NajRecept.sk Torty Sladké torty Základný recept na kakaový korpus
Základný recept na kakaový korpus
Základný recept na kakaový korpus
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   4.3.2021

Základný recept na kakaový korpus

Už ste vyskúšali mnoho receptov na korpus pri pečení torty a nikdy vám nevyšiel podľa vašich predstáv? Vyskúšajte tento recept a uvidíte, že cesto je jemné, šťavnaté a nadýchané.

Suroviny
4 ks
vajce
160 g
kryštálový cukor
110 g
polohrubá múka
40 g
kakao
30 g
kukuričný škrob
1 bal.
prášok do pečiva
50 g
maslo
50 ml
voda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Už ste vyskúšali mnoho receptov na korpus pri pečení torty a nikdy vám nevyšiel podľa vašich predstáv? Vyskúšajte tento recept a uvidíte, že cesto je jemné, šťavnaté a nadýchané.
  2. Z uvedeného množstva pripravíte cesto v okrúhlej forme na pečenie s priemerom 20 cm s výškou 5 cm.
  3. Rúru predhrejte na 170 stupňov a pripravíme si guľatú formu na pečenie s priemerom 20 cm a dno vyložíme papierom na pečenie.
  4. Múku, kakao, škrob, prášok do pečiva preosejeme do jednej misky. V malom hrnci rozpustíme maslo, necháme vychladnúť a pridáme vodu.
  5. Bielka vyšľaháme do tuhej peny a postupne pridáme po lyžiciach cukor (pridávame 80 g cukru). Šľaháme, kým nedostaneme lesklú penu.
  6. Žĺtky vyšľaháme so zvyšným cukrom do peny a už len vareškou túto žĺtkovú penu primiešame k vyšľahanej pene z bielkov. Nakoniec pridáme sypkú zmes a rozpustené maslo s vodou a navrstvíme do formy.
  7. Pečieme cca 15 - 20 minút. Nepečte príliš dlho, cesto vysušíte.

Zdroj: Vk

Komentáre k receptu
Lucy7009911    ·   20.8.2020   ·   Odpovedať   ·  

Korpus je krásně nadýchaný a při pečení mi provoněl celou kuchyň. Vyšlehané žloutky jsem tedy první smíchala s máslem a vodou a následně přidala sypké suroviny. Bílky jsem zašlehala až naposledy a těsto se krásně povedlo :)

Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár