Ľanové krekry s olivami

Ľanové krekry s olivami

By 10. apríla 2014

Prečo si obľúbiť olivy

I keď sú olivy obľúbené najmä pre svoju nezameniteľnú chuť, pre telo predstavujú až nečakane bohatý zdroj aj celé rady ďalších živín. Okrem vysokého obsahu vlákniny a vápnika sú bohaté aj na sodík, draslík, horčík, železo a jód.

Vitamíny:
Medzi najvýznamnejšie patrí vitamín A, ktorý pomáha nášmu zraku, pokožke a v neposlednom rade posilňuje našu imunitu. Vitamín E je dôležitý v prevencii najmä srdcových ochorení. Na bunkovej úrovni dokáže spomaliť proces starnutia. Z alkalických kovov, ktoré sú pre telo také dôležité, je v olivách zastúpený draslík, ktorý znižuje napätie svalov, krvný tlak a pomáha tiež odstraňovať únavu, a sodík, ktorý udržuje iónovú rovnováhu a chráni telo pred nadmernými stratami tekutín. Železo je ako súčasť bielkovín zapojených do prenosu kyslíka nevyhnutným prvkom nášho organizmu. Ďalším z radu dôležitých látok je jód, ktorý je stopovým prvkom a je obsiahnutý v dvoch tretinách hormónov štítnej žľazy. V prírode ide o prvok veľmi vzácny, ktorý sa vyskytuje iba v zlúčeninách. Jeho nedostatok v organizme spoznáme vďaka celému radu prejavov. Medzi tie najčastejšie patrí napríklad neopodstatnené zvýšenie hmotnosti, zápcha, lámavé vlasy a nechty alebo depresia. Olivy obsahujú aj niektoré dôležité minerály. Vápnik je základným stavebným kameňom kostí a zubov a je dôležitý na prevenciu osteoporózy. Ďalším je fosfor, ktorý je tiež potrebný na správny rast kostí a zubov, ale navyše podporuje rast tkaniva. Je nevyhnutný pre mozog, nervové tkanivo a srdce, kde sa stará o udržanie pravidelného tepu.
Pri výbere olív však treba dbať na ich kvalitu (najlepšie v BIO) pretože za posledné roky sa veľmi rozšírili lacné, nekvalitné olivy obohatené o dobre známe pesticídy.

Ingredients

Instructions

  1. Ľanové a slnečnicové semienka namočíme do vody a necháme odstáť 12 hodín ( v prípade potreby vodu dolievame).
  2. Vznikla nám slizká zmes, ktorú nepremývame. Vmiešame do nej ostatné ingrediencie a môžme nechať chvíľku odstáť, aby sa chute prepojili ( nieje to však nutné).
  3. Zmes vylejeme na fóliu alebo na papier na pečenie a sušíme pri 40 stupňov po dobu 4-10 hodín až kým sa krekry dajú odlepiť od papiera a sú pekne chrumkavé.
  4. Skryjeme do krabičky a zakopeme pod zem, pretože inak nám nedá pokoj, dokým ich všetky nezjeme.

ľanové krekry s olivami 1

Podávame s raw syrom, pomazánkou či len tak so zeleninkou, skvelá príloha k osviežujúcemu šalátu 🙂

ľanové krekry s olivami

 

Print

Volám sa Natália, väčšina ľudí ma pozná pod menom Natt.

Zatiaľ ešte stále študujem. Som študent umeleckej školy a však vo voľnom čase sa venujem zdraviu, zdravej strave, alternatívnej medicíne a enviromentalistike. Som dievča s hlavou v oblakoch ktoré rado sníva. Snívam o tom ako sa celý svet raz spojí a budeme tvoriť jeden celok nádherných dokonalých stvorení ktoré sa vzájomne akceptujú a pomáhajú si. Ved predsa len, každý z nás je dokonalý, len každý z nás je niekde inde.

Dúfam že po vzhliadnutí tohto blogu sa budete cítiť odhodlaný žiť krajšie. Pretože krásne veci sa začnú diať vo vašom živote vtedy, keď odstúpite od všetkých negatívnych vecí. Tak kašlite na stres a spravte si minútku pre seba. Som tu pre vás. S nekonečnou láskou Natt.


Môj blog: www.humanbrute.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Jedna odpoveď pre Ľanové krekry s olivami

  1. Natal

    Ahoj Natt, ja sa volam tiez Natalia a tiez sa citim ako nadprirodzena bytost v inom vysnivanom svete. V poslednom case sa mi zivot zacal menit a tym aj cele myslenie. K lepsiemu,zdravsiemu,lohickejsiemu,prirodzenejsiemu…. tak dufam ze sa raz v takom uzasnom vysnivanom svete raz vsetci stretneme a zajtra idem skusit par tvojich receptov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *