Kávové muffiny

Kávové muffiny

By 2. mája 2014

S týmito muffinami som bola veľmi spokojná. Výborne cesto, rýchlo urobené a chutné. Do tridsiatich minút boli muffiny hotové aj s polevou na vrchu. Poleva sa dáva na ešte teplé muffiny, ale kľudne ju môžete vynechať. Viac-menej je len na ozdobu muffin a lepšie vynikne ich rustikálna kresba. Jemná kávová chuť podfarbená chuťou škorice, ktorú výborne dopĺňajú orechy v posýpke. Iba z jedného vajíčka vyšlo 12 skvelých muffin zo surovín, ktoré väčšinou máme bežne doma. Plnila som ich džemom, ale viem si ich predstaviť napríklad s tvarohovou alebo nutellovou plnkou, prípadne s ovocím uprostred. Tí, ktorí kávu veľmi nemusia môžu ju nahradiť mliekom. Myslím, že potom už muffina stráca ako celok na chuti. Ten, kto ma už pozná dlhšiu dobu vie, že ja nie som nejako extra na muffiny, ale tieto sú naozaj výborné a môžem Vám ich vrele odporučiť.

Ingredients

Instructions

Cesto

 1. Do misy preosejeme múku, zmiešame s cukrom, škoricou, práškom do pečiva, sódou bikarbónou a soľou.
 2. V druhej mise iba metličkou rozšľaháme vajce, pridáme uvarenú a ochladenú kávu, olej.
 3. Všetko spolu iba ručne premiešame. Pridáme sypké suroviny.
 4. Krátko premiešame, kým sa suroviny spoja . Cesto netreba zbytočne pre-šľahať.
 5. Začneme plniť papierové košíčky.Cesto je dosť tuhé a preto plníme pomocou dvoch lyžičiek, prípadne dávkovačom na zmrzlinu.
 6. Do jedného papierového košíčka dáme 1 PL cesta, tak aby zakrylo dno.
 7. Potom dáme 1KL džemu a prikryjeme opäť cestom.
 8. Ukončíme plnenie papierových košíčkov posýpkou.

Posýpka

 1. Maslo narežeme na drobné kúsky, pridáme múku, cukor mletú škoricu,orechy a rýchlym mrvením pomedzi prsty si urobíme posýpku. Štruktúra posýpky je hrudkovitá.
 2. Muffiny pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 minút asi 15 - 20 minút.
 3. Vyberieme z rúry a necháme ich postáť asi 5 minút a môžeme ešte teplé poliať polevou.
 4. Polevy je dostatok, ešte môžeme použiť aj na druhý deň, ak sa muffiny zvýšia.

Poleva

 1. Polevu si pripravíme zmiešaním uvedených surovín. Ak je hustá, zriedime pridaním pár kvapiek mlieka, ak je riedka zahustíme pridaním práškového cukru.

Kávové muffiny

Kávové muffiny 2

Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *