Linecké koláčiky

Recept Linecké koláčiky

Pridal: Katka, 31.3.2013

Kategorie: Dezerty, Vianoce, Sviatočné pečenie, Veľká Noc

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Táto cukrovinka je klasikou našich vianoc. Mama vždy pripravila cesto s pomocou malých pomocníčok, pracne vyvaľkala a my sme vykrajovali jedna radosť. Keď sme povyrástli, cesto sme si pripravovali a vaľkali samé. No i tak nám zostal detský zvyk, kedy sme uchmatli aspoň jeden koláčik tajne z plechu (veď predsa treba ochutnať či sú dobré :-) ). Pri lepení bolo občas zo stola koláčovo-džemové bojisko, no a po čase vylaďovania a učenia sa ako sa správne nanáša džem to bola oddychová činnosť popri všetkom tom učení v škole. Teraz si neviem predstaviť vianoce bez tohto môjho najobľúbnejšieho pečiva! Určite aj vy robíte každoročne na vianoce či veľkú noc linecké koláčiky, tak sa s nami môžete podeliť o Váš overený recept :-)

FOTKA OD VÁS

Pridal: Katka, 31.3.2013

Kategorie: Dezerty, Vianoce, Sviatočné pečenie, Veľká Noc

SUROVINY

750 ghladká múka
500 gHera
250 gpráškový cukor
3 ksžĺtok
citrónová kôra

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Všetky suroviny spolu zmiešame a vypracujeme cesto. Vložíme ho na noc alebo stačí aj hodina do chladničky.
  2. Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme pomocou formičiek rôzne tvary. Tie ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie.
  3. Dáme piecť do rúry na 5 - 10 minút pri teplote 180 °C (čas a teplotu prispôsobte hrúbke cesta, ak začnú koláčiky ružovieť sú hotové).
  4. Po upečení necháme koláčiky vychladnúť. Lepíme džemom a nakoniec môžeme posypať práškovým cukrom alebo poliať čokoládovou polevou.
[puregallery]
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť