NajRecept.sk Mäso Vnútornosti 14 najlepších receptov z kuracej pečienky
14 najlepších receptov z kuracej pečienky
14 najlepších receptov z kuracej pečienky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   3.3.2023

14 najlepších receptov z kuracej pečienky

Kuracia pečeň je skvelou ingredienciou, ktorú si môžete pripraviť hneď na niekoľko rôznych spôsobov. Ponúkajú sa jednoduché a rýchle recepty, ktoré si ľahko pripravíte doma. Ide pritom o kreatívne prevedenie, každý si nájde obľúbený spôsob, ako pripraviť kuraciu pečeň. Kombinovať ich je možné s rôznymi surovinami. Môžete tak vytvoriť nevšedné kombinácie, ktoré si vás svojou chuťou získajú.

1. Minútková kuracia pečienka s cibuľou a paprikou

Obed za 15 minút? Ani ja som neverila, že sa to dá :) Uverila som až po vyskúšaní :) A ešte bonus bol, keď mi rodinka obed pochválila :)

Recept nájdete TU

Recept Minútková kuracia pečienka s cibuľou a paprikou

2. Kuracie rizoto so zeleninou a restovanou pečeňou

Tak je mi nad slnko jasnejšie, že na jar už Kuba svoje obľúbené trojštvrťáky nedopne. Včera si dal štyri kopčeky a ani sa pri tom nezapotil... :D Množstvo určite vystačí pre 6 normálnych stravníkov.

Recept nájdete TU

Recept Kuracie rizoto so zeleninou a restovanou pečeňou

3. Rýchla domáca pečeňovka a chlieb bez miesenia

Tak, priznám sa, že dnes sa mi extrémne nechcelo ísť do obchodu a tak som si vymyslela domáci chlebík a domácu rýchlu paštétu. No na konci som si povedala, že asi som radšej mohla vytiahnuť svoju osobu do obchodu, mala by som to oveľa rýchlejšie, než keď som začala sypať suroviny na chleba do misky. Ale tak predsa domáci chlebík je domáci a tá paštéta......hmmmmm...škoda, že už nezostalo nič :) Autor: Danka

Recept nájdete TU

Recept Rýchla domáca pečeňovka a chlieb bez miesenia

4. Dusená bravčová pečeň s ryžou

Som rada, že už v detstve ma mamka naučila jesť vnútornosti. Dnes je už raritou nájsť toho, kto nemá problém vložiť do úst pečeň alebo srdce. Pokiaľ viete toto jedlo správne pripraviť, tak neje o čom. Je to naozaj pochúťka a po druhé sú vnútornosti aj zdravé. Pripraviť ich viete na milión spôsobov, ja vám prinášam recept na dusenú bravčovú pečeň. K tomu klasická príloha, ryža.

Recept nájdete TU

Recept Dusená bravčová pečeň s ryžou

5. Domáca paštéta z kuracej pečene

Domáca pochúťka. Podávame s čerstvým pečivom. Autor: Simonka

Recept nájdete TU

Recept Domáca paštéta z kuracej pečene

6. Pečeňové zemiakové placky z rúry

Placky trochu inak. K zemiakom som pridala kuraciu pečeň a vznikli z toho vynikajúce pečeňové placky, ktoré som nevysmážala na oleji na panvici, ale pekla som ich v rúre. Boli rovnako chrumkavé a neboli vôbec mastné. Do celej masy sa pridá aj masť, aby sa vytvorila chrumkavá kôrka. K tomu ako príloha zeleninový šalát, chrumkavý chlebík alebo klasická zemiaková kaša.

Recept nájdete TU

Recept Pečeňové zemiakové placky z rúry

7. Morčacia pečeň na cibuľke

Aj hlavné jedlo môže byť pripravené za 15 minút. Kuracia alebo morčacia pečeň sú naozaj rýchlovka. Pokiaľ nestíhate pripraviť klasický obed, pri ktorom treba stráviť viac času v kuchyni, tak určite vyskúšajte tento. Kým sa uvarí ryža pripravíte aj pečeň a ešte stihnete umyť riad. Okrem iného aj veľmi chutné jedlo, ktoré každý pripravuje inak a ja by som sa s vami chcela podeliť s mojím receptom.

Recept nájdete TU

Recept Morčacia pečeň na cibuľke

8. Paštéta z kuracej pečienky s jablkami

Premýšľala som, čo na raňajky. Maslo, nátierkové maslo, vajíčková nátierka je u nás doma taká klasika, po čom siahneme, aby sme natreli čerstvé pečivo, ale chcelo to niečo nové, čo lahodí našej chuti. Manžel je mäsový, ja skôr zeleninová, ale po tejto chutnej domácej paštéte som sa oblizovala až za ušami :) Viete, čo jete, z čoho je paštéta pripravená, bez žiadnych pridaných éčok, bez žiadnych konzervantov a s čerstvým maslom navrchu. Autor: Lacusin

Recept nájdete TU

Recept Paštéta z kuracej pečienky s jablkami

9. Kuracie pečienky v smotanovej omáčke s chrumkavou cibuľkou

Už dávno som nemala kuracia pečienku. Doma ju mamka zvyčajne pripravovala len tak osmaženú na oleji. Len tak zľahka osmažila na cibuľke, na záver osolila a okorenila a podávali sme to s ryžou. To bola dobrota. Dnes už existuje mnoho receptov, ako môžete pripraviť pečeň - v omáčke, s kečupom a horčicou alebo aj na víne. Ja mám rada aj tak rýchlo osmaženú na panvici s cibuľkou alebo aj pečeň v smotanovej omáčke s chrumkavou opečenou cibuľkou.

Recept nájdete TU

Recept Kuracie pečienky v smotanovej omáčke s chrumkavou cibuľkou

10. Fantastické knedličky z kuracej pečene

Chcelo to nejakú novú prílohu k pečenému kurčaťu, tak som skúsila vymyslieť niečo originálne. Biele rožky už nekupujem strašne dlho, tak som zvolila celozrnné. A verte, je to naozaj pochúťka. Ako prílohu k pečenému mäsu som túto knedľu určite nerobila naposledy.

Recept nájdete TU

Recept Fantastické knedličky z kuracej pečene

11. Hydinová pečeň na cibuľke

Hydinová pečeň na cibuľke. Klasika na obed.

Recept nájdete TU

Recept Hydinová pečeň na cibuľke

12. Minútková kuracia pečeň

Výborný obed z kuracích pečienok pripravený rýchlo a chutne.

Recept nájdete TU

Recept Minútková kuracia pečeň

13. Vyprážaná morčacia pečeň so šťúchanými zemiakmi

Vyprážaná morčacia pečeň. Podávame so šťúchanými zemiakmi.

Recept nájdete TU

Recept Vyprážaná morčacia pečeň so šťúchanými zemiakmi

14. Pečeňová paštéta od Nadi

Domáca paštéta je domáca paštéta. Kuracia pečeň, šalotka, cesnak, maslo, masť,...

Recept nájdete TU

Recept Pečeňová paštéta od Nadi

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár