Fotorecept: Bryndzové chuťovky

Zdieľajte recept

Fotorecept: Bryndzové chuťovky

By 11. jún 2014

Ingrediencie

Postup prípravy

Bryndzová plnka:

 1. Vymiešame bryndzu s vajíčkom a pridáme nasekanú pažítku.Cesto: S cestom mi pomohla pekárnička.
 2. Ako prvé do nádoby sa vždy musia dať tekutiny, mlieko, olej. Potom prídu na rad sypké suroviny. Preosiata múka a do jedného rohu nasypeme soľ.
 3. Do druhého rohu cukor. Uprostred nádoby dáme droždie, ktoré jemne zahrnieme múkou. Ak používame čerstvé droždie, je dobré dávať cukor priamo k droždiu. A soľ by nemala prísť do priameho kontaktu s droždím!

  bryndza 1

 4. Nádobu vložíme do pekárničky a zapneme program cesto. Má tri cykly, miesenie, odpočívanie, kysnutie. Trvá to 1hod. 25 minút.
 5. Ak sa cesto lepí na boky nádoby, pridať ešte troška múky. Po čase nám cesto vykysne.

  bryndza 2

 6. Vykysnuté cesto dáme na pomúčenú dosku a rozdelíme.

  bryndza 3

 7. Cesto si rozvaľkáme na hrúbku 1 cm a povykrajujeme pohárom, malé bochníčky  a poukladáme na plech, vyložený papierom na pečenie.

  bryndza 4

 8. Spravíme do každého bochníčka jamku.Dáme bryndzovú plnku a upečieme v stredne vyhriatej rúre doružova (asi tých 20-30 minút piekla som v plynovej rúre).

  bryndza 5

  bryndza 6

 9. Prajem dobrú chuť!:-)

  bryndza 7

 

 

Na mojom blogu nájdete s láskou napečené dobroty a recepty pre každého. Všetky recepty sú vlastnoručne vyskúšané a odfotené. Moje výtvory nie sú umelecké diela, ale mojich blízkych potešia a hlavne oslávencov a preto na rodinné oslavy, vždy rada niečo upečiem. Budem rada, ak sa aj Vám moje recepty zapáčia a napíšete mi aj svoje skúsenosti s receptami.


Môj blog: www.ywettrecepty.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>