Čokoládové ganache

Recept Čokoládové ganache

Pridal: Love.muffin, 23.12.2014

Kategorie: Dezerty

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Ganache (ganáš) je taká čokoládová omáčka - poleva, krásne lesklá, glazúrová, ktorá sa robí z akejkoľvek čokolády a smotany minimálne 33%. Používa sa na pokrytie tort a koláčov, ako náplň do nich, alebo sa z nej robia "truffle" čo sú čokoládové guličky obalené kakaom. Podľa toho na aký účel sa bude používať, v závislosti od druhu čokolády a teploty, pri ktorej sa bude požívať, sa mení pomer čokolády a smotany tak, aby sa dosiahla požadovaná konzistencia. Najlepšie ale je, že ganache stále ostane vláčny, nikdy nestvrdne čiže pri krájaní Vám táto poleva nepopuká.

FOTKA OD VÁS

Pridal: Love.muffin, 23.12.2014

Kategorie: Dezerty

SUROVINY

200 g (kvalitná čokoláda s vysokým obsahom kakaa - nad 60 ) %čokoláda
180 ml (aspoň 33)%smotana na šľahanie
2 PL (cca 28 g)maslo
na dochutenievanilkový extrakt, rum, koňak

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Smotanu zohrejeme v mikrovlnke alebo v hrnci tesne pod bod varu. Odstavíme, určite nevaríme. Pridáme do nej na malé kúsky nalámanú čokoládu, necháme chvíľu stáť 1-2 minúty, nemiešame.
  2. Pridáme zmäknuté maslo a pomaly, opatrne miešame, kým nám vznikne hladká a lesklá hmota. Môžeme ochutiť rumom, koňakom či vanilkou.
  3. Keď chcete tortu potrieť ganachom, tak ju položte na mriežku na pečenie, pod ktorú si dáte aj plech. Poleva bude totiž stekať všade. Ganache veľmi dobre drží, prekryje všetky nerovnosti torty či malé diery. Z uvedeného množstva ho môžete navrstviť až na 1 cm hrúbku.

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť