Vysokoskolak v kuchy

Moje recepty

FotoRecept | Kuracie prsia v šampiňónovo-smotanovej omáčke
FotoRecept | Kuracie prsia v šampiňónovo-smotanovej omáčke
Pridané: 28.7.2015
Drahí a milí, vôbec neviem, čo vám napísať. Som vygumovaná a netuším prečo. Obvykle tiež neoplývam ktovieakým siahodlhým úvodom a zásobou teplých slov, ale dnes je to fakt kríza. Už len fakt, že tento pár riadkový text spisujem už 15 minút o niečom svedčí. A tak nebudem trápiť seba ani vás a prejdem rovno k receptu. Suroviny sú na 2 porcie.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Filety z lososa
Filety z lososa
Pridané: 25.7.2015
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Šalát s grilovanými batátmi a arašidovou Chimichurri omáčkou
Šalát s grilovanými batátmi a arašidovou Chimichurri omáčkou
Pridané: 16.7.2015
Keď sa povie zemiakový šalát, určite si okamžite predstavíte tú sviatočnú klasiku s majonézou. To je pravdepodobne to posledné, čo by ste si v týchto horúčavách chceli dopriať, nemám pravdu? Okrem toho, že je celkom sýty a v lete si telo žiada skôr ľahšie jedlá, hrozí pri ňom i riziko, že sa majonéza pokazí. Ak ale patríte medzi milovníkov zemiakov a nechcete si ich odpustiť ani v tomto období, prinášam vám skvelú alternatívu, vhodnú práve ku opekačke! Ak máte tú možnosť, siahnite namiesto po obyčajných zemiakoch po sladkých batátoch, ich jedinečná chuť dokonale vynikne spolu so skvelým arašidovým dressingom. Šalát možno jesť ako prílohu k mäsu, ale rozhodne je výborný i samotný, hlavne v prípade, ak sa rozhodnete doplniť ho o vajíčka. Musím priznať, že som ich do jedla pridala, ale batáty boli tak sýte, že som ich nezjedla všetky. Pre mužskú časť populácie však budú ideálne, predsa len, čiste zeleninový pokrm ich často príliš nenadchne. Garantujem ale, že v tomto prípade si budú pýtať dupľu! Ingrediencie sú na jednu veľkú porciu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Bravčový mišmaš so zeleninou v paradajkovej omáčke
Bravčový mišmaš so zeleninou v paradajkovej omáčke
Pridané: 17.7.2015
Často sa mi stáva, že moje pôsobenie v kuchyni silne pripomína varenie psíka a mačičky zo známej Čapkovej rozprávky. Prihodím do hrnca toto a ešte toto, štipku tohto, lyžičku hentoho, žblnk tamtoho, všetko zamiešať.. A čakám, či mi to nevybuchne. Chvalabohu, zatiaľ sa tak nestalo a ja vám môžem priniesť ďalší recept, ktorý stojí za to. V tomto prípade sa nezdaru vôbec nemusíte obávať, tento raz sa jedná o ten lepší prípad so šťastným koncom (a spokojným bruchom).
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Baklažánové minipizze s olivami a nivou
Baklažánové minipizze s olivami a nivou
Pridané: 15.7.2015
Baklažán má už v mojej kuchyni pevné miesto a v blízkej budúcnosti ho odtiaľ nehodlám vytesniť. Je to veľmi vďačná zelenina, pretože vyžaduje iba minimum úsilia na prípravu a iba pár minút za sporákom. Hlavne, čo sa minipizze týka. Nakrájate baklažán, obložíte ho čím len chcete a vložíte do rúry. Fanfáááry a o pár minút sa môžete napchať, až budete krochkať blahom. Preto bolo len otázkou času, kedy pripravím i kombináciu, ktorú mám na akejkoľvek pizzi najradšej: olivy a nivu. Tým som vlastne prezradila všetko. Ingrediencie sú na jednu gigantickú porciu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mrkvové hranolky s cesnakovým dipom
Mrkvové hranolky s cesnakovým dipom
Pridané: 27.12.2014
Neviem čo napísať na úvod k tomuto receptu-nereceptu. Bolo to takto: dostala som chuť na tvaroh. Ale na slano. Zišlo mi na um, že by z neho bol skvelý cesnakový dip. Lenže čo do neho namáčať? Už to mám! Chrumkavú mrkvičku. Avšak, na obed by to predsa len chcelo niečo teplé. Nuž, tak šup s mrkvou do rúry a vyriešené!
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mäsové guľky na smotane
Mäsové guľky na smotane
Pridané: 27.12.2014
Nebudem vás obťažovať poznámkami, že sa to už blíži. Že onedlho tu máme Vianoce. Že nám ostáva už iba pár dní na nákup darčekov. Nebudem písať o tom, že už je načase začať plánovať, čo kedy upiecť, prípadne začať so samotnou prípravou lineckého pečiva a medovníčkov. Hups, vlastne som to urobila. Presuňme sa teda k inej téme. Čo na obed pár dní pred Božím hodom? Ak patríte medzi mäsožravcov, ale zároveň žijete v presvedčení, že ak sa tohto hriechu na Štedrý deň vzdáte, uvidíte povestné prasiatko, treba si to užiť do zásoby. Takže dnes mäsové guľky!
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Tuniakové prekvapenie pod vajíčkovou prikrývkou
Tuniakové prekvapenie pod vajíčkovou prikrývkou
Pridané: 14.1.2015
Krásny podvečer všetkým! Nasledujúci týždeň odchádzam z Brna na sviatky domov. Moje pôsobenie v kuchyni je preto momentálne podriadené likvidácii všetkých zásob v chladničke. Konečne sa mi podarilo spotrebovať posledné vajcia a hoci výtvor, ktorý z nich vznikol ťažko možno popísať slovom recept, berte ho jednoducho ako inšpiráciu ak podobne neviete čo s vajíčkami.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Fotorecept: Šampiňónová polievka so zeleným tajomstvom
Fotorecept: Šampiňónová polievka so zeleným tajomstvom
Pridané: 5.6.2014
Ako sa schyľuje k mrazivému obdobiu, stále viac ma láka dať do bruška niečo hrejivé a poriadne zasycujúce. Na túto príležitosť sa ideálne hodia husté krémové polievky. Nerobí mi problém jesť ich aj v lete, ale vtedy ide skôr o ich studené varianty. Dnes si teda dajme jednu v horúcom prevedení, dokonca so špeciálnou ingredienciou - AVOKÁDOM. Áno, čítate dobre, tento nápad som prevzala z RAW kuchyne, kde sa polievky či omáčky zahusťujú práve avokádom (alebo orieškami.. ale tých mi príde ľúto len tak vhodiť do polievky).
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Bylinkový pstruh s cuketou z alobalu
Bylinkový pstruh s cuketou z alobalu
Pridané: 4.4.2014
Nebudem písať o tom, že v poslednej dobe nemám motiváciu aktívnejšie sa venovať blogu. Nebudem písať o tom, že všetky jedlá, ktoré pripravujem sú buď extrémne jednoduché alebo ešte pochádzajú z domácich zásob. Nebudem písať o tom, že zbožňujem, keď si obed pripravím raz dva spôsobom Hoď to všetko na plech a niečo z toho bude. Nebudem písať o tom, že ryby by sme si pre zdravie mali naložiť na tanier minimálne raz do týždňa. Nebudem písať o tom, že rybám netreba veľa kúzlenia a vyrobíte z nich ľahko božské jedlo. Nebudem písať o tom, že zbožňujem zeleninu. Kecám. Klamem. A strašne. Až sa mi z h**y práši. Pretože som to práve všetko napísala. Nuž, tak neostáva nič iné, iba to zaklincovať receptom.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Chilli-con-carne
Chilli-con-carne
Pridané: 30.3.2014
Alebo známe pod jednoduchým chili, doslovne znamená chili s mäsom. Toto pikantné jedlo prirodzene musí obsahovať chili papričky, mleté mäso, najčastejšie hovädzie, paradajky a fazuľu. Na dochutenie sa často pridáva cibuľa i cesnak a rôzne korenia a takisto veľmi frekventovane sa servíruje s tortilla chipsami. Každý región má však iné tradície a preto sa aj variácie na chili môžu veľmi líšiť. Ja vám preto prinášam moju verziu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Restovaná mrkva na oregane
Restovaná mrkva na oregane
Pridané: 26.3.2014
Vždy keď mám v pláne prísť sem s nejakým tak primitívnym receptom ako je tento, zamyslím sa nad tým, či má vôbec zmysel ho publikovať. Potom si ale poviem: Hej, je to tvoj blog, máš slobodnú voľbu prejavu. Môžeš si sem písať v podstate čokoľvek (v rámci dodržiavania nejakej tej net-ikety)! Prečo by si to nevyužila? A naozaj, keď sa pozriete na názov môjho blogu, píše sa tam Vysokoškolák v kuchyni. Chodím stále na výšku? Áno. Varím svoje jedlo v kuchyni? Áno! Takže stále je to o tom, čo naozaj hlásam. Preto vám dnes pridám aj tento, možno pre 99% ľudí nepochopiteľný a zbytočný článok, ale ktovie.. trebárs to zvyšné percento sa mi podarí aspoň trochu inšpirovať a to mi za to stojí.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mäsové guľky v kokosovo - hubovej omáčke
Mäsové guľky v kokosovo - hubovej omáčke
Pridané: 19.3.2014
Dnes prichádzam s jedným z tých serióznejších receptov. Síce opäť na mleté hovädzie, no teraz vo forme roztomilých guliek. Nemusíte sa však vôbec obávať, príprava nie je zložitá, veď viete, že by sa mi s tým nechcelo priveľmi babrať. Koniec koncov, hlas žalúdka sa musí uprednostniť pred čímkoľvek ostatným, najmä estetickosťou pokrmu a tak nebudete ušetrení od ďalších nevzhľadných fotiek. Čo už, foodstylista zo mňa zrejme nikdy nebude. Malým podnetom k vytvoreniu týchto guliek mi boli známe švédske mäsové guľky, ktoré bežne dostanete kúpiť v Ikey. Akurát som tak dumala, čím nahradiť smotanu, pretože po tej mi býva niekedy ťažko od žalúdka. Kokosový krém sa mi zdal dobrou myšlienkou, nuž som vyskúšala a nebol to krok vedľa, takže odporúčam.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Karfiolový krém
Karfiolový krém
Pridané: 1.3.2014
V lete mi klasické horúce polievky príliš nejdú, ale tieto husté krémové zeleninové majú niečo do seba, najmä ak ich necháte vychladnúť a konzumujete studené. Vtedy sú celkom osviežujúce, čo poviete? Snáď vám s tou zeleninou už neleziem na nervy, pretože faaakt prekvapivo jej bude venovaný aj tento príspevok. Nebudem vás však vyčerpávať siahodlhým úvodom, prejdem rovno k receptu, ktorý je myslím ešte o niečo kratší :D
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Nadýchaný brokolicový krém
Nadýchaný brokolicový krém
Pridané: 23.2.2014
Nie je to tak dávno čo som zistila, že kyslá smotana je mi ťažká na žalúdok. V malom množstve mi nevadí, ale i tak to môjmu tráveniu nerobí dobre. Preto som rozmýšľala, čím ju nahradiť, napríklad pri príprave krémových polievok, ktoré mám tak rada. Jogurty sa mi zdali príliš riedke. Napokon som to praktizovala tak, že som v polievke nechávala iba minimum vody, no to nebolo úplne ideálne riešenie, pretože to podstatne zredukovalo množstvo porcie. Až raz som našla niekde v zákutiach internetu celkom šikovný spôsob, ako zahustiť polievku tak, aby mi bruško neprotestovalo. Trik je v pridaní avokáda. Už som túto fintu využila pri šampiňónovej polievke a avokádo jej dodá práve tú výbornú nadýchanú konzistenciu. Naozaj, krém bol našľahaný ako obláčik! Ak neveríte, presvedčte sa na vlastnej koži.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Boloňská omáčka
Boloňská omáčka
Pridané: 17.2.2014
Pozor! Niekoľko Talianov pri čítaní tohto článku môže utrpieť vážnu ujmu na zdraví! Minimálne si od zúfalstva nad tým, čo budem vydávať za boloňskú omáčku vytrhajú vlasy (a kuchár Emanuele možno dostane aj infarkt). Okej, bolo to takto. Chcela som pripraviť naozaj poctivú pravú Sugo Bolognese, dokonca podľa samotného Manu Ridi, lenže bol to jeden z takých tých spontánnejších nápadov a tak som po ruke nemala všetky potrebné ingrediencie. Teda z pôvodného plánu vzišlo a zase raz som to musela nejak okabátiť. Ale nebojte sa, raz príde aj na tú pravú! Zatiaľ sa uspokojíme s fake verziou. Suroviny sú na 2 - 3 porcie
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Študentské steaky s omáčkou z Karibiku
Študentské steaky s omáčkou z Karibiku
Pridané: 15.2.2014
Víkend konečne prišiel a s ním aj troška času na varenie. To znamená flák mäsa a k nemu trochu netradičnejšia omáčka. Prečo steaky študentské? Nepredpokladám, že by sa obvykle pripravovali z bravčových rezňov. Týmto som asi všetkých gurmánov dostala na pokraj infarktu, ale ja s tým nejaký zásadný existenčný problém nemám. Najmä preto, že sa za žiadneho gurmána nepokladám. Prečo z Karibiku? Omáčka je vyhotovená z kokosového mlieka. Zažiadalo sa mi závanu exotiky (a dneska so všetkým, na raňajky som mala totiž po nekonečnej dobe mango).
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Kuracie placky
Kuracie placky
Pridané: 15.2.2014
Ako tak sledujem jednotlivé blogy, zisťujem, že do tvaru placiek sa dá vyformovať úplne čokoľvek. Od palaciniek a lievancov, cez rôzne zeleninové kreácie po mäso a ryby. Plackovanie je veľmi obľúbené v mnohých domácnostiach a ja sa vôbec nečudujem, pretože je to jednoduchý spôsob, ako vyhotoviť aj z napohľad obyčajných surovín skvelé jedlo pri použití správnych ingrediencií. Ktoré sú tie správne, to už nechám na vás. Ale môžete sa inšpirovať napríklad týmito; pridávam receptík na kuracie placky, ktoré fičia u nás v rodine ;)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Dyňová polievka
Dyňová polievka
Pridané: 17.2.2014
Polievka z dyne Hokkaido ma načisto uchvátila. Bolo to asi pred mesiacom, kedy som ju jedla prvýkrát. Ako inak, pripravila ju pre mňa moja maminka. Bola famózna, dokonca som ju uprednostnila pred mäsom a to už o niečom svedčí(pretože ja som zarytý mäsožravec). Samozrejme, to by nebola ona, keby mi ju neprichystala v luxusnom prevedení, treba predsa potešiť nielen telo, ale aj dušu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Cícerová polievka
Cícerová polievka
Pridané: 16.2.2014
Hneď na úvod to na vás vybalím a musím sa posťažovať. Na byte máme takú zimu, že sa klepem ešte v dvoch svetroch. V nedeľu na moje maximálne prekvapenie začali kúriť, ale keďže už v pondelok miestami vykuklo spoza mrakov slniečko, rýchlo si to rozmysleli a radiátory sú zase beznádejne studené. A ja tu naďalej môžem pobehovať ako Eskimák. Preto na obed najlepšie v takýchto nehostinných podmienkach padne takmer vrelá polievočka. Pôvodne som mala na mysli nejaký zeleninový vývar, ale pri prehrabávaní sa zásobami som narazila na zvyšok cíceru a tak som zmenila rozhodnutie a voila, improvizovaný obed je na svete. Pokus bol priblížiť sa tejto šošovici, takže som zámerne robila polievku s malým množstvom vody. Suroviny sú na 1 porciu
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mrkvový krém s kokosovým mliekom
Mrkvový krém s kokosovým mliekom
Pridané: 15.2.2014
Dnes sa pokúsim do vašich kuchýň vniesť aspoň trochu exotiky, keďže u nás to na trópy stále nevyzerá ani náhodou. Ak nepatríte k tým šťastlivcom, čo si už vyvaľujú pupky telá pri mori na pláži pod slnečníkom, inšpirujte sa aspoň týmto rýchlym obedom.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mrkvová polievka
Mrkvová polievka
Pridané: 15.2.2014
Toto je ďalší výtvor, ktorý som pripravovala v rámci návštevy pre Hell. Polievočka vždy dobre padne v takomto nanič počasí a vitamíny sa určite zídu. Vôbec som netušila ako to asi môže chutiť a bol to tak trochu risk.. ale zjedla sa, prežili sme, takže ju posúvam ďalej aby ste vyskúšali aj vy. Mrkvová polievka bola chutná, na druhý deň by som povedala dokonca ešte lepšia. Tymián mi najskôr vadil, ale potom ho už nebolo tak cítiť a pomarančová aróma tomu dodala príjemnú, takmer sviatočnú vôňu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Krémová pórová polievka
Krémová pórová polievka
Pridané: 15.2.2014
Polievku zvládneš urobiť aj na dvojplatničke :) Postup je strááášne zložitý: Najprv to otočíš, potom oblížeš.. aha, nie, to nie je ono :D
ZOBRAZIŤ RECEPT
1
POSLEDNÉ KOMENTOVANÉ RECEPTY