foodblogerka Bianka

Moje recepty

Recept Light čipkovaná višňová roláda
Light čipkovaná višňová roláda
Pridané: 30.3.2015
Vzorovaných rolád je po pinetereste neúrekom. Veľmi sa mi zapáčili. A tak som si jednu šablónu urobila a skúsila som rýchlu nedeľnú roládu. Reakcie boli pozitívne a roláda nielen pekne vyzerala, ale i chutila.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Vianočné maslové pomarančové mafiny s bielou čokoládou
Vianočné maslové pomarančové mafiny s bielou čokoládou
Pridané: 24.11.2014
Keď som si pred pár dňami zostavovala zoznam koláčov, zákusov, toriet a keksíkov, ktoré by som si dala na Vianoce, zastavila som sa pri hľadaní niečoho, čo by uspokojilo moje chute na niečo echt maslové, svieže, nečokoládové a zároveň dostatočne vianočné svojou vôňou a charakterom. Vychádzala som z dvoch hlavných chutí: pomaranč a biela čokoláda. Keď som k týmto chutiam pridala maslo, začali sa črtať mafinky :-)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Lemon cheesecake
Lemon cheesecake
Pridané: 1.12.2014
Skúste tento nepečený cheesecake, ktorý je výborným ekvivalenom k pečenemú - napokoľko pri pečenom je povrch viac náchylnejší na nerovnosti a nepredvídateľné javy. Takto som sa vyhla problému, že by vyzeral neatraktívne. Chutí úžasne. To že je nepečený neznamená, že vajíčka sú surové. Varia sa.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Sacherova torta trochu inak
Sacherova torta trochu inak
Pridané: 3.11.2014
Naked (holé) torty si dnes získavajú na obľube. Maškrtníci hneď vedia, čo môžu očakávať a ich predstavivosť nahrádzajú konkrétne chute na videné ingrediencie. Tieto naked torty doslova podporujú fenomén “food porn”, najmä ak z torty krásne steká karamel či čokoláda a okolo torty sa ledabolo povaľujú oriešky a pokvapkaná poleva. Na druhej strany sú tieto torty menej náročné na detailné zdobenie maslovým krémom či marcipánovými refliéfmi. Priznajme si, nie vždy máme chuť na polcentimetrový fondán a maslo s cukrom ostýchavo ho necháme na tanieriku a vyjeme len to vnútro. Recept na vytuningovanú sacherovú tortu je jednoduchý a rýchly. Naopak ohúrenie je veľkolepé a nezabudnuteľné. Viac receptov nájdete na mojom blogu www.foodblogerka.sk.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept De luxe pečený čokoládový cheesecake s mladými orechmi
De luxe pečený čokoládový cheesecake s mladými orechmi
Pridané: 20.10.2014
Prvé orechy popadali na zem ešte v zelených šupkách. Niektorým som pomohla ešte zo stromu, ktorý máme na dosah ruky z okna bytu. A tak vznikol čokoládový cheesecake s mladými orechmi, ktorých hnedá šupka na plodoch by sa ešte dala ľahko ošúpať. Sú sladučké a jemné. Ako stvorené k horkej čokoláde. Prekonal moje očakávania a jednoznačne môžem povedať, že mi chutí viac ako vanilkový… a možno je to len tým, že som mala chuť na niečo čokoládové a milujem stále aj vanilkový. Obávam sa, že pri cheesecake-och sa moja osobnosť rozpolťuje. Takže moje druhé JA miluje stále vanilkový.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Šalát s čiernou fazuľou a pseudoobilninou quinoa
Šalát s čiernou fazuľou a pseudoobilninou quinoa
Pridané: 20.10.2014
Quinoa (číta sa vraj „keen-wah“), ktorá pochádza z horských oblastí Južnej Ameriky, si ma získala. Dá sa ňou oživiť kuchyňa. Je použiteľná do šalátov, namiesto ryže či kuskusu. Ľahko sa kombinuje a s jej využitím existujú tisíce receptov. Na leto najlepšia…
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Výborný sladký chlebík s tekvicovým pyré
Výborný sladký chlebík s tekvicovým pyré
Pridané: 17.10.2014
Kto má rad koláče a domáce pečivo a uprednostňuje ich pred krémovými zákuskami tak ako ja, si určite príde na svoje pri pečení sladkých chlebíkov. Variantov je milión. Na jeseň určite odporúčam tekvicový chlebík. Ja som skombinovala dva druhy tekvíc - hokajdo a maslovú tekvicu. Pod receptom nájdete aj recept na samotné tekvicové pyré, ktoré je neodmysliteľnou ingerdienciou tohto chlebíka - a je veľmi jednoduché.
ZOBRAZIŤ RECEPT
1
POSLEDNÉ KOMENTOVANÉ RECEPTY