delicious-wicked

Moje recepty

Recept Čučoriedkový cheesecake
Čučoriedkový cheesecake
Pridané: 30.8.2013
Wicked ešte nezabudla variť, Wicked sa znova blysla! Fotka neni nič moc, pretože sme na to zabudli a fotili až v noci, keď som tortu odovzdávala oslávencovi, ale bola brutááááálna a všetci sa zalizovali a chválili ma. Teraz je moje kuchárske ego veľké ako Magda Dobromila Rettigová (a že jej bol teda kus).
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Talianske čokoládové cookies - Biscottini italiani di cioccolata
Talianske čokoládové cookies - Biscottini italiani di cioccolata
Pridané: 30.8.2013
Viete, budujem si tu pomaly reputáciu, pretože na každej party zahviezdim a keď sa to celé zje (spravidla to trvá 5-10 minút), tak mi podajú misku s vetou ,,môžeš to prosím ťa znova naplniť?" Tak mi verte, že aj tieto sú mega. Mega dobré, mega ľahké a mega talianske (recept mám od svojej talianskej učiteľky, ktorá tvrdí, že "to sú také obyčajné, od mojej mamy").
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Brazílsky banánový koláč
Brazílsky banánový koláč
Pridané: 22.8.2013
Trochu som ho ale vylepšila. Teraz vo veľkom pečiem, lebo dnes mám narodeninky lóve a sľúbila som kolegom, že im donesiem koláč (sa tešia) a zajtra budem piecť ešte iný, na svoju party. Tento koláč je mega ľahký a je mega dobrý (museli sme včera ochutnať, lebo moji spolubývajúci chodili okolo plechu a škemrali, presne jak moja rodina, ktorá ani nevyčká, kým to vychladne. nebola o tom aj rozprávka, že nejaký vlk zežral ešte horúci koláč a potom mu bolo zle, alebo to bolo o psíčkovi a mačičke?)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Minútkové hovädzie steaky
Minútkové hovädzie steaky
Pridané: 13.8.2013
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Vegánska hríbová omáčka
Vegánska hríbová omáčka
Pridané: 12.8.2013
Zistila som pri mojom spolužití, alebo teda spolustolovaní s vegánmi zaujímavé veci - napríklad, že sójová "smotana" je lepšia než klasická. Je menej tučná (to už samo o sebe stačí pre mňa ako argument) a je menej ťažká na žalúdok (to ma presvedčilo absolútne, mne totiž z takých smotanových vecí býva kvalitne zle) a okrem toho chutí takmer ako naozajstná smotana. A odteraz už budem robiť omáčky len z nej (ale do krémového koláča patrí maslo, nijaký margarínový fejk!)
ZOBRAZIŤ RECEPT
1
POSLEDNÉ KOMENTOVANÉ RECEPTY