Smoothie – začnite deň dobre

Smoothie – začnite deň dobre

smoothie - začnite deň dobre

Smoothie – husté pyré z ovocia alebo zeleniny alebo tiež lahodný nápoj plný vitamínov, vlákniny a farieb. Chuťové možnosti sú nekonečné. Jednoducho každý robí také, aké má rád, alebo si spraví presne také, aké potrebuje jeho telo. Možete s ním naštartovať metabolizmus, znižovať cholesterol, dodať telu vitamíny, vlákninu, chudnúť.

Ja ho rada pripravujem ráno, je to taký osviežujúci – zdravý štartér. Deti sa často pridajú ale nie vždy, červená repa napríklad, nie je to čo vypijú s radosťou. Ale keď sú tam pomaranče a jablká tak si dajú radi. Jediný problém som mala vždy že sa mi nechcelo čistiť a krájať skoro ráno také množstvo ovocia a zeleniny … A tak som niekde našla alebo videla  že je možné si pripraviť sáčky s ovocím a zeleninou, ktoré dáte do mrazáku a ráno len vyberiete. Dáte do mixéru pridáte tekutinu, vlákninu – vločky, semiačky, mlieko, jugurt a skvelé smoothie je na svete. A ovocie tak vydrží čerstvé, resp. sa nezkazí. Niekedy sa stane že nahnedlý banán už nikto nechce a pod. Ale nakrájaný v mrazáku pár dní počká.

smoothie - začnite deň dobre

 

Ak použijete červenú repu počítajte že dostanete zemitú chuť, zjemníte ju sladkým ovocím – nie vždy to pomože takže opatrne 🙂

Špenát je zdravý, to vie každý, takže sa ho nebojte použiť, kľudne vo väčšom množstve, je skoro bez chuti ale presné pomery si určíte časom, podľa chuti a  vlastných preferencií.

smoothie - začnite deň dobre

Skvelým ovocím je mango dodá sladkosť a postará sa aj o správnu hustotu.

smoothie - začnite deň dobre

Nakrájané ovocie dávam do uzatváratelných sáčkov, v Ikei majú rozne veľkosti, kľudne zapojte aj deti, radi krájú a dávajú do sáčkov a potom to s radosťou budú popíjať keďže si to sami prichystali 🙂

smoothie - začnite deň dobre

Prebytočný vzduch vytlačte, tým ušetríte miesto v mraziaku.

smoothie - začnite deň dobre

Ráno už len dáte do mixéra a pridáte tekutiny – vodu, mlieko alebo jogurt  – to čo máte radi a na čo máte chuť.

smoothie - začnite deň dobre

smoothie - začnite deň dobre

Ovsené vločky a semiačka možete pridať už keď mixujete alebo potom – dostanete tak vlastne komplexné jedlo.

smoothie - začnite deň dobre

Najlepšie je na pitie použiť širokú slamku, inak sa to nedá piť koli hustote alebo použite lyžičku ak si spravíte veľmi husté.smoothie - začnite deň dobre

Smoothie vám dodá tie správne vitamíny a všetko čo potrebujete aby ste boli fit a vyhla sa vám jarná únava. A ak náhodou v rámci novoročných predsavzatí prechádzate na zdraví životný štýl toto vám može pomocť. A nezabudnite,  ráno je najdoležitejšie sa dobre naštartovať, tak do toho priatelia 🙂

Pekné a len slnečné dni vám praje Tina

V súčastnosti žijem v Prahe s manželom, a troma deťmi. Rodina, domácnosť, varenie a pečenie je moja láska a hobby. Rada tvorím, vymýšlam a inštalujem rozne kompozície z jedla a kvetov. Inšpiráciu beriem z prírody ale aj od mnohý inšpiratívnych ľudí, z kníh a života všeobecne ... Dúfam že aj ja vás inšpirujem a nájdete tu, alebo na mojom blogu niečo pozitívne a inšpiratívne.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

2 odpovedí na Smoothie – začnite deň dobre

  1. Ada

    Takto zmrazene to vsak nie je problem potom rozmixovat?Predsa je rozdiel dat do smoothie mixeru makke ovocie a rozdiel zmrazene?

  2. Tina

    Dobrý deň, ďakujem za otázku. Rozmixovať zmrznuté ovocie/zeleninu nie je problém, ja to síce zalejem vodou, keď dávam deťom tak aj teplejšou. Ale dobrý mixér to zvládne. A ovocie sa skoro hneď “rozmrazuje”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *