Linecké koláčiky

Linecké koláčiky

By 31. marca 2013

Táto cukrovinka je klasikou našich vianoc. Mama vždy pripravila cesto s pomocou malých pomocníčok, pracne vyvaľkala a my sme vykrajovali jedna radosť. Keď sme povyrástli, cesto sme si pripravovali a vaľkali samé. No i tak nám zostal detský zvyk, kedy sme uchmatli aspoň jeden koláčik tajne z plechu (veď predsa treba ochutnať či sú dobré 🙂 ).
Pri lepení bolo občas zo stola koláčovo-džemové bojisko, no a po čase vylaďovania a učenia sa ako sa správne nanáša džem to bola oddychová činnosť popri všetkom tom učení v škole.

Teraz si neviem predstaviť vianoce bez tohto môjho najobľúbnejšieho pečiva!

Určite aj vy robíte každoročne na vianoce či veľkú noc linecké koláčiky, tak sa s nami môžete podeliť o Váš overený recept 🙂

  • Prep Time : 30 minutes
  • Cook Time : 10 minutes
  • Yield : 6 plechov
  • Allergens : ,

Ingredients

Instructions

  1. Všetky suroviny spolu zmiešame a vypracujeme cesto. Vložíme ho na noc alebo stačí aj hodina do chladničky.
  2. Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme pomocou formičiek rôzne tvary. Tie ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie.
  3. Dáme piecť do rúry na 5 - 10 minút pri teplote 180 °C (čas a teplotu prispôsobte hrúbke cesta, ak začnú koláčiky ružovieť sú hotové).
  4. Po upečení necháme koláčiky vychladnúť. Lepíme džemom a nakoniec môžeme posypať práškovým cukrom alebo poliať čokoládovou polevou.
Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *