevom na tvári polieva čaj po celom nábytku v obývačke.

Aby ste sa vyhli týmto nečakaným situáciám, pri príprave ručne mieseného cesta si suché ruky posypte kukuričnou múkou. Na ruky sa vám už nebude tak veľmi lepiť cesto a v prípade potreby ich rýchlo opláchnete vodou 🙂

Taktiež sa používa maslo. No lepším riešením je použiť olej. V tom prípade už nestačí ruky opláchnuť vodou, ale i mydlom, či osušiť ich papierovou utierkou.

 

 

 

Nikdy ma nebavilo varenie a pečenie tak ako teraz. Dospievaním sa človek mení a nachádza nové hodnoty. Mám rada ten pocit, keď sa mi podarí pre svojich blízkych prichystať maškrtu, ktorej sa nevedia dojesť. A keďže viem, že záľubu v pečení a varení nemám iba ja, rada sa s vami podelím o moje experimenty.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *