NajRecept.sk Dezerty Rolády Sladké rolády Základná roláda trochu inak - trik s prstom
Základná roláda trochu inak - trik s prstom
Recept Základná roláda trochu inak - trik s prstom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Lacusin Lacusin    ·   30.8.2021

Základná roláda trochu inak - trik s prstom

Základná roláda trochu inak. Skúsila som malý trik s prstom a vyšla z toho krásna roláda, ktorá zožala úspech. Deti majú radi múčniky bez krému, takže táto roláda bola ideálna, a ešte sa im páčila, ako je pekne farebná. Autor: Lacusin

Suroviny

Cesto:

6 ks
vajce
200 g
krupicový cukor
6 lyžíc
olej
200 g
hladká múka
2 lyžice
kakao
2 lyžice
voda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Oddelíme žĺtky od bielkov. Bielky vyšľaháme s polovicou cukru do biele lesklé peny. Žĺtky vyšľaháme s druhou polovicou cukru do svetlej peny.
  2. K žĺtkom s cukrom pridáme olej a zašľaháme. Opatrne zamiešame preosiatu múku a sneh z bielkov. Vždy trochu múky a trochu snehu kým nespotrebujeme múku aj sneh.
  3. Polovicu cesta nalejeme na plech vyložený papierom na pečenie. Do druhej polovice primiešame kakao a vodu. Kakaové cesto preložíme do zdobiaceho vrecka a opatrne nastriekame na svetlé cesto tak, aby pokrylo celú jeho plochu.
  4. Prstom jazdíme cestom na plechu zľava doprava po celej ploche plechu, potom plech obrátime o 90 ° a postup zopakujeme. Pečieme pri 170 ° asi 10 minút. Potom preklopíme na čistý papier na pečenie a ešte teplé stočíme do rolády. Po vychladnutí nakrájame.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár