Veľkonočná tlačenka so salámou a zeleninou

Recept Veľkonočná tlačenka so salámou a zeleninou
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Ak vykoledujete veľa vajíčok ako moji chlapi minulého roka, tak šup do prípravy tejto fantastickej veľkonočnej vajíčkovej tlačenky. Tlačenka je plná zeleniny, vajíčok, salámy a, samozrejme, pridáva sa aj majonéza, bez ktorej by to nebolo ono. Veď pár kúskov takej tlačenky na chlebe vás nezabije. Dobrú chuť. Autor: Triniti

FOTKA OD VÁS

SUROVINY

1 bal.želatína na tlačenku
150 gšunkovú salámu
1 kockamasox
250 mlmajonéza
1/2 ksoranžová paprika
1/2 ksčervená paprika
6 ksvajce
1 hrnčekMoravanka
1 kscibuľa
2 kssterilizovaná uhorka

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Moravanku scedíme, ale nálev nevylievajte, dáme ho do misky, pridáme ešte vodu (toľko, aby sme dostali celkovo 300 ml).
  2. Tekutinu rozdelíme na polovicu, do jednej pridáme masox a do druhej nasypeme želatínu, ktorú za stáleho miešania zahrievame, kým sa nerozpustí. Dávame pozor, aby nezačala vrieť, inak by sme želatínu znehodnotili. Odstavíme a necháme trochu vychladnúť.
  3. Potom ju zmiešame s druhou polovicou tekutiny, do ktorej sme pridali masox (jemne sme ohriali, aby sa masox rozpustil). Necháme mierne celé vychladnúť.
  4. Zeleninu dáme do misky, pridáme aj nakrájané papriky na kocky, nadrobno nakrájanú cibuľu, na kocky nakrájané uvarené vajíčka, salámu, pridáme majonézu a na záver i tekutinu so želatínou.
  5. Premiešame a navrstvíme do formy srnčieho chrbta, ktorú sme vyložili potravinárskou fóliou. Uhladíme a odložíme do chladničky stuhnúť, najlepšie na celú noc.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť