Hrnčeková kakaovo-pomarančová bábovka s polevou

Hrnčeková kakaovo-pomarančová bábovka s polevou

By 23. júla 2014

Občas človek zažíva dlhé chvíle a keď pri tom dostane chuť na niečo sladké a domáce, vznikne z toho v mojom prípade upečený koláč či iná dobrota. Bábovka chutila vynikajúco, bola mäkká i na druhý deň. Cesto bolo nadýchané, nemrvilo sa spolu s bonusom pomarančovej vône rozmáhajúcej sa po miestnosti.

Veľkým plusom tohto receptu je, že pri príprave nezašpiníte celú kuchyňu. Jediné čo na prípravu budete potrebovať bude veľká misa, pohár, mixér a forma na pečenie.

 

Ingredients

Instructions

  1. Všetky suroviny spolu zmiešame v jednej miske pomocou mixéra na tekutú masu.
  2. Formu na pečenie vytrieme maslom a vysypeme polohrubou múkou
  3. Cesto vylejeme rovnomerne do formy a vložíme do rúry vyhriatej na 170 °C. Pečieme približne 45 minút, alebo dovtedy kým sa nám na špajdlu nebude cesto lepiť.

Pomarančová poleva:

  1. Preosiaty práškový cukor rozmixujeme spolu s pomarančovou šťavou dohladka a polejeme upečenú vychladnutú bábovku.

 

Hrnčeková kakaovo-pomarančová bábovka s polevou

Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *