NajRecept.sk Magazín Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno.
Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno.
Recept Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   27.6.2024

Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno.

Sladký vodný melón chutí skvele sám o sebe. Okrem toho sa dá ale aj rôzne spracovať v kuchyni. Predstavuje pritom výborné osvieženie, preto je obľúbený najmä v lete, kedy je navyše jeho chuť najlepšia. Objavte rôzne možnosti, ako využiť melón.

Rýchla desiata

Melón môžete len tak nakrájať a vychutnať si ho rovno. Ponúkajú sa ale rôzne možnosti, ako ho konzumovať. Najjednoduchšie je nakrájať ho na štvrtiny a z každej časti potom vytvoriť plátky. Vzniknú vám pekné trojuholníčky, vďaka zachovaniu šupky ich môžete ľahko jesť rukou. Prípadne môžete melón rozkrojiť len napoly. Polku potom rozkrájajte na plátky vertikálne, potom ju rozkrájajte aj horizontálne – vzniknú vám pekné tyčinky, ktoré sa jednoducho konzumujú. Nezabudnite si prezrieť náš článok ako vybrať ten najlepší melón - Ako vybrať ten najlepší vodný melón.

Šupku môžete samozrejme odkrojiť a nakrájať melón na ešte menšie kúsky. Tento spôsob prípravy sa hodí na cesty do krabičky, najmä pre deti. Hodí sa mať so sebou vidličku či napichovátko, aby ste neboli ulepení od sladkej šťavy.

A pokiaľ nechcete strácať čas krájaním, ukrojte si štvrtku či osminu, vezmite si lyžicu a potom už len stačí vydlabávať dužinu. Ide o rýchly proces, navyše budete mať čisté ruky.

Svieži šalát

Šalát je skvelou desiatou či ľahkou večerou. Chýbať by v ňom rozhodne nemala sladká chuť. Pre tú môžete pridať práve melón. Ponúkajú sa rozmanité kombinácie. Výborne sa dopĺňa so slanými syrmi ako je feta či halloumi. Potom už len stačí pridať obľúbenú zeleninu, ponúkajú sa aj olivy a podobne.

Príprava receptu Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno., krok 1

Netradičný špíz

Špízy väčšinou kombinujú mäso a zeleninu. Prípadne sa ponúkajú ovocné varianty. Ale suroviny môžete aj kombinovať. Na špajlu si pripravte mozarellové guličky, nakrájaný melón, sušenú šunku a prípadne aj ďalšie suroviny, ktoré máte radi. Hotové špízy na záver pokvapkajte balzamikom.

Príprava receptu Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno., krok 2

Smoothie

Do smoothie môžete spracovať ľubovoľnú zeleninu. Stačí ju len dôkladne rozmixovať. Základ je melón – okrem červeného môžete pridať aj žltý. Hodí sa k nim aj ananás, jahody a bylinky, najmä mäta. Servírovať môžete na ľade pre perfektné osvieženie.

Ak si chcete pripraviť výživnejšiu desiatu, môžete k melónu pridať kokosové mlieko. na dochutenie sa hodia aj maliny, kokos a spomínaná mäta. Výsledkom je hustejší nápoj, ktorý zasýti.

Melón ako dezert

V letných horúčavách nie sú hutné dezerty práve ideálne. Namiesto klasickej torty môžete vyskúšať tortu z melónu. Stačí ho zbaviť šupky a okrájať do tvaru torty. Vytvoriť je možné aj niekoľko poschodí. Potom už len stačí ozdobiť čerstvým ovocím a bylinkami.

Prípadne môžete melónom vylepšiť cheesecake. Povarte kúsky melónu s javorovým sirupom – vznikne vám hustý preliv, ktorým môžete ozdobiť svoj obľúbený cheesecake. Môžete si tiež pripraviť džem.

Ľadové osvieženie

Vychladený melón chutí skvele, ale môže byť ešte viac osviežujúci. Stačí ho rozmixovať s ľadom, vznikne vám sladká ľadová triešť. Alebo si pripravte zmrzlinu - stačí ľahko zamraziť kúsky melónu a potom ich rozmixovať. Pre lepšiu chuť môžete pridať limetkovú šťavu a mätu.

Grilovaný melón

K letu neoddeliteľne patria aj grilovačky. A okrem mäsa a syrov by vám nemal chýbať aj melón. Ten môžete sprudka osmahnúť len tak, alebo pridajte marinádu. Skvele sa hodí limetka a chilli s trochou olivového oleja. Tým kúsky potrite a potom grilujte z každej strany zhruba 2 minúty.

Príprava receptu Vodný melón: Jednoduché tipy, ako si ho v lete vychutnať naplno., krok 3

Alebo využite jednoduché špízy - stačí len melón a feta či podobný syr. Kocky striedavo napichujte na špajlu, pre väčšiu farebnosť môžete pridať aj žltý melón. Potom už len stačí ugrilovať.

Možností, čo vykúzliť s vodným melónom, je naozaj veľa. Skvele chutí sám o sebe, ale môže sa stať výbornou súčasťou rozmanitých receptov. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte niektorý z týchto zaujímavých tipov.

1. Džem z melónovej šupky

Máte radi červený melón? Vyskúšajte si zo šupky pripraviť vynikajúci džem. Zužitkujete tak 99% celého melóna. Autor: IvanK

Recept nájdete TU

Recept Džem z melónovej šupky

2. Džem z červeného melóna

Už počas minulej sezóny sme vám ponúkali recept zo šupiek z červeného melóna a teraz by sme vám chceli ponúknuť džem z dužiny z tejto obľúbenej letnej chuťovky. Hodí sa do palaciniek, na lievance, na osladenie nápojov, pretože sa pridáva aj citrónová šťava a kôra, bude nápoj oveľa lepší. Skúste. Autor: Triniti

Recept nájdete TU

Recept Džem z červeného melóna

3. Džem z červeného melóna

Už počas minulej sezóny sme vám ponúkali recept zo šupiek z červeného melóna a teraz by sme vám chceli ponúknuť džem z dužiny z tejto obľúbenej letnej chuťovky. Hodí sa do palaciniek, na lievance, na osladenie nápojov, pretože sa pridáva aj citrónová šťava a kôra, bude nápoj oveľa lepší. Skúste. Autor: Triniti

Recept nájdete TU

Recept Džem z červeného melóna

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár