NajRecept.sk Nápoje Džúsy, mušty a limonády 12 tipov na limonády, ktoré Vás osviežia v horúcom letnom počasí
12 tipov na limonády, ktoré Vás osviežia v horúcom letnom počasí
Recept 12 tipov na limonády, ktoré Vás osviežia v horúcom letnom počasí
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   5.8.2022

12 tipov na limonády, ktoré Vás osviežia v horúcom letnom počasí

Komu se chce v tomto horkém letním počasí stát v kuchyni a vařit nebo péct? Myslím, že nikomu. Proto si připravte chutné a osvěžující domácí limonády.

 1. Čerešňová limonáda

  Budeme potrebovať: 3 šálky - vykôstkované čerešne, 2 ks - limetky, 6 šálok - voda, 1/2 šálky kr. cukor alebo med, ľad, plátky limetky a čerešne ako dekorácia

  Limetky dôkladne umyjeme, nakrájame na mesiačiky a vložíme ich do mixéra spolu s čerešňami a cukrom. Rozmixujeme na dreň, pridáme 2 šálky vody a ešte raz krátko mixujeme. Dreň prepasírujeme cez jemné sito do veľkého džbánu, pridáme zvyšnú vodu, ľad a podávame. Na zdravie!
  Zdroj: Laylita
 2. Limonáda z červeného melónu a mrazených malín

  Budeme potrebovať: 900 g červený melón, 140 g mrazené maliny, 240 ml čerstvá citrónová šťava, 240 ml voda, med podľa chuti, ľad, plátky melónu, maliny a citrón na ozdobu

  Do kuchynského mixéra vložíme melón, maliny, citrónovú šťavu a med alebo cukor. Mixujeme do hladka a prelejeme do džbánu. Pokiaľ nemáte radi dužinu, hmotu prepasírujte cez jemné sito. Zalejeme vodou, premiešame a pridáme kocky ľadu. Ozdobíme melónom, malinami a citrónom.
  Zdroj: Gourmandeinthekitchen
 3. Medová limonáda s rozmarínom

  Budeme potrebovať: 2 šálky čerstvá citrónová šťava, 2 šálky med, 4 šálky voda, citrón na ozdobu, vetvičky rozmarínu (množstvo podľa toho, kto má ako rád rozmarín)

  Vo veľkom džbáne rozmiešame citrónovú šťavu a med, pridáme vodu a dôkladne premiešame. Pridáme ľad, plátky citróna, vetvičky rozmarínu a necháme minimálne 2 hodiny odstáť. Na zdravie!
  Zdroj: Nutmegnanny
 4. Alkoholická jahodová limonáda

  Budeme potrebovať: čerstvé jahody, plátky citróna, vodka, voda, jahody na ozdobu

  1 l vody dáme do džbánu, pridáme 150 ml vodky a premiešame. V kuchynskom mixéri rozmixujeme 500 g jahôd, osladíme podľa toho, ako sladké nápoje máme radi. Dreň pridáme do džbánu a premiešame. Odložíme do chladničky na minimálne 2 hodiny a podávame s citrónom a jahodami. Na zdravie!
  Zdroj: Nutmegnanny
 5. Mätová limonáda

  Budeme potrebovať: 6 lyžíc kr. cukor, 1/2 šálky voda, 1/2 šálky čerstvá citrónová šťava, 40 lístkov mäty, 20 kociek ľadu

  Vodu dáme do hrnca, pridáme cukor a miešaním ho na miernom ohni rozpustíme – vyrobíme si sirup. Sirup odstavíme a necháme vychladnúť na izbovú teplotu. Pridáme citrónovú šťavu, mätu, kocky ľadu a všetko pomocou mixéra rozmixujeme na dreň. Dreň navrstvíme do pohára a ozdobíme mätou. Na zdravie!
  Zdroj: Anediblemosaic
 6. Citrónová limonáda s medom a levanduľou

  Budeme potrebovať: 2 šálky voda, 1 šálka med, 2 lyžičky sušené kvety levandule, 1 šálka čerstvá citrónová šťava, 2 šálky studená voda, ľad a plátky citróna

  2 šálky vody, 1 šálka medu na miernom ohni v hrnci ohrejeme, kým sa med nerozpustí. Pridáme levanduľu a 2 - 3 minúty povaríme. Odstránime z tepla a necháme lúhovať cca 20 minút. Následne prepasírujeme cez jemné sitko a odložíme do chladničky na 1 hodinu. Po hodine levanduľový sirup zalejeme vodou, pridáme citrónovú šťavu, ľad a podávame s plátkami citróna. Na zdravie!
  Zdroj: Wonkywonderful
 7. Jahodová limonáda s citrónom

  Budeme potrebovať: 1,5 pohára rozmixované jahody na pyré, 6 lyžíc citrónová šťava, 4 lyžice javorový sirup, 350 ml voda, ľad, jahody a plátky citróna na ozdobu

  Jahody rozmixujeme pomocou kuchynského mixéra na dreň, pridáme citrónovú šťavu, javorový sirup a dôkladne všetko premiešame. Poháre naplníme kockami ľadu, do polovice naplníme pohár jahodovou dreňou a do vrchu zalejeme vodou. Na zdravie!
  Zdroj: Wonkywonderful
 8. Limonáda z granátového jablka

  Budeme potrebovať: 4 poháre vody, 3/4 poháre cukor, 1 pohár čerstvá citrónová šťava, 3/4 poháre šťava z granátového jablka, 1,5 pohára perlivá minerálka, na ozdobu granátové jablko, ľad

  1 šálku vody zmiešame v hrnci s vodou a na miernom ohni ohrejeme, kým sa cukor nerozpustí. Následne odstavíme a necháme vychladnúť na izbovú teplotu. Do veľkého džbánu dáme vodu, pridáme vychladnutý sirup, citrónovú šťavu, šťavu z granátového jablka a minerálku. Všetko spolu zmiešame, pridáme ľad, plátky citróna a na ozdobu použijeme aj granátové jablko. Na zdravie!
  Zdroj: Spoonfulofflavor
 9. Špenátový nápoj

  Budeme potrebovať: 8 šálok čerstvý špenát, 2 ks citrón, 1/2 ks uhorka, 1 ks hruška, 2 ks jablko, voda podľa toho, ako hustý nápoj chceme mať

  Citróny očistíme, a nakrájame na mesiačiky. Vložíme do mixéra spolu s jablkom, uhorkou a hruškou. Rozmixujeme na kašu, pridáme špenátové listy a znova mixérom rozmixujeme. Nakoniec pridáme vodu (môžeme aj kocky ľadu) a podávame. Na zdravie!
  Zdroj: Noshandnourish
 10. Bazalková limonáda s jahodami

  Budeme potrebovať: 2 šálky jahody, 1/4 šálky lístky bazalky, 1/3 šálky čerstvá citrónová šťava, 1 lyžica med, voda a ľad

  Jahody, bazalku a čerstvú citrónovú šťavu dáme do mixéra a rozmixujeme na dreň, pridáme med a vodu podľa toho ako sladký a hustý nápoj chceme mať. Prelejeme do pohára, pridáme kocky ľadu a podávame. Na zdravie!
  Zdroj: Runningtothekitchen
 11. Uhorková limonáda

  Budeme potrebovať: 2,5 l voda, 1 a 3/4 šálky kr. cukor, 2 šálky čerstvá citrónová šťava, 4 ks uhorky, 1 šálky lístky mäty

  Vodu, cukor a citrónovú šťavu zmiešame v džbáne a miešame, kým sa cukor nerozpustí. Uhorky olúpeme, nakrájame ich na polovicu, vydlabeme semienka a pomocou kuchynského mixéra rozmixujeme na pyré. Cez jemné sito prepasírujeme a pridáme do džbánu s vodou. Mätu v mažiari rozdrvíme, pridáme k uhorkovej dreni, z ktorej sme vytlačili šťavu a znovu v mixéri rozmixujeme. Pridáme do vody a všetko spolu dôkladne premiešame. Odložíme do chladničky vychladiť, alebo ak chceme podávať hneď, prihodíme pár kociek ľadu.
  Zdroj: Andrewzimmern
 12. Zázvorová limonáda

  Budeme potrebovať: 280 g čerstvý zázvor, 2 šálky kr. cukor, 10 šálok voda, 2 šálky čerstvá citrónová šťava

  Zázvor očistíme a nakrájame ho na malé kocky, ktoré vložíme do hrnca. Pridáme cukor a zalejeme to 4 šálkami vody. Privedieme do varu a oheň znížime. Zázvor varíme cca 45 minút a následne hmotu odstavíme. Necháme mierne vychladnúť a cez jemné sito prepasírujeme do veľkého džbánu. Zázvor dôkladne lyžicou vytlačíme. Necháme vychladnúť na izbovú teplotu, pridáme citrónovú šťavu, zvyšnú vodu a premiešame. Pridáme kocky ľadu a podávame. Na zdravie!
  Zdroj: Thekitchn
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár