NajRecept.sk Sviatočné pečenie Narodeniny Jednohubky Vynikajúce párty twister tyčinky so slaninou a syrom
Vynikajúce párty twister tyčinky so slaninou a syrom
Recept Vynikajúce párty twister tyčinky so slaninou a syrom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   9.10.2020

Vynikajúce párty twister tyčinky so slaninou a syrom

Chlebíčky, jednohubky, chipsy, tyčinky, oriešky, to všetko patrí na stôl pri novoročnej / silvestrovskej oslave. Samozrejme, nerátam alkohol, sladké koláče, ktoré zostali po Vianociach. Ak chcete pripraviť niečo netradičné, čo bude určite každému chutiť, skúste twister tyčinky so slaninou alebo šunkou. Ja ich pečiem každý rok a verte, že zo stola zmiznú rýchlejšie ako obložené chlebíčky, či jednohubky. Použiť môžete lístkové alebo kysnuté cesto, aj jedno, aj druhé je fantastické. Autor: Jaja79

Suroviny
kysnuté alebo lístkové cesto
slanina alebo šunka
tvrdý syr
na posypanie
semienka
na potretie
žĺtok
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pripravila som klasické kysnuté cesto, ktoré používam aj pri pečení vynikajúcich slaninovo-syrových žemlí. Recept nájdete tu: Slaninovosyrové žemle.
  2. Kysnuté cesto rozvaľkáme na pracovnej doske na plát hrubý cca 0,5 cm. (Ak sa vám nechce pripravovať klasické kysnuté cesto, môžete kúpiť aj lístkové cesto. Robila som aj s tým, aj s tým a obe varianty sú výborné.)
  3. Cesto nakrájame na prúžky, posypeme strúhaným syrom, položíme plátok slaniny a takto pripravený plátok zatočíme do špirály.
  4. Špirály ukladáme na papierom vyložený plech na pečenie, potrieme žĺtkom, posypeme semienkami a pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 200 stupňov dozlatista.
  5. Je to výborná pochúťka na párty, určite skúste. Ja ich robievam každý rok a každý rok nezostane ani jeden kúsok.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár