NajRecept.sk Podľa ovocia Čučoriedky Neviete, čo s čučoriedkami? Vyskúšajte našu zbierku 12 najlepších sezónnych receptov s čučoriedkami.
Neviete, čo s čučoriedkami? Vyskúšajte našu zbierku 12 najlepších sezónnych receptov s čučoriedkami.
Neviete, čo s čučoriedkami? Vyskúšajte našu zbierku 12 najlepších sezónnych receptov s čučoriedkami.
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   22.6.2024

Neviete, čo s čučoriedkami? Vyskúšajte našu zbierku 12 najlepších sezónnych receptov s čučoriedkami.

Pripravili sme pre vás zbierku tých najlepších receptov s čučoriedkami. Nájdete tu bublaniny, cheesecake aj iné moderné koláče. Čučoriedky sú obľúbené pre svoju sladkú a ľahko kyslú chuť a často sa používajú v receptoch na koláče, džemy, smoothie, šaláty a dezerty. Môžu byť tiež konzumované čerstvé alebo mrazené na neskoršie použitie.

Čučoriedky sú malé, tmavo modré bobule rastúce na kríkoch z rodu Vaccinium. Sú bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Obsahujú najmä vitamín C, vitamín K, vitamín A, a vlákninu. Medzi minerály obsiahnuté v čučoriedkach patrí mangán, železo a draslík. Antioxidanty, ako sú antokyány, prispievajú k ochrane buniek pred poškodením voľnými radikálmi.

Čučoriedky dozrievajú a sú pripravené na zber v lete, obvykle od júna do augusta, v závislosti od klimatických podmienok a lokality. Najlepší čas na zber je ráno, kedy sú bobule ešte chladné a menej náchylné na poškodenie. Pripravili sme pre vás zbierku tých najsledovanejších a najpopulárnejších receptov s čučoriedkami.

1. Recept na legendárne jánošíkove rezy. Bezkonkurenčný penový čučoriedkový koláč s vanilkovým krémom

Veľa ovocia, jemná pena navrchu, chrumkavé cesto dole, vrch bohatý na vanilkový krém. V originálnom recepte bolo uvedené, že sa má koláč po upečení prekrojiť na polovicu a zlepiť krémom, ja som to nechala na plech, na celý povrch natrela krém a takto som to nakrájala na rezy. Bolo by to privysoké, ak by som to spravila podľa originálu. Takto sa dal pekne naservírovať na dezertný tanierik. Autor: Karambola

Recept nájdete TU

Recept na legendárne jánošíkove rezy. Bezkonkurenčný penový čučoriedkový koláč s vanilkovým krémom

2. Naj recept na tradičný tvarohovo čučoriedkový koláč

Recept na jednoduchý tvarohovo-čučoriedkový koláč s posýpkou kombinuje krehké cesto, osviežujúcu tvarohovú náplň s čučoriedkami a sladkú posýpku. Je vhodný na víkendové pochutnanie a ocení ho celá rodina.

Recept nájdete TU

Naj recept na tradičný tvarohovo čučoriedkový koláč

3. Slivkovo čučoriedkový kysnutý koláč s posýpkou

Ako som už písala, je pre mňa zdĺhavejšie písať presny pomer surovín, keďže už pečieme niekoľko desiatok rokov. Vždy, ak sa vám bude zdať, že vaše cesto je príliš riedke, pridajte trochu viac múky. Záleží aj na kvalite múky. Musíte to mať v oku. Čím hustejšie je kysnuté cesto, pamätajte, že bude hútnejšie a nebude také jemné ako pavučinka. Autor: Renata H.

Recept nájdete TU

Recept Slivkovo čučoriedkový kysnutý koláč s posýpkou

4. Lenivá lyžicová bublanina s marhuľami a lesnými čučoriedkami

Keď sa mi nechce vyťahovať váhu a mám chuť na niečo zaujímavé, rada siahnem po tomto recepte, vždy je to rýchlovka, keďže sa všetko len zmieša a tá chuť je božská! Lyžice vždy dávam kopcom, tekutiny, samozrejme, zarovno.

Recept nájdete TU

Recept Lenivá lyžicová bublanina s marhuľami a lesnými čučoriedkami

5. Recept na vynikajúci mramorový koláč s čučoriedkami.

Dnes vám prinášam recept na ľahký koláčik, v ktorom je aj celozrnná múka a kopec čučoriedok, určite sa po ňom len tak zapráši. Kto si ho chce ešte úplne vyšperkovať, môže si ho poliať na konci čokoládou.

Recept nájdete TU

Recept na vynikajúci mramorový koláč s čučoriedkami.

6. Rýchle tvarohové koláčiky z lístkového cesta s čučoriedkami.

U nás doma milujeme lístkové cesto a všetko možné z neho. Tieto tvarohové koláčiky sú úplne super, minimum roboty a výborná chuť. Ovocie na vrchu sa dá obmieňať a viete dať jahody, maliny, černice, či iné bobuľové ovocie.

Recept nájdete TU

Recept Rýchle tvarohové koláčiky z lístkového cesta s čučoriedkami.

7. Čučoriedkový cheesecake s polevou z mliečnej čokolády

Cheesecake patrí medzi moje obľúbené dezerty. Tento je vďaka čučoriedkam príjemne svieži a čokoládová poleva mu dodá sladkú bodku. Príprava nie je zložitá a chuť tohto koláča poteší každého.

Recept nájdete TU

Recept Čučoriedkový cheesecake s polevou z mliečnej čokolády

8. Krehký čučoriedkový koláč s mrveničkou

Čučoriedky a maliny práve dozrievajú v záhradách, tak zúžitkujte to, čo nám príroda ponúka. Fantastické ovocné koláče sú práve v sezóne.

Recept nájdete TU

Recept Krehký čučoriedkový koláč s mrveničkou

9. Rýchla bublanina s čučoriedkami a tvarohom

Až teraz večer som sa pustila do pečenia, pretože cez deň v tejto horúčave to nešlo. Tak len rýchla bublanina, nech zajtra môžem pohostiť hostí. Snáď bude chutiť... väčšinou keď potrebujem, aby sa zadarilo, tak je to zle, ale tentokrát to vyšlo. Autor: Jana Jančíková

Recept nájdete TU

Recept Rýchla bublanina s čučoriedkami a tvarohom

10. Tvarohová bublanina ako od babičky s čerstvými čučoriedkami

Jednoduchá, rýchla, šťavnatá a príjemne sladká. Myslím, že aj veľmi rýchla. Naozaj som to celé mala pripravené za pár minút. Postačí vymiešať vajíčka s cukrom, pridáme olej, smotanu na šľahanie, múku s práškom do pečiva a vylejeme na plech. Na vrch bohaté množstvo čučoriedok a šup s tým do rúry. Autor: Karambola

Recept nájdete TU

Recept Tvarohová bublanina ako od babičky s čerstvými čučoriedkami

11. Osviežujúci čučoriedkový cheesecake z BEBE sušienok - fotopostup

Niečo sladké pod zub na želanie mojej dcérky. Na vrchu mali byť jahody, ale zainprovizovala som, keďže som ich v obchode nezohnala. Namiesto nich som použila čučoriedky. Autor: Mineralka

Recept nájdete TU

Recept Osviežujúci čučoriedkový cheesecake z BEBE sušienok - fotopostup

12. Pamätáte si nepečené smotanové torty? Vyskúšajte vylepšenú čučoriedkovú tortu, ktorá vás vráti do detských čias.

Kto by nepoznal klasickú smotanovú tortu s piškótami a ovocím? Pripravuje sa snáď v každej domácnosti. Ja som však dostala nápad, ako ju ozvláštniť a vylepšiť. Pridala som tvaroh a čučoriedky a nová chutná verzia bola na svete. Rodina bola nadšená. Vyskúšajte aj vy, ak vás klasika už nudí.

Recept nájdete TU

Recept Pamätáte si nepečené smotanové torty? Vyskúšajte vylepšenú čučoriedkovú tortu, ktorá vás vráti do detských čias.

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár