Špargľový krém so syrom Jadel

Špargľový krém so syrom Jadel

By 24. februára 2015

Predstavte si chuť polievky zo zelenej špargle  podčiarknutú fantastickým syrom Jadel, ktorý nám nosia príbuzní môjho priateľa  z okolia Českého Krumlova.
U nás takýto syr nedostať, aspoň o takom neviem. Je to biely parený ovčí syr, tvrdý, slaný, zapletený do vrkoča. Výborne pasuje k rajčinovej polievke, špagetám alebo ho len tak pokrájať na plátky a vychutnať k vínku namiesto  korbáčikov. V chladničke nám dlho vydrží a na ideálne dochutenie pokrmov ho stačí použiť málo, lebo je veľmi slaný.

Ingredients

Instructions

  1. Špargľu umyjem. Tvrdé konce odrežem - vyhodím. Chrumkavé špičky tiež odrežem, tesne pred podávaním polievky ich uparím v parnom hrnci (ak nemáte, použite podstavec na ohrievanie knedle v hrnci a krátko ich  uparte).
  2. Stonky škrabkou ošúpem, šupky nevyhadzujem - povarím ich vo vode a vývarom z nich potom podlievam polievku.
  3. Ošúpané stonky pokrájam na 2 cm kúsky, rovnako mrkvu.
  4. Oboje orestujem spolu s cibuľkou  na oleji a kúsku ghee.
  5. Zalejem  vývarom, osolím a uvarím do mäkka.
  6. Rozmixujem na jemný krém.
  7. Na tanieri posypem postrúhaným Jadelom a pridám špičky špargle.
Dobrú chuť!
Špargľový krém so syrom Jadel
Print

Blog Na háji je miestom, kde zdieľam svoje nadšenie pre dobré jedlo, fotografiu, nevšednosť všedných okamihov. Dobré jedlo, to sú pre nás dary zeme, plody dopestované v záhradke, na poli, na strome, na farme. Tu niekde za rohom. S láskou a úctou k prírode a jej zákonitostiam. Rada trávim voľný čas fotografovaním, blogovaním, pinterestovaním, starostlivosťou o vlastnú záhradku, hostením našich početných návštev.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *