Fotorecept | Krémová mrkvová polievka

Fotorecept | Krémová mrkvová polievka

By 22. januára 2015

Mrkvová polievka, ktorá je rýchla, jednoduchá a zdravá. Na jej prípravu stačí málo surovín, ktoré sú väčšinou doma.

Polievky som nejedávala kedysi takmer vôbec až na niekoľko výnimiek. V poslednej dobe tento deficit dobieham a učím sa variť rôzne polievky. I keď táto krémová mrkvová polievka nie je žiaden nový a prevratný objav, pre mňa to je pokrok v kuchyni. Pomaly sa učím variť rôzne druhy jedál, pretože odmalička ma to ťahalo skôr k pečeniu ako vareniu. Nuž ale na koláčoch a zákuskoch sa vyžiť celý život nedá, takže hrnce a platnička sú v pozore a nezaháľajú.

Naposledy naposledy som varila svoju premiérovú prvú nedeľnú hovädziu polievku, pri ktorej mi trochu ušla ruka so soľou, avšak zachránil to zemiak, ktorý všetku nadbytočnú soľ vsal do seba 🙂 Keďže sa vývar celý nejzdedol, zvyšky som použila na prípravu tejto polievky. Jej chuť je naozaj vynikajúca a tá farba! Krásna oranžová bez žiadnych farbív a umelých dochucovadiel. Chutí skvelo a zasýti napríklad na večeru ak si k nej dáte opečený chlebík alebo krutóny.

 

fotorecept krémová mrkvová polievka

Ingredients

Instructions

 1. Cibuľu nakrájame najemno a opečieme na rozpustenom masle zmiešanom s olivovým olejom.fotorecept krémová mrkvová polievkafotorecept krémová mrkvová polievka
 2. Mrkvu očistíme, nakrájame na kolieska a pridáme k cibuli. Mrkvu orestujeme.fotorecept krémová mrkvová polievka
 3. Zalejeme hovädzím vývarom tak aby mrkva bola pod vodou (približne 200 ml vývaru). Pridáme aj plátok zázvoru, ktorý však necháme povariť len chvíľu, podľa toho akú intenzitu chceme cítiť v polievke.
  Dusíme kým bude mrkva mäkká.TIP:
  Ak nemáte hovädzí vývar môžete pridať napríklad bujón alebo zeleninový vývar.

  fotorecept krémová mrkvová polievka

 4. Keď je už mrkva mäkká dolejeme zvyšný vývar  (približne 300 ml, ktorý môžete mať rozmiešaný napráklad aj s vodou) a necháme prevariť.
 5. Rozmixujeme dohladka a podávame.

 

fotorecept krémová mrkvová polievka

Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *