Bez krutosti

Moje recepty

Recept Slnečnicová pomazánka
Slnečnicová pomazánka
Pridané: 7.6.2015
Zdravá a chutná pomazánka, pripravená zo semienok, ktoré môžete meniť podľa vašej chuti. Na dochutenie použite obľúbené korenie. Vynikajúco sa hodí k šalátom, krájanej zelenine alebo k chlebíku.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Hruškovo-jablečný štrúdl
Hruškovo-jablečný štrúdl
Pridané: 18.5.2015
Štrúdlu som ako malá nemala moc rada. Nechutili mi tie upečené jablká. Vlastne som nemala vôbec rada nič z tepelne upravenými jablkami (žemlovku by som nezjedla ani zanič). Chute sa však menia a ja som si dnes na štrúdli pochutnávala. Receptov je veľa - od tých klasických, po tie netypické až experimentálne. Moja maminka a babička do štrúdle vždy dávali strúhanku, nastrúhané jablká, cukor, škoricu a vlašské orechy. Ja som si recept upravila podľa svojich chutí a trochu ho pozmenila: kupujem hotové lístkové cesto, jablká nestrúham, ale krájam na kocky, nedávam strúhanku, ale pšeničné klíčky, necukrujem - buď sú jablká dosť sladké, alebo ich trošku osolím, aby vynikla ich sladká chuť. V poslednej dobe som si obľúbila ešte pridávanie marcipánu. Ten si kupujem, takže v štrúdli je aj cukor, ale niekedy sa tomu nedá odolať. A pretože marcipán chutí skvelo s hruškami, pridala som ich k jablkám.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Slnečnicový chlieb s melasou
Slnečnicový chlieb s melasou
Pridané: 16.5.2015
Tento skvělý chléb jsem dělala podle kuchařky 1000 vegan recipes od Robin Robertson. Kuchařka, i když je bez obrázků, je hodně inspirativní a hlavně se v ní dobře orientuje, neboť jednotlivé kapitoly jsou srozumitelně rozdělené. V části o chlebu jsem objevila dnešní "řemeslný" chléb, který mě zaujal svoji jednoduchostí a ingrediencemi. Trochu jsem ho však upravila. Jeho velkou výhodou je, že chutná moc dobře naslano i nasladko, neboť chuť je díky melase mírně nasládlá, ale jen tolik, aby to nevadilo i slané chuti. Já jsem ho dělala v pekárně, takže uvedené množství je tak akorát na jeden pekárnový bochník.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Sójové obaľované kocky
Sójové obaľované kocky
Pridané: 13.5.2015
Vôbec neviem, ako chutia kuracie kúsky z fast foodu, ale vzhľadom mi ich pripomínajú. Každopádne je to super vec na pohostenie návštevy. Skúste tieto kúsky urobíť napríklad na Silvestra. Výborne sa hodia na zobkanie, takže k nim nezabudnite urobiť nejaký dip - napr. sojanézový alebo rajčinový. Prípadne nejaký kúpte, pretože jedlo už samo o sebe zravé nie je, takže s dipom to nezachránite :) Suroviny sú pre 2 - 3 osoby.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Kapusta, knedlík a tofu
Kapusta, knedlík a tofu
Pridané: 23.10.2013
Miluji zelí. Mám ho ráda syrové i tepelně upravené. Když se chystám dělat českou klasiku "knedlo zelo", volím již jen svůj způsob úpravy zelí. Sice mám pokaždé tendence se podívat na ty osvědčené babičkovské recepty, ale nakonec to stejně vždy udělám podle svého postupu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Seitan v marináde
Seitan v marináde
Pridané: 15.10.2013
So seitanom (pšeničné mäso alebo lepok) sa dajú robiť skutočné kúzla. Krásne chytá chute, ktoré chcete. Už som jedla výborný hubový guláš so seitanom, segedín, seitanové rezne a mnoho ďalších rôznych variácii. Seitan sa síce môže náročne vyrobiť vymývaním škrobu z múky ale ak to neberiete ako dobrú meditáciu, doporučujem trochu inú variantu. Kúpte si v obchode so zdravou výživou alebo na internete pšeničný lepok. Lepok je vlastne to, čo vám zostane po vymývani múky pri klasickej príprave seitanu. My si z lepku seitan pripravujeme praviteľne. Hotový seitan v obchode som nekúpila už veľmi dlho. Akonáhla totiž objavíte kúzlo domáceho, nebudete chcieť žiadny iný. Príprava domáceho seitanu nie je zložitá, ale musíte si vyskúšať sami, ako vám budet seitan chutiť. Niekto ho má rád tuhý, niekto dáva prednosť ľahkej pórovitej konzistencii.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Čokopučíno kolieska
Čokopučíno kolieska
Pridané: 21.9.2013
Pomaly ale isto sa blížia vianoce a Saša pečie, pečie a pečie. Tieto čokopučíno kolieska sú dosť náročne a je s tým prplačka ale výsledok stojí za to!
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Pohánkové palacinky
Pohánkové palacinky
Pridané: 21.9.2013
Niekedy máme všetci veľkú chuť na palacinky. Moje najobľúbenejšie sú pohánkové. Robievam ich čo najjednoduchšie, vyskúšajte :-) Palacinky sa mi nikdy nerozpadli, pretože používam obyčajný rastlinný olej a kvalitnú panvicu.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Celozrnné bulky (výtečné na robi burger)
Celozrnné bulky (výtečné na robi burger)
Pridané: 20.8.2013
Občas mé srdce (a hlavně přítelovo) zatouží si udělat robi burger. Moc ráda si ho dávám ve Vegalite. A moc ráda si ho dělám i doma. Ale kupované bulky nejsou moc dobré a je problém sehnat nějaké vegan (a zároveň aspoň trochu zdravé). Tak si vždy peču svoje a zkouším to z různých mouk. Aktuálně se mi povedly tyto celozrnné. Jsou napůl z hladké obyčejné mouky a napůl z celozrnné. Jsou podle tohoto receptu z blogu Kurryleaves. Konečně jsem objevila bulky, které jsou krásně nadýchané, vydrží mi měkké déle než den, jsou relativně zdravé a moc dobře chutnají. Navíc se mi povedla udělat křupavá kůrka, takže burger byl pak výtečný.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Temná pomazánka - fazuľová pomazánka
Temná pomazánka - fazuľová pomazánka
Pridané: 16.8.2013
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Bulky - olivové celozrnné žemle
Bulky - olivové celozrnné žemle
Pridané: 16.8.2013
S pečivem teď různě experimentuji a zkouším cokoliv mě napadne. Zatím tedy beru hodně inspiraci z receptů. Koupila jsem si knihu a míním vyzkoušet všechny placky a chleby zde uvedené. Nedávno jsem zkusila bulky - celozrnné žemle, ať nemáme pořád jen chléb. Je to bez kvásku, takže z normálních čerstvých kvasnic.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Míchaná
Míchaná "vajíčka" anebo kukuřičná polenta inak
Pridané: 15.8.2013
Občas každého napadne, co si dát na snídani jiného než obvykle. Pečivo ne, ovesnou kaši na sladko ne. Na kaši by chuť byla, ale jakou ji udělat? Dobrou variantou je kukuřičná kaše z polenty, která připomíná známá míchaná vejce. Polenta je však lehčí a zdravější.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Nakládané tofu - tofulín
Nakládané tofu - tofulín
Pridané: 15.8.2013
Nakládané tofu (tofulín) je výbornou variantou pro hospodský nakládaný hermelín. Není to těžké, takže směle do toho.
ZOBRAZIŤ RECEPT
1
POSLEDNÉ KOMENTOVANÉ RECEPTY