NajRecept.sk Sviatočné pečenie Veľká Noc Veľkonočná tlačenka a aspik Veľkonočná tlačenka so salámou a zeleninou
Veľkonočná tlačenka so salámou a zeleninou
Recept Veľkonočná tlačenka so salámou a zeleninou
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Triniti Triniti    ·   13.3.2021

Veľkonočná tlačenka so salámou a zeleninou

Ak vykoledujete veľa vajíčok ako moji chlapi minulého roka, tak šup do prípravy tejto fantastickej veľkonočnej vajíčkovej tlačenky. Tlačenka je plná zeleniny, vajíčok, salámy a, samozrejme, pridáva sa aj majonéza, bez ktorej by to nebolo ono. Veď pár kúskov takej tlačenky na chlebe vás nezabije. Dobrú chuť. Autor: Triniti

Suroviny
1 bal.
želatína na tlačenku
150 g
šunkovú salámu
1 kocka
masox
250 ml
majonéza
1/2 ks
oranžová paprika
1/2 ks
červená paprika
6 ks
vajce
1 hrnček
Moravanka
1 ks
cibuľa
2 ks
sterilizovaná uhorka
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Moravanku scedíme, ale nálev nevylievajte, dáme ho do misky, pridáme ešte vodu (toľko, aby sme dostali celkovo 300 ml).
  2. Tekutinu rozdelíme na polovicu, do jednej pridáme masox a do druhej nasypeme želatínu, ktorú za stáleho miešania zahrievame, kým sa nerozpustí. Dávame pozor, aby nezačala vrieť, inak by sme želatínu znehodnotili. Odstavíme a necháme trochu vychladnúť.
  3. Potom ju zmiešame s druhou polovicou tekutiny, do ktorej sme pridali masox (jemne sme ohriali, aby sa masox rozpustil). Necháme mierne celé vychladnúť.
  4. Zeleninu dáme do misky, pridáme aj nakrájané papriky na kocky, nadrobno nakrájanú cibuľu, na kocky nakrájané uvarené vajíčka, salámu, pridáme majonézu a na záver i tekutinu so želatínou.
  5. Premiešame a navrstvíme do formy srnčieho chrbta, ktorú sme vyložili potravinárskou fóliou. Uhladíme a odložíme do chladničky stuhnúť, najlepšie na celú noc.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár