Varic Daniel

Moje recepty

Recept Zelené kari
Zelené kari
Pridané: 30.3.2016
Je inšpirované thajskou kuchyňou a na jeho prípravu bude potrebovať zopár exotických, no pomerne ľahko dostupných surovín. Keď ich už raz budete mať, v chladničke či mrazničke vydržia dlho a rozšíria váš gastronomický záber. Kari pastu si môžete vyrobiť do zásoby a kvalitou zaručene prekoná väčšinu dostupných polotovarov. Takže si nachystajte mažiar, mixér a uvedené suroviny. Dávka pasty postačí v kombinácii s kokosovým mliekom a kuracími prsiami na jeden obed pre 2 – 4 ľudí.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept ,,Akože
,,Akože" Držková polievka
Pridané: 21.2.2016
Vyrobená z hlivy ustricovej, ktorá po nakrájaní na prúžky vyzerá ako držky, teda vyprané žalúdky. (Etymologické okienko: Slovo dršťka pochází ze starého výrazu "dršť", kterým se označovaly vyvržené vnitřnosti, a to zejména ty méněcenné.). S použitím zemiakov a korenín typických pre klasickú držkovú vznikne chutná polievka, vhodná aj pre vegetariánov, bez smotany i pre vegánov. Nevyžaduje exotické suroviny a uvaríte ju do 45 minút. Pripravte si takéto vecičky:
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Rajčinové placky
Rajčinové placky
Pridané: 7.2.2016
Toto je jeden z receptov, ktorý uplácate aj nohami. Pochádza z Grécka, ja som ho len mierne poupravil na svoj obraz. Hodí sa na ľahký letný obed či večeru. V každom prípade použite kvalitné dozreté rajčiny. Vhodné sú najmä mäsité odrody, napríklad býčie srdce alebo san marzano. Vcelku budete potrebovať iba zopár surovín a ich množstvo vám vystačí na dve porcie.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Pikantná kuracia polievka
Pikantná kuracia polievka
Pridané: 1.2.2016
Je zaujímavou alternatívou ku klasickému vývaru. Ak máte doma menšie kura, zopár exotických korenín a tlakový hrniec, za hodinku vyrobíte chutnú hrejivú polievku. Ochutenie je v podstate na vás, ja som vychádzal z toho, čo poskytla chladnička, špajza a predstavivosť. Rozhodne by som nevynechal mladý špenát. Jedol som ho v jarnej polievke Kuk-Šurpa v uzbeckej reštaurácii v Rige a zanechalo to vo mne silný dojem. A zelené veci mi v zime vždy spravia náladu. Nachystajte si:
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Segedínsky guláš v tlakovom hrnci
Segedínsky guláš v tlakovom hrnci
Pridané: 27.12.2015
Teda vlastne Sikulský guláš (odvodené z maďarského Székelygulás) je klasika najvačšia na svete. Ja som sa ho naučil variť v tlakovom hrnci, vlastne odkedy ho mám, takmer všetko skúšam variť v v ňom. Jednoznačná úspora času, energie a šťavnatý výsledok. Treba však pamätať na to, že akonáhle suroviny naládujete dovnútra, budú sa variť všetky spolu a rovnaký čas. Takže je potrebné zaonačiť prípravu tak, aby sa rozvarilo len to, čo má.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Cibuľová polievka
Cibuľová polievka
Pridané: 26.12.2014
Na túto polievku budete potrebovať plný košík cibule a jej príbuzných, menovite póru a cesnaku. Ak máte napríklad ešte aj šalotku, vaše plus. Záležitosť je to jednoduchá, chutná a vhodná najmä na zimné mesiace. Keď ju doplníte opečeným chlebom a čedarom, máte plnohodnotné jedlo za pár centov. Ako zvyčajne v mojom prevedení, zaobídete sa bez múky. Na prípadné zahustenie vám postačí tyčový mixér.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Vianočná hubová polievka
Vianočná hubová polievka
Pridané: 12.11.2014
Pokiaľ mi pamäť siaha, mali sme na vianočnom stole dve rôzne polievky. Mama vždy uvarila okrem klasickej kapustnice aj hubovú so zemiakmi. Recept si priniesla z Ostravska a je to jedna z najlepších polievok akú som kedy jedol. Okrem toho sa pomerne ľahko pripravuje a potrebujete iba zopár lokálnych surovín, medzi ktorými nie je nijaké mäso, takže ju môžete ponúknuť i vegetariánom. Ak si chcete ozvláštniť štedrovečernú večeru, pripravte si nasledovné.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Hovädzí guláš
Hovädzí guláš
Pridané: 19.9.2014
Guláš je podľa Wikipédie výdatná, hustá polievka, ktorej podstatu tvorí dusené a varené hovädzie mäso. Ďalej sa z tohto prameňa dozvedáme, že slovo guláš je síce prevzaté z maďarčiny (gulyás), no základ maďarského slova s veľkou pravdepodobnosťou pochádza z východoslovenského slova guľa, ktoré vraj dodnes v Spiši a Above označuje čriedu dobytka. To len tak, keby ste chceli nejakého južného suseda rozčúliť do zdravej paprikovej farby. Zaručene skvelých receptov na guláš je nespočetne veľa a je otázkou chuti a tradície, čo do neho pridáte. Moja varianta je dosť minimalistická, a vyniká v nej najmä chuť mäsa. Preto by malo byť kvalitné a dobre pripravené. Ak máte chuť na sýte a mocné jedlo, vyskúšajte.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Rajčinovo-papriková omáčka na cestoviny
Rajčinovo-papriková omáčka na cestoviny
Pridané: 22.8.2014
Jednoduchá a vynikajúca. Vhodná pre aj vegánov. Minimalistická, postačí zopár surovín, ktoré v tomto ročnom období nájdete v každej záhradke. Okrem zeleniny si zaobstarajte trošku čubrice. Je to balkánska koreniaca zmes, ktorej základ tvorí saturejka a senovka grécka. Má nezameniteľnú chuť a výborne do omáčky pasuje.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Steak v domácich podmienkach
Steak v domácich podmienkach
Pridané: 7.7.2014
Ľúbim steaky. Hovädzie, podotýkam, pretože dnes už možno zohnať kadečo. Nie som nijaký fanatik v kovbojskom klobúku ani snob, ktorý všetko okrem Kobe (mäso zo špeciálneho japonského plemena Wagyu, vyznačujúce sa intenzívnym mramorovaním, t.j. prerastením tukom) považuje za nekonzumovateľný blaf. Niežeby som Kobe nejedol, jedol a dokonca som zaň ani neplatil, čo mi chuťový zážitok nesmierne umocnilo. Je vynikajúce, no i keď opomeniem nekresťanskú cenu, je na môj vkus príliš jemné a v porovnaní s ním mi Aberdeen Angus chutí viac. Nehovoriac o tom, že naši západní bratia urobili v tomto smere kus práce a ich Čestr môže smelo konkurovať hovädzine z Argentíny či Škótska. No vrátim sa do svojej nitránskej reality. Steak je pre mňa občasnou záležitosťou, čo znamená, že cca jedenkrát za mesiac zavítam do reštiky, o ktorej som presvedčený, že tamojší kuchár vie alebo aspoň silno tuší. Prípadne sa odhodlám na domácu tvorbu, čo je pri dostupnosti vhodného mäsa celkom odvážny počin posilňujúci vynaliezavosť. Aby nedošlo k nedorozumeniu, netvrdím, že u nás nedostať kvalitné mäso. Dostať, no nie je dostatočne vyzreté a tým pádom nie je dostatočne krehké. Ostávajú preto dve možnosti. Kupovať iba najjemnejšie (a najdrahšie) kusy zvieraťa a upravovať ich veľmi šetrne alebo nechať mäso vyzrieť doma. Ja som sa naposledy rozhodol pre prvú variantu s použitím falošnej sviečkovice, ako sa spravidla označuje pekný kus hovädzieho stehna. Po tom, ako mäso odležalo okorenené čiernym korením a naložené v oleji cez noc v chladničke prišiel čas zúčtovania. Ako teda pripraviť steak?
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Tortilla s avokádovou náplňou
Tortilla s avokádovou náplňou
Pridané: 30.5.2014
Tortilla je slovíčko, ktorým španielski dobyvatelia označili kukuričné placky Aztékov, keď im v šestnástom storočí priniesli slobodu, demokraciu a veľa kresťanskej lásky. Indoši si v tom čase kukuričné placky plácali už dlhé stáročia a mali na to pomerne jednoduchú a efektívnu techniku, čo neprekvapuje, keďže kukurica bola strategickou surovinou i súčasťou mytológie. Rozšírila sa do iných častí sveta, technika spracovania kukuričných zŕn však nie. Následkom tejto situácie ľudia v oblastiach, kde kukurica tvorila základ stravy, začali trpieť pellagrou, ktorú spôsobuje nedostatok niacínu a tryptofanu. Aztékovia totiž kukuricu spracúvali varením v zásaditom roztoku, spravidla vyrobeného z popola, haseného vápna a vody (Odtiaľ pochádza názov procesu, nixtamalizácia. Ide o zloženinu dvoch slov jazyka Nahuatl, nextli – popol a tamalli – nespracované kukuričné cesto). Počas tohto procesu sa z kukuričných zŕn uvoľní vrchný obal. Dostupným sa stane niacín, riboflavín i proteíny, ktoré sa v kukurici nachádzajú, no bežne sú pre človeka nestráviteľné. Ak spracovaná kukuričná masa ďalej fermentuje, uvoľnia sa ďalšie živiny, vrátane aminokyselín ako lyzín a tryptofan. Z takto upravenej kukurice sa vytvorí tzv. masa (cesto, zo špan.), po vysušení a rozomletí na prášok z nej vznikne masa harina. Takže, ak si chcete doma urobiť kukuričné tortilly, buď si zaobstarajte hasené vápno a sušené kukuričné zrná alebo budete potrebovať masa harina. Kedysi dávno som sa pokúšal robiť placky z klasickej kukuričnej múky a to sa jednoducho nedá, kvôli nedostatku hemicelulózy sa cesto rozpadá. Ak sa teda k mase dostanete, samotné placky už urobíte jednoducho a chutia veľmi dobre.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Hubové risotto s grilovanou hlivou a polníčkom
Hubové risotto s grilovanou hlivou a polníčkom
Pridané: 30.5.2014
Priznám sa, risotto som robil prvýkrát v živote, čo bolo spôsobené tým, že ma toto jedlo nikdy príliš nelákalo. Zdalo sa mi fádne a nevýrazné (nijaké flákoty mäsa, zeleniny tiež pomenej). Odhodlal som sa až po vzhliadnutí Jamieho 30 minútovej verzie hubového risotta. Veľmi orientačne mi ako východisko poslúžil jeho recept, ktorý som prerobil na svoj obraz a nasypal do neho toľko zeleného materiálu (polníček, nie cannabis indica), koľko sa len dalo. Musím podotknúť, že mi aj napriek mojej neohrabanosti veľmi chutilo, čo považujem za jasný úspech (čo by som sa nepochválil :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Minimalistická treska s baklažánovým pyré
Minimalistická treska s baklažánovým pyré
Pridané: 6.6.2014
Opäť jedno ľahšie jedlo, na ktoré nebudete musieť urobiť nákup do dvoch tašiek. Stačí do jednej.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Šalát s vajcami
Šalát s vajcami
Pridané: 6.6.2014
Vajcia mám naozaj rád. Mnoho, naozaj mnoho bolo a bude o tejto potravine napísané. Poznáme nespočetné množstvo rôznych úprav, varíme, smažíme, strácame, zapekáme i nakladáme. Rozlišujeme kvalitu podľa spôsobu chovu, ktorý výrazne ovplyvňuje ich cenu, vyvoláva neopodstatnenú paniku a otvára dávno zabudnuté (nie všetkými) morálne otázky týkajúce sa priemyselnej produkcie potravín. Nebudem preto nosiť drevo do informačného lesa, len námatkovo spomeniem, že i taký kulinársky a vedecký guru, akým je Harold McGee, vo svojej kuchárskej biblii venuje vajciam celú jednu kapitolu. Keďže je jar a väčšina z nás má podvedomú potrebu požuť všetko zelené, prispejem svojou troškou do mlyna a predstavujem vám vajíčkový šalát. Je pomerne ľahký, prudko variabilný a zelený. Chvalabohu, nie od vajec.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Risotto
Risotto
Pridané: 17.5.2014
Chcel som vyskúšať úpravu, ktorá mi už dlhšie chodí po rozume, a ktorú poznáte skôr ako omáčku na cestoviny. Predstavujem vám teda risotto alla puttanesca. Postup je podobný ako pri predošlom recepte, no namiesto húb nakoniec vmiešam do zmesi rajčiny, olivy a bylinky. Okrem toho vynechávam parmezán a víno. Ančovičky dodajú dostatok chuti i bez parmezánu a víno by spolu s konzervovanými rajčinami výsledok podľa mňa príliš prekyslilo.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Sendvič
Sendvič
Pridané: 17.5.2014
V minulom príspevku som sa zastrájal, že nechám doma vyzrieť hovädziu roštenku a ukážem šeckým, že jaké ja vím robiť stejky. Zámer sa podaril čiastočne, pretože v jedenásty deň (plán bol dva týždne) zretia som situáciu psychicky neuniesol a tretinu polkilového kusu mäsa obetoval na prípravu sendviča. Čo sa týka samotného zretia, po porade s mäsiarom som roštenku natrel olejom, vzduchotesne zabalil to potravinárskej fólie a uložil do dolného oddelenia v chladničke. Každý tretí deň som mäso skontroloval, osušil papierovou utierkou, natrel nanovo olejom a prebalil. Ani v jedenásty deň sa neobjavil nijaký podozrivý zápach, či iné znehodnotenie, tak som sa radostne pustil do príprav.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Jednoduché šampiňóny
Jednoduché šampiňóny
Pridané: 17.5.2014
Si dáte v prípade, že ste prejedený mäsa (alebo ho z rôznych dôvodov nekonzumujete) a zelenina sa zatiaľ vyskytuje iba sporadicky. Bystré oko čitateľovo iste spozorovalo, že sa k hubám vraciam čoraz častejšie a mám na to dôvody. Dajú sa zohnať v dobrej kvalite, od slovenských pestovateľov a za priaznivé ceny. Môžete si ich nazbierať sami, nasušiť, zavariť, zamraziť a ťažiť zo zásob po celý rok. Aspoň zatiaľ. Vôbec by ma neprekvapilo, keby sme vďaka Monsantu o pár rokov mohli za zber húb vyfasovať zopár rokov natvrdo. To nás odnaučí bezodplatne využívať prírodu, ktorá ani zaboha správať sa trhovo a drzo ponúka kdejaké produkty zadarmo. Babky bylinkárky to už majú nahnuté a keď nasledovníci IG Farben z Bayeru pritlačia na pílu, pôjdu starenky pekne bručať, aspoň štát ušetrí na dôchodkoch. Ešte to by tak chýbalo, aby sa tu kdekto liečil po vlastnej osi a bez odborného dohľadu lekárov a farmaceutických firiem. Vrátim sa však k príjemným veciam a poviem vám, ako si urobiť jednoduché jedlo a čo naň budete potrebovať. Suroviny vydajú na dve menšie alebo jednu veľkú porciu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Pizza podľa Serious Eats
Pizza podľa Serious Eats
Pridané: 18.5.2014
Už dlhšiu dobu ma mátala myšlienka použiť na domácu výrobu pizze pomaly kysnuté cesto. Konečným impulzom bol vianočný darček, v ktorom je nielen recept na cesto ale aj postup, ako sa čo najviac v domácich podmienkach priblížiť produktom z pece. Darček vyzerá takto: Kniha sa zaoberá jedlami, ktoré európan považuje skôr za fastfood ako regulérny pokrm. Je tu však to najlepšie z najlepšieho a recepty sú starostlivo prepracované a odskúšané priam s laboratórnou presnosťou. Množstvá som previedol do metrických jednotiek. A ešte čosi. Okrem nasledujúcich surovín budete potrebovať sporák s horným grilom a presnú váhu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Teplý šalát podľa Kena Homa
Teplý šalát podľa Kena Homa
Pridané: 18.5.2014
V našich končinách ste jeho usmievavú tvár mohli vidieť pred rokmi v teleshoppingu, predvádzajúceho podivnú oblú panvicu, totiž wok. Už vtedy vyzeral tak trochu ako orientálny mudrc a celkom dobre si ho viem predstaviť, ako odhaľuje životné pravdy materialistickým ignorantom západnej civilizácie. Narodil sa v Tuscone (Arizona) a vyrástol v Chicagu, nešíri Buddhovo učenie, zato však už niekoľko desaťročí úspešne šíri čínsku a mnoho iných orientálnych kuchýň. Prečo ho spomínam? Minulý týždeň som sa s ním po rokoch stretol vo vynikajúcom štvordielnom dokumente BBC2, nazvanom Exploring China: A Culinary Adventure (Objavovanie Číny: Kulinárske dobrodružstvo), v ktorom spolu s Ching He Huang predstavujú rôzne tváre Číny a odlišné spôsoby prípravy jedál v jej rozličných častiach. Ching He Huang je úspešná food writerka, televízna celebrita a mnoho iného, pôvodom z Taiwanu a tvorí spolu s Kenom príjemnú dvojicu, ktorá vás prevedie východným impériom nekompromisne pútavým spôsobom. Tento kvalitne pripravený dokument mi urobil veľkú radosť a priniesol veľa informácií . Už počas prvej časti som mal silné nutkanie niečo variť a po druhom dieli sa mi snívalo, že na trhu nakupujem sečuánske korenie, živé úhory, pol batohu čili papričiek a obrovský demižón sójovej omáčky. Pod vplyvom dokumentu a vďaka prebytku sliviek som poskladal jednoduchý recept na teplý šalát, na ktorý Vám bude stačiť zopár surovín (na cca 2 porcie)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Domáci chlieb
Domáci chlieb
Pridané: 13.5.2014
Receptov na chlieb nájdete neúrekom. Niekoľko som ich preštudoval a najviac sa mi pozdával tento. Je dokonca bez miesenia. To je v ňom nahradené časom a pomalou fermentáciou cesta. Ja som upiekol malú testovaciu verziu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Tuniaková nátierka
Tuniaková nátierka
Pridané: 7.6.2014
Nechcem sa chváliť (veľmi) ale tento recept posúva otrepanú rybičkovú nátierku na novú úroveň. Tuniak je sám osebe chutná ryba, ktorej mäso je zdrojom omega-3 mastných kyselín, niacínu a je vítaným obohatením nášho bravčového jedálnička. Nedávno som ho ale spojil so sušenými rajčinami nakladanými v oleji a odvtedy som to niekoľkokrát zopakoval. Variantov bolo viac, ponúkam vám ten najúspešnejší.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Šampióny na víne
Šampióny na víne
Pridané: 7.6.2014
Jednoduché jedlo, ktoré nevyžaduje veľa času ani surovín a kľudne si ho môžete pripraviť po príchode z práce. Dôležitý je dobrý chlieb, na ktorom môžete hubovú zmes podávať (či už čerstvý alebo starší, opečený na platni). Ak sa vám pozdáva fotka, budete potrebovať toto:
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Momofuku doma
Momofuku doma
Pridané: 10.5.2014
Keď sa David Chang v roku 2004 odhodlal otvoriť reštauráciu, či vlastne Noodle Bar, odštartoval svoju (a nielen svoju) raketovú kariéru. Po pomerne rozpačitom začiatku sprevádzanom mnohými problémami a neúspechmi, sa veci začali hýbať správnym smerom. Najmä vďaka jeho nezlomnosti a neústupnosti prišli prvé ocenenia, nové prevádzky a ďalšie ocenenia a ďalšie reštaurácie. A jedna pútavo napísaná kniha (druhú napísala Christina Tosi, cukrárka a šéfka Momofuku Milk Bar), nazvaná príznačne Momofuku. Kedykoľvek si nájdem trochu času a začítam sa do nej, skončí to varením. Skúšal som legendárne pork buns, které zde mistrně zvládnul pan Cuketka. Nedávno som tu stratil pár slov o kimchi a naposledy ma David zlákal k výrobe pokrmu, ktorý sa nazýva chicken and egg. Kura a vajce. Znie to jednoducho a vcelku to jednoduché i je. Recept je mierne upravený, no podstata ostala zachovaná.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Fotorecept | Cícerové rezance s kuracou pečeňou
Fotorecept | Cícerové rezance s kuracou pečeňou
Pridané: 10.5.2014
Toto jednoduché jedlo je inšpirované cigánskou alebo, ak chcete, rómskou kuchyňou. Oproti pôvodnému receptu som urobil niekoľko úprav a použil dve suroviny typické pre indickú gastronómiu. Je to výborná večera pre dvoch ľudí a po krátkej príprave ide varenie skutočne rýchlo. Ak sa rozhodnete použiť namiesto domácich rezancov polotovar, máte to za 15 minút. V prípade, že chcete vyskúšať, ako chutí cícerová múka, potrvá to asi pol hodiny.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Rajčinový šalát s mozzarellou
Rajčinový šalát s mozzarellou
Pridané: 10.5.2014
V prípade tohto šalátu nie je príliš o čom filozofovať. Jednoduché jedlo, ktoré skvele poslúži ako ľahký obed či večera. Keďže komponentov na jeho výrobu je skutočne iba pár, čím budú kvalitnejšie, tým lepší bude výsledok. Nebudem tu ale, milé deti, mlátiť prázdnu slamu, takéto múdrosti dnes rozdáva každý, kto vie gúgliť a videl tri diely Kluků v akci.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Cícerová polievka s koriandrovým pestom
Cícerová polievka s koriandrovým pestom
Pridané: 8.5.2014
A je tu ďalšia polievka, ktorá sa po čase opäť vynára z hlbín blogu. Tým chcem v civilnom jazyku povedať, že som predošlý recept prepracoval a dospel (snáď) k lepšiemu výsledku.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Bryndzová polievka
Bryndzová polievka
Pridané: 3.5.2014
Minulú nedeľu sme navštívili farmárske trhy, ktoré sa raz mesačne konajú v areáli nitrianskeho výstaviska Agrokomplex. Predávajúcich bolo pomerne poriedko, no predsa sa nám podarilo ukoristiť nejaké hodnotné potraviny. Medziiným to bola i vynikajúca ovčia bryndza od firmy Obert z farmy Slopná. Jedávam bryndzu celý život ale táto prekonala všetky doterajšie. Ochutnáte a pred očami sa vám zjaví salaš, ovce, dunčo, okolité grúne a Maťko s Kubkom. Teda aspoň mne. Neskôr som ľutoval, že mám iba štvrť kila, nabudúce snáď doplním zásoby. Nasledujúci recept je mojej mamy, ktorá nám túto polievku varí odjakživa. Ja sám som sa k tomu zatiaľ z nevysvetliteľných príčin nedostal ale určite to v blízkej budúcnosti napravím.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Lupačka alebo Makovka
Lupačka alebo Makovka
Pridané: 24.4.2014
Napriek opakovaným pokusom vymaniť sa zo vzťahu s bielou múkou a cukrom to zatiaľ vždy dopadlo osobným zlyhaním. Obvykle neodolám vôni čerstvo upečeného chleba alebo zožeriem Ritterku skôr, ako stihnete vyhláskovať cukrovka. A to ani nebola moja (myslím tá čokoláda). Pritom viem, že gliadín mi práve neprospieva a rafinovaný cukor je vo svojej podstate jed. Zvyk a návyk je však železná, chrumkavá a sladučká košeľa, z ktorej sa ťažko vyzlieka. Tož som si poplakal nad klávesnicou a teraz k veci. Keď už sa rozhodnete zhrešiť, odporúčam to robiť čo možno najstriedmejšie a pri tej príležitosti je dobrou variantou upiecť si niečo doma. Domáci kváskový chlieb s bryndzou je predsa len zdravší ako plne syntetická bagetka z pumpy, zapíjaná hnedým nápojom, známym pre svoje liečivé účinky, za ktoré vďačí najmä glukózovo – fruktózovému sirupu a kyseline fosforečnej (koniec reklamnej vsuvky). Lupačka alebo česky povedané Makovka vám spríjemní víkendové ráno. Okrem toho, že neobsahuje rôzne zlepšujúce prípravky, pri jej príprave máte možnosť vstať od monitoru, precvičiť si prsty a predísť syndrómu karpálneho tunela. Prípadne meditovať o ťažkom údele človeka západnej civilizácie, ktorý nevie, čo od dobroty jesť a ešte o tom aj bloguje. Z uvedených surovín upečiete 6 menších lupačiek.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Čučoriedkový muffin
Čučoriedkový muffin
Pridané: 20.4.2014
Je mimo iného oficiálnym muffinom štátu Minnesota. Holt iný kraj, iný koláčik. Keďže sa mi nedávno dostala do rúk forma, okamžite som sa ju rozhodol vyskúšať. Po preskúmaní viacerých receptov som vyskladal hybrid, ktorý sa mi osvedčil.V praxi to znamená, že sú muffiny poživateľné aj na druhý deň po upečení i keď čersvé sú best. Na 12 muffinov budete potrebovať:
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Krémová polievka z pečených paprík
Krémová polievka z pečených paprík
Pridané: 16.4.2014
Nedávno sa mi zásluhou jedného dobrodinca (nech dosiahne nirvánu) dostalo do rúk väčšie množstvo červenej hrubostennej papriky (takej malej jabĺčkovej). Okrem klasického zavárania, ktoré prebehlo v réžii ženských rodinných príslušníkov, som sa znenazdajky rozhodol uvariť paprikovú polievku. V živote som nič podobné neskúšal a ani nejedol, no v poslednom čase mám nutkanie variť polievky takmer zo všetkého, čo aspoň vzdialene pripomína zeleninu. Keďže paprikovica mala masívny úspech a chutí dobre teplá i studená, podelím sa s vami o svoju skúsenosť. Pripravte sa, už to ide.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Cviklová polievka
Cviklová polievka
Pridané: 17.4.2014
Vlastne nie je tak úplne cviklová, pretože som do nej pridal aj mrkvu a dokonca aj kus zeleru. Dôvodom je moja silná averzia k tejto výživnej zelenine, ktorá ma sprevádza odmalička. Ako dieťa som sa stretával s cviklou najmä zaváranou a jej zvláštna zemitá vôňa mi z nejakého dôvodu pripomínala niečo stuchnuté, mŕtve. Dodnes z jej vône nie som úplne odviazaný, no keďže chute sa menia a cvikla je všeobecne dostupná a nezvyčajne zdravá plodina, rozhodol som sa postupne ju zaradiť do svojho jedálnička. Mrkva so zelerom teda mali pôsobiť ako zásterka pre chuťové bunky, aby si nevšímali cviklovú realitu (niečo ako večerné správy). Výsledná chuť polievky však nakoniec výrazne prekonala moje očakávania a tak vám ju ponúkam.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Kelová polievka
Kelová polievka
Pridané: 17.4.2014
Keby niekto malému Danielovi tvrdil, že prvé jedlo (párky sa nepočítajú), ktoré si na svojom vlastnom sporáku uvarí, bude kelová polievka, poslal by ho do kelu. Jednak mal ešte obmedzenú zásobu vulgarizmov a druhak si bol úplne istý, že kel vyšľachtil satan vo svojej záhradke v čase voľna. Nezvratným dôkazom tohto presvedčenia bol sírny zápach, ktorý dotyčná zelenina uvoľňuje, ak ju dostatočne dlho mordujete v hrnci. I keď od týchto idylických dôb už narástlo veľa kelov, k jeho kuchynskej úprave som sa dopracoval až tento týždeň. Dva dni som na sírnika zazeral v chladničke, 10 minút sa telefonicky radil s mamou, akú taktiku zvoliť a nakoniec niečo vyhútal. Keďže v novom príbytku ešte nemám presťahovanú ani jednu kuchársku knihu, recept je výsledkom improvizácie, slabých zásob a hladu. Napriek tomu bol výsledok nečakane chutný a pomerne nezvyčajný. Doprajte si chutnú polievku zo zeleniny, ktorá obsahuje viac vitamínu C ako citrusové ovocie, je zdrojom kyseliny listovej, betakaroténu, vitamínu K a vápnika.
ZOBRAZIŤ RECEPT
12
POSLEDNÉ KOMENTOVANÉ RECEPTY