Medový závin

Medový závin

By 19. februára 2015

Tieto medové záviny som piekla tohoto roku prvýkrát. Jedla som ich pred pár rokmi u mojej tety a už vtedy som si vypýtala recept, ale akosi som naň pozabudla. Pred dvomi rokmi mi ich pripomenula kolegyňa v práci a až teraz dozrel čas, aby som ich konečne urobila aj ja. Medové záviny si môžete plniť rôznymi plnkami. Základ však vždy tvorí slivkový lekvár a orechy. Z tejto dávky vzídu tri záviny. Do jedného som pridala k základu ešte hrozienka, do druhého nastrúhaný marcipán a do tretieho závinu som pridala čoko - chipsy. Podľa mňa je najchutnejšia plnka iba so slivkovým lekvárom a nahruho posekanými orechami. Záviny majú dlhú trvanlivosť, takže ich možno upiecť v dostatočnom časovom predstihu pred Vianocami.

 

 

 

Ingredients

Instructions

  1. Všetky suroviny na cesto zmiesime spolu a necháme v chladničke postáť 2-3 hodiny.
  2. Cesto rozdelíme na tri časti.
  3. Každé rozvaľkáme na tenší plát, potrieme slivkovým lekvárom a posypeme posekanými orechami. Možno pridať hrozienka, nastrúhať marcipán, kandizovanú pomarančovú kôru alebo čoko chipsy.
  4. Zvinieme do závinu a pečieme na plechu vyloženom papierom na pečenie v rúre na 170 °C cca 20-25 minút.
  5. Necháme vychladnúť, po vychladnutí ho zabalíme do alobalu a uskladníme na chladnom a suchom mieste.

Ako som už spomínala v úvode, závin má dlhú trvanlivosť, takže ho môžete piecť v dostatočnom časovom predstihu pred spotrebou.

Medový závin 1
Medový závin

Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *