NajRecept.sk Dezerty Rolády Sladké rolády Zasnežená roláda (nielen) pre Mikuláša
Zasnežená roláda (nielen) pre Mikuláša
Recept Zasnežená roláda (nielen) pre Mikuláša
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
rebeka    ·   10.10.2020

Zasnežená roláda (nielen) pre Mikuláša

Roláda nielen pre Mikuláša. Robila som ju ešte vlani a dnes som si spomenula, že som ju fotila a rada by som ju urobila znova. Opakovanie je matka múdrosti, tak šup znova do pečenia. Ak máte radi kokos, skúste napríklad pridať dovnútra aj banán alebo sušené ovocie do plnky, kto už ako chce. Autor: Naďa I. (Rebeka)

Suroviny

Na roládu:

6 ks
vajce
3 lyžice
hladká múka
2 lyžice
polohrubá múka
1 lyžica
Solamyl
6 lyžíc
krupicový cukor
40 g
kakao
lyžička
prášok do pečiva
štipka
soľ

Na náplň:

200 ml
mlieko
120 g
kokos
60 g
hladká múka
150 g
práškový cukor
200 g
maslo
2 lyžice
rum Božkov
2 lyžice
marhuľová marmeláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Bielky s cukrom a štipkou soli vyšľaháme do pevného snehu. Všetko ostatné zmiešame v miske a dvakrát preosejeme. Do bielkovej zmesi dáme postupne žĺtky a vyšľaháme. Potom nežne, s láskou a starostlivosťou vmiešame do sypkej a 2x preosiatej zmesi Príprava receptu Zasnežená roláda (nielen) pre Mikuláša, krok 1.)
  2. Nezabudnite si predhriať rúru na 200 stupňov, horný + spodný ohrev s ventilátorom. Žiadny teplovzduch, nie, nie, nie.
  3. Na plech, ten normálny, nízky, dáme papier na pečenie a cesto s pomocou stierky rozotrieme na ten papier. Pekne, od rohu do rohu, zľava doprava, od východu na západ. Tak, teraz to dáme do rúry predhriatej, natiahneme "minútku" a pečieme cca 5 - 7 minút.
  4. Horúci plát preklopíme na navlhčenú utierku a aj s ňou zavinieme.
  5. Necháme chladnúť a urobíme si náplň: mlieko nalejeme do hrnca a privedieme k varu. Kokos s múkou si premiešame v miske a pridáme do vriaceho mlieka. Vznikne nám hustá kaša, do ktorej hneď dáme maslo, ale už nevaríme. Po rozpustení masla pridáme cukor, premiešame a odstavíme do chladu.
  6. Po vychladnutí pridáme rum. Chladnú roládu opatrne rozvinieme, potrieme slabou vrstvou marmelády. Ak je príliš tuhá (tá marmeláda), pridáme trochu rumu alebo vody.
  7. Potom nanesieme kokosový krém, trochu si necháme na finálne pomazanie a nežne zavinieme. No, a máme hotovo. Roládu necháme stuhnúť, my si dáme kávičku a budeme čakať čertov, anjelov alebo Mikuláša. Každý podľa zásluh.

Môj blog: Vaření s Tomem

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár