S varechou v ruke

Moje recepty

FotoRecept | Marinované medové rebrá
FotoRecept | Marinované medové rebrá
Pridané: 13.8.2017
Sladko pikantná chuť šťavnatého mäsa, ktorú skvelo dopĺňa mladá kapusta v čerstvým chrenom
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Ratatouille
Ratatouille
Pridané: 13.8.2017
Výborné zeleninové jedlo, ktoré vám určite bude chutiť. V záhradách dozrievajú paradajky, cukety, paprika a to všetko viete v tomto vegánskom recepte využiť, ja som od kolegu dostal krásnu žltú cuketu, tak som to mal krásne farebné.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Domáca maslová vianočka
Domáca maslová vianočka
Pridané: 2.12.2016
Upletená z deviatich prameňov, s poctivým maslom, hrozienkami a kvapkou rumu chutí ako žiadna iná :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Zubáč v zelerovej omáčke
Zubáč v zelerovej omáčke
Pridané: 1.12.2016
Zubáč s čerstvým kôprom a so zemiakom Hasselback. Už neraz som sa priznal, že mám rád ryby - dobré ryby. Nie vždy mám poruke čerstvú a vtedy je pre mňa najlepšia voľba kvalitná mrazená z Ryby Žilina!
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Plnená cuketa
Plnená cuketa
Pridané: 24.10.2016
Rád varím z čerstvých surovín a keď som od kamaráta dostal cuketu, hneď som vedel, ako ju pripravím. Na masle, s čerstvou šalviou, chilli, mletým mäsom a šampiňónmi. Darček zo záhrady vždy poteší, ďakujem :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mexická chilli fazuľová polievka
Mexická chilli fazuľová polievka
Pridané: 23.10.2016
Príjemne pikantná, hustá a sýta polievka. Také polievky mám rád :) A výborná je aj v kotlíku!
ZOBRAZIŤ RECEPT
FotoRecept | Kuracie kúsky v pikantnej omáčke
FotoRecept | Kuracie kúsky v pikantnej omáčke
Pridané: 10.9.2016
Aby som bol presný, v sladko pikantnej omáčke na kukurici s maslom a stonkovým zelerom. Dnes máme doma výročie - rovných 25 rokov a tak ako je to s manželstvom, je to aj s týmto jedlom - sladké, pikantné, šťavnaté, korenené, chutné. A tak to má byť :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Domáca parená knedľa
Domáca parená knedľa
Pridané: 26.8.2016
Na blogu už mám recept na domácu kysnutú knedľu, ale tá je varená, tak som ju teraz skúsil pripraviť v pare a neľutujem.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Údený hovädzí jazyk v kôprovej omáčke
Údený hovädzí jazyk v kôprovej omáčke
Pridané: 31.8.2016
Kto neochutnal, neuverí. Naozaj vynikajúce jemné mäsko. Niekto ani neochutná a iný zasa nevie prestať ochutnávať :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Fotorecept | Parené pečené buchty
Fotorecept | Parené pečené buchty
Pridané: 3.9.2016
Tieto nadýchané parené pečené buchty sú plnené mliečnou čokoládou. Najskôr sú pečené, potom parené. Jednoduché, chrumkavé a výborné.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Zajac na smotane
Zajac na smotane
Pridané: 3.8.2016
Rád spoznávam nové, menej známe suroviny, preto som nemohol odmietnuť, keď ma oslovili zo spoločnosti Ryba Žilina, či chcem pripraviť recept z málo známej, ale veľmi zdravej zeleniny - kvaky, turínu či runkle. Áno je to to isté :) a takto to dopadlo...
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Kuracie kúsky v pikantnej omáčke
Kuracie kúsky v pikantnej omáčke
Pridané: 29.7.2016
Aby som bol presný, v sladko pikantnej omáčke na kukurici s maslom a stonkovým zelerom. Dnes máme doma výročie, rovných 25 rokov a tak ako je to s manželstvom, je to aj s týmto jedlom. Sladké, pikantné, šťavnaté, korenené, chutné..a tak to má byť :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Zeleninové risotto
Zeleninové risotto
Pridané: 21.7.2016
K0rémové risotto s Ajvarom, stonkovým zelerom, chilli lupienkami, čerstvou bylinkou a parmezánom.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mexická chilli fazuľová polievka
Mexická chilli fazuľová polievka
Pridané: 5.7.2016
Príjemne pikantná, hustá a sýta, také polievky mám rád a výborná je aj v kotlíku.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Krevety na masle a cesnaku
Krevety na masle a cesnaku
Pridané: 4.7.2016
Ďalšie z jedál, ktoré niekto nedá do úst a iný zasa nevie prestať jesť. Patríme našťastie k tej druhej skupine. Krevety najradšej pripravujem jednoducho, s minimom korenín a len s takými, ktoré chuť kreviet posunú ešte o kúsok vyššie.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Baklažánová nátierka
Baklažánová nátierka
Pridané: 22.5.2016
Svieža nátierka s chuťou pečenej papriky, príjemne pikantná, ideálna aj ako vegánske predjedlo na naštartovanie chuťových pohárikov.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Rybacie fašírky
Rybacie fašírky
Pridané: 29.3.2016
Aby som bol presný, fašírky z kapra so špenátovou kvakou na smotane. Ak vám ryby chutia, ale kosti vám prekážajú, tak skúste tento recept - kosti v tejto fašírke nenájdete.
ZOBRAZIŤ RECEPT
FotoRecept | Domáci kváskový chlieb
FotoRecept | Domáci kváskový chlieb
Pridané: 20.2.2016
Z ražného kvásku, pečený v rúre. Všetko sa to začalo kúpou ošatky, keď sme s manželkou boli na víkende v Prahe. Ošatku som odložil a skoro som na ňu zabudol, až raz moja dobrá kamoška spomenula, že jej kamoška pečie kváskový chlieb. Tak som poprosil moju dobrú kamošku, aby poprosila kamošku a kúsok kvásku mi dala, dostal som ho v piatok (veľmi pekne ďakujem mojej dobrej kamoške a jej kamoške) je dobré mať kamošky :) Takže v sobotu som mohol začať piecť :) Vďaka pomalému kysnutiu, je kváskový chlieb lepšie stráviteľný, oveľa zdravší a chutí viac, ale to všetko si viete prečítať na stránke cuketka.cz, alebo dobreazdravo.sk, odkiaľ som čerpal informácie aj ja :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
FotoRecept | Plnené kuracie stehná
FotoRecept | Plnené kuracie stehná
Pridané: 8.2.2016
Stehná s kuracou pečienkou, obalené v tenkom plátku slaninky a dochutené mletým zázvorom.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Rýchla večera z panvice
Rýchla večera z panvice
Pridané: 27.1.2016
Teraz som v chladničke našiel zopár uvarených zemiakov, jednu červenú papriku a petržlenovú vňať. Tak som cestou z práce dokúpil šampiňóny a rýchla večera sa mohla začať.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Špagety carbonara
Špagety carbonara
Pridané: 5.1.2016
Nedávno som bol v našej Košickej Optime a keď som uvidel obchodík s talianskymi výrobkami, vedel som že tu budem nakupovať často - cestoviny, syry, pancetta, mäsové výrobky, oleje a ešte mnoho iného. Nevedel som sa rozhodnúť, čo kúpim, pretože sa mi páčilo všetko. Nakoniec som sa rozhodol pre pancettu a ešte niekoľko drobností, pretože dobré špagety carbonara sa nedajú pripraviť zo slovenskej slaniny a obyčajného syra. Ak chcete mať na tanieri Taliansko, potrebujete pancettu, špagety z tvrdej pšenice, dobré vajcia a taliansky tvrdý syr.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Kokosovo čokoládová ryža
Kokosovo čokoládová ryža
Pridané: 17.12.2015
Táto ryža je niečo na spôsob "mliečnej ryže". Keďže ja mlieko nemôžem, hľadal som alternatívu a našiel som kokosový nápoj od Alpro. V ponuke je viac druhov nápojov, použil som kokosový, pretože som pripravoval ryžu s kokosom a tento nápoj prirodzene vyzdvihol jej chuť. Takto pripravená ryža je ideálna ako sladké raňajky na studené nedeľné ráno :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Nakladaný camembert s horčicovým dipom
Nakladaný camembert s horčicovým dipom
Pridané: 7.2.2015
Nakladaný camembert s mini mozzarellou, vlašskými orechmi, zeleným korením a v olivovom oleji. V chlade odpočíval 10 dní. Syr vyzrel, zmäkol a chute sa prepojili. Na tento recept používam najradšej syr Camembert 45% z Lidlu. Podával som s horčicovo medovým pikantným dipom.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Vegánske hlivové krupoto
Vegánske hlivové krupoto
Pridané: 6.12.2015
Nedávno som pripravoval maslovo špenátové krúpy, boli výborné a už vtedy som vedel, že krúpy budem pripravovať častejšie. Teraz som ich pripravil na vegánsky spôsob. Máme v rodine dvoch vegánov, tak som si dal generálku pred rodinnou oslavou :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
FotoRecept | Kapustníky s kyslou kapustou
FotoRecept | Kapustníky s kyslou kapustou
Pridané: 15.11.2015
Kapustníky som už pripravoval, ale trošku inak - boli pečené na panvici. Teraz som ich piekol v rúre a trošku som sa pohral aj s kapustou a musím povedať, že chutila. Kapustu som okukal z tv. relácie na Jojke, pripravoval ju tam Vilo Habo a je naozaj výborná!
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Steak v hubovej omáčke
Steak v hubovej omáčke
Pridané: 8.11.2015
Pôvodne omáčka mala byť dubáková, ale výborná bola aj táto - z lesných húb. Írsky steak z vysokej roštenky - kvalitné odležané mäso, kúpite ho ako RIB EYE.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Paradajková polievka z pečených paradajok
Paradajková polievka z pečených paradajok
Pridané: 7.11.2015
Paradajkovú polievku si dám asi len raz, maximálne dvakrát do roka.. Musia v nej byť čerstvé bylinky a naozajstné paradajky, takže koncom leta chutí najlepšie
ZOBRAZIŤ RECEPT
FotoRecept | Zemiakové lokše
FotoRecept | Zemiakové lokše
Pridané: 5.11.2015
Zemiakové lokše mám rád ako prílohu k vodnej hydine, či naplnené pikantnou kačacou, alebo husacou pečienkou. Tiež ako dezert so slivkovým lekvárom a makom alebo len tak s maslom a cukrom. Zemiakové lokše robievame doma, ak nám ostanú zemiaky, či zemiaková kaša. Teraz som ich pripravil ako prílohu ku kačacím stehnám pečeným v rímskom hrnci.
ZOBRAZIŤ RECEPT
FotoRecept | Kačacie stehná v rímskom hrnci
FotoRecept | Kačacie stehná v rímskom hrnci
Pridané: 30.10.2015
Myslím si, že vodnú hydinu je najlepšie pripravovať v hlinenom hrnci, pomaly pečená kačka, či hus, má potom krehké a jemné mäso. Na červenej kapuste a so zemiakovými lokšami je to jedna báseň.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Plnený pečený bôčik
Plnený pečený bôčik
Pridané: 29.10.2015
S príchodom chladnejších dní máme doma chuť na sýtejšie jedlá, jedným z nich je plnený pečený bôčik. Plnený kuracou pečienkou, pečený s rascou a cesnakom. Viem, nie je to práve ideálne jedlo pre štíhlu líniu, no raz do roka neuškodí :)
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Mačanka
Mačanka
Pridané: 29.9.2015
Základom mačanky sú huby a šťava z kyslej kapusty (juška). Potom sa môže pridať údené mäso, klobása, poctivé maslo, či smotana. Dá sa pripraviť z čerstvých, alebo sušených húb a myslím, že v každej dedine na východe sa varí troška ináč, ale všetky majú niečo spoločné. Neviete ju prestať jesť :) Tá moja nie je s mäsom, ale nie je ani vegetariánska - je vegánska.
ZOBRAZIŤ RECEPT
Recept Zubáč na šalvii
Zubáč na šalvii
Pridané: 28.9.2015
Šalvia je bylinka, ktorá výborne dopĺňa chuť kvalitnej rybky, ak ju pridáte do masla, v ktorom rybu pripravujete, nebudete ľutovať.
ZOBRAZIŤ RECEPT
POSLEDNÉ KOMENTOVANÉ RECEPTY