NajRecept.sk Zdravé recepty Smoothie - začnite deň dobre
Smoothie - začnite deň dobre
Recept Smoothie - začnite deň dobre
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Martina Schmidtova    ·   21.1.2015

Smoothie - začnite deň dobre

Smoothie - začnite deň dobre

Smoothie - husté pyré z ovocia alebo zeleniny alebo tiež lahodný nápoj plný vitamínov, vlákniny a farieb. Chuťové možnosti sú nekonečné. Jednoducho každý robí také, aké má rád, alebo si spraví presne také, aké potrebuje jeho telo. Možete s ním naštartovať metabolizmus, znižovať cholesterol, dodať telu vitamíny, vlákninu, chudnúť.

Ja ho rada pripravujem ráno, je to taký osviežujúci - zdravý štartér. Deti sa často pridajú ale nie vždy, červená repa napríklad, nie je to čo vypijú s radosťou. Ale keď sú tam pomaranče a jablká tak si dajú radi. Jediný problém som mala vždy že sa mi nechcelo čistiť a krájať skoro ráno také množstvo ovocia a zeleniny ... A tak som niekde našla alebo videla  že je možné si pripraviť sáčky s ovocím a zeleninou, ktoré dáte do mrazáku a ráno len vyberiete. Dáte do mixéru pridáte tekutinu, vlákninu - vločky, semiačky, mlieko, jugurt a skvelé smoothie je na svete. A ovocie tak vydrží čerstvé, resp. sa nezkazí. Niekedy sa stane že nahnedlý banán už nikto nechce a pod. Ale nakrájaný v mrazáku pár dní počká.

 

Ak použijete červenú repu počítajte že dostanete zemitú chuť, zjemníte ju sladkým ovocím - nie vždy to pomože takže opatrne :)

Špenát je zdravý, to vie každý, takže sa ho nebojte použiť, kľudne vo väčšom množstve, je skoro bez chuti ale presné pomery si určíte časom, podľa chuti a  vlastných preferencií.

Skvelým ovocím je mango dodá sladkosť a postará sa aj o správnu hustotu.

Nakrájané ovocie dávam do uzatváratelných sáčkov, v Ikei majú rozne veľkosti, kľudne zapojte aj deti, radi krájú a dávajú do sáčkov a potom to s radosťou budú popíjať keďže si to sami prichystali :)

Prebytočný vzduch vytlačte, tým ušetríte miesto v mraziaku.

Ráno už len dáte do mixéra a pridáte tekutiny - vodu, mlieko alebo jogurt  - to čo máte radi a na čo máte chuť.

Ovsené vločky a semiačka možete pridať už keď mixujete alebo potom - dostanete tak vlastne komplexné jedlo.

Najlepšie je na pitie použiť širokú slamku, inak sa to nedá piť koli hustote alebo použite lyžičku ak si spravíte veľmi husté.

Smoothie vám dodá tie správne vitamíny a všetko čo potrebujete aby ste boli fit a vyhla sa vám jarná únava. A ak náhodou v rámci novoročných predsavzatí prechádzate na zdraví životný štýl toto vám može pomocť. A nezabudnite,  ráno je najdoležitejšie sa dobre naštartovať, tak do toho priatelia :)

Pekné a len slnečné dni vám praje Tina

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár