10 chuťoviek na Silvestrovskú oslavu

10 chuťoviek na Silvestrovskú oslavu

Prichádza deň, kedy sa rozlúčime so starým rokom a vstúpime do Nového. Silvester ľudia oslavujú rôznymi spôsobmi, či už v kruhu rodiny a pohodlí domova alebo s kamarátmi priateľov na chate. Možností je naozaj veľa. Neodmysliteľnou súčasťou sú rôzne chuťovky, ktoré zajedáme počas celého večera. Aké chuťovky však pripraviť? Inšpirujte sa nasledujúcimi receptami.

Syrové slané kúsky

Syrové slané kúsky

Tento recept sa hodí na Silvestrovskú oslavu, Vianoce, Veľkú noc, pri rodinných oslavách či iných sviatkoch. Je rokmi overený a mnoho krát rozdaný. Kto totiž ochutnal, neodišiel bez receptu.

Recept nájdete tu: Syrové slané kúsky

 

Cesnakovo-syrové chuťovky z lístkového cesta

cesnak chuťovka 4

Jednoduchá príprava a skvelá chuť. Sú vhodným pohostením pre viacerých hostí a ich príprava vám zaberie naozaj málo času.

Recept nájdete tu: Cesnakovo-syrové chuťoky z lístkového cesta 

 

Plnené zapekané rožkyFotorecept: Plnené zapekané rožky

Sýte plnené rožky, na ktoré môžete použiť suroviny ,,čo chladnička dala”. Sú síce náročnejšie na prípravu, no zasýtia a zaiste si na nich pochutná každý.  Najlepšie chutia vytiahnuté hneď z rúry.

Recept nájdete tu: Plnené zapekané rožky

 

Pizza slimákypizza slimáky

Malá a slaná chuťovka, ktorá je hotová mihnutím oka. Lístkové cesto nájde doma každý a suroviny sú taktiež ,,čo chladnička dala”. Pripraviť ich môžete i deň vopred a vydržia v uzatvorenej nádobe niekoľko dní.

Recept nájdete tu: Pizza slimáky

 

Syrové slimákysyrove slimaky

Syrové slimáky, ktoré môžete pripraviť podľa receptu na cesto alebo z lístkového cesta ak si chcete ušetriť prácu. Hodia sa i počas roka napríklad na oslavy, posedenia, grilovačky.

Recept nájdete tu: Syrové slimáky

 

Bryndzové chuťovkybryndza

Slaná pochúťka, v ktorej sa spája tradičná chuť bryndze s kysnutým cestom by nemala chýbať ani pri vašom silvestrovskom občerstvení. Vyzerá i chutí výborne a na tieto oslavy sa naozaj hodí.

Recept nájdete tu: Bryndzové chuťovky

 

Syrová roládasyrová roláda

Pamätáme si ju ešte z čias 90-tych rokov, kedy nesmela nikde chýbať. Jedli sme ju na oslavách narodenín, menín, Vianoc i Silvestra.  I keď je už od tých čias celkom ďaleko, radi si ju pripomíname i teraz. Nezabudnite ju preto pripraviť i vy.

Recept nájdete tu: Syrová roláda

Slonie žrádloslonie zradlo

Chutný šalát na nielen na ľahkú večeru ale i na celovečerné občerstvenie. Stačí k nemu podávať hrianky či čerstvý chlieb a sýte jedlo je na svete. Nikto však netuší prečo práve názov Slonie žrádlo, avšak z jeho dávky dokážete zasýtiť veľa silvestrovských hladošov.

Recept nájdete tu: Slonie žrádlo

Bazalkový twisterBazalkový twister

Kysnuté cesto v spojení s bazalkovým pestom v malých twisterových tyčinkách. Určite si nájdu svojich obľúbencov a pochutnajú si na nich.

Recept nájdete tu: Bazalkový twister 

 

Lenkina špenátová roládaLenkina špenátová roláda

Ak sa ani u vás žiadna oslava nezaobíde bez cesnakových jednohubiek, tak šup sem! Rozhodne vyskúšajte tento recept.  My sme to ochutnali na vývare u Lenky a že sme sa veru dojedli.

Recept nájdete tu: Lenkina špenátová roláda

 

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,40 z 5)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *