Pravý šopský šalát

Pravý šopský šalát

By 1. apríla 2013

Šopský šalát pochádza pravdepodobne z Bulharska. Niektoré pramene uvádzajú, že šopský šalát je produktom cestovného ruchu v Bulharsku v 70. rokoch 20. storočia. Vtedy štátna cestovná kancelária Balkantourist začala zabezpečovať jeho podávanie svojim zákazníkom v mnohých reštauráciách a hoteloch. Cieľom tohto kroku bolo ukázať dovolenkujúcim masám jedlo z typických ingrediencií dostupných na Balkáne. Šopský šalát si turisti čoskoro obľúbili. Keďže veľké percento dovolenkárov pochádzalo z bývalého Československa, šalát si získal veľkú popularitu aj u nás.

  • Prep Time : 15 minutes
  • Yield : 4
  • Allergens :

Instructions

  1. Očistené šalátové uhorky, paradajky a čerstvú papriku nakrájame na malé kocky.
  2. Cibuľu očistíme nakrájame na polkolieska a s trochou soli ju postláčame, aby pustila šťavu.
  3. Všetku čerstvú zeleninu dáme do väčšej misy.
  4. Na olivovom oleji  v celku opečieme celé papriky. Tieto papriky pred opečením očistíme od jadierok. Po upečení nakrájame na stredne hrubé pásiky a pridáme k čerstvej zelenine.
  5. Zálievka: Zmiešame spolu olivový olej, vínný ocot, soľ a čerstvú petržlenovú vňať Šalátu dodávajú kyslosť aj paradajky. So soľou tiež opatrne – cibuľa už bola raz osolená.
  6. Zálievku premiešame a zalejeme ňou zeleninu. Celé spolu premiešame.
  7. Syr pridávame nakoniec. Odporúčam ho nastrúhať na každú porciu zvlášť. Vyzerá to lepšie a syr sa nerozmočí.
Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *