11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob

Kukuričný škrob sa zvyčajne používa pri pečení a varení. Jeho využitie je však omnoho rôznorodejšie. Vedeli ste, že ho môžete použiť aj na čistenie domácnosti? Pomôže vám odstrániť škvrny z koberca či dokonca odstrániť problémy s mastnými vlasmi.

 1. Čistenie okien

S pomocou kukuričného škrobu si môžete vytvoriť vlastný čistiaci prostriedok. Stačí použiť zmes kukuričného škrobu, octu, citrónovej šťavy a vody a vaše okná naberú ten správny lesk.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob1

 1. Čistenie koberca

Ak ste rozliali na koberec niečo, po čom vnikli mastné škvrny, stačí nasypať trochu kukuričného škrobu na špinavú plochu, nechať pôsobiť 20 minút a potom jednoducho povysávať.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob2

 1. Liek na mastné vlasy

Určite ste už počuli o suchom šampóne. Ak ste v núdzi a nemáte čas na zmytie mastnej pokožky, tento prírodný suchý šampón vás zachráni. Posypte pokožku hlavy kukuričným škrobom, ktorý mastnotu okamžite vsiakne. Potom len prečešte vlasy kefou. Také jednoduché 🙂

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob3

 1. Rozmotanie uzlov

Ak máte čo dočinenia s mimoriadne tvrdým uzlom, posypte ho trochou kukuričného škrobu a skúste ho opäť rozviazať. Funguje? 🙂

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob4

 1. Leštenie striebra

Zmiešajte vodu a kukuričný škrob dohromady a vaše striebro bude opäť žiariť. Naneste hrubú vrstvu na striebro a nechajte schnúť. Po uschnutí ju zotrite a striebro vyleštite. Bude žiariť ako nové.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob5

 1. Opálená pokožka

Ak máte nepríjemný úpal (spálenú pokožku), opäť zmiešajte kukuričný škrob a vodu. Naneste zmes na postihnuté miesto a nechajte schnúť. Zmes potom opláchnite teplou vodou (nie je to príjemné ale uľaví sa vám).

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob6

 1. Upokojenie štípancov

Vzhľadom nato, že voda spolu s kukuričným škrobom vytvára upokojujúcu zmes, môžete ju použiť i na svrbiacu pokožku po štípancoch od komárov či iného hmyzu. Zmes zmierni svrbenie a odstráni začervenanie.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob7

 1. Domáce farby na tvár

S pomocou kukuričného škrobu môžete vytvoriť rôzne prírodné farby na tvár pre vaše dieťa na jeho oslavu narodenín. Zmiešajte kukuričný škrob, rastlinný tuk, pridajte potravinárske farbivo pre rôzne farby a môžete sa realizovať.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob8

 1. Matný lak na nechty

Ak sa vám páči matný lak na nechty, môžete si ho vytvoriť i doma za pomoci kukuričného škrobu. Jednoducho ho primiešajte do laku na nechty a okamžite naneste na svoje nechty. Výsledok je zaručený. Odporúčame však zmiešanie malého množstva laku so škrobom v samostatnej malej nádobke.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob9

 1. Čistenie kože

Starostlivosť o kožu je náročná. Prírodná koža si vyžaduje prírodný čistiaci prostriedok. Kukuričný škrob odstráni mastné škvrny z koženého povrchu behom noci. Ráno stačí už len pretrieť.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob10

 1. Odstránenie zápachu

Podobne ako ocot i kukuričný škrob má vlastnosť odstrániť zápach. No používa sa skôr pri zápachu obuvi. Zbavte sa zápachu z bežeckých topánok posypaním kukuričným škrobom z vnútra. Škrob pomôže absorbovať pot a pohltí zápach.

11 spôsobov ako použiť kukuričný škrob11

[Image Credit: Getty Images]
[Zdroj: kitchendaily.com]

Nikdy ma nebavilo varenie a pečenie tak ako teraz. Dospievaním sa človek mení a nachádza nové hodnoty. Mám rada ten pocit, keď sa mi podarí pre svojich blízkych prichystať maškrtu, ktorej sa nevedia dojesť. A keďže viem, že záľubu v pečení a varení nemám iba ja, rada sa s vami podelím o moje experimenty.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *