NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Šuhajdy Šuhajdy s orechovou plnkou
Šuhajdy s orechovou plnkou
Recept Šuhajdy s orechovou plnkou
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Janaha    ·   30.9.2020

Šuhajdy s orechovou plnkou

Tieto obyčajné čokoládové košíčky plnené sladkým orechovým krémom sú v našej rodine kráľovnou medzi vianočnými cukrovinkami.

Suroviny

Čokoláda:

150 g
čokoláda
125 g
stužený tuk
1-2 lyžice
kakao

Plnka:

50 ml
silná káva (espreso)
100 g
kryštálový cukor
1 bal.
vanilkový cukor
100 g
mleté orechy
50 g
stužený tuk
podľa chuti
rum

Ďalej budeme potrebovať:

lentilky
papierové košíčky
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Cukor zalejeme uvarenou kávou a za stáleho miešania na miernom ohni chvíľu povaríme, pridáme orechy a ešte chvíľku necháme prevariť (na miernom ohni a stále miešame), do horúceho pridáme stužený tuk a miešame, kým sa to nespojí a nakoniec dáme trochu rumu a necháme vychladnúť.
  2. Na miernom ohni rozpustíme stužený tuk, do teplého pridáme čokoládu a 1 lyžicu kakaa (keď sa mi zdá čokoláda málo tmavá, pridám ešte 1 lyžicu kakaa). Miešame, kým sa všetko nespojí (nevariť!). Lyžičkou nalejeme do papierových košíčkov trochu čokolády, necháme chvíľu stuhnúť, každý košíček chytíme do ruky a trochu nakloníme, aby sa čokoláda dostala aj na steny.
  3. Na stuhnutú čokoládu urobíme orechovú plnku a zalejeme čokoládou. Necháme stuhnúť.

Poznámka: Čokoládu môžete dať podľa svojej chuti. Ja dávam mliečnu čokoládu napoly s horkou a množstvo cukru v náplni si tiež môžete upraviť podľa seba. Papierové košíčky dávam dvojmo. Dnes sa už dajú kúpiť aj pevnejšie košíčky, ktoré nie je treba dávať dvojmo. V žiadnom prípade nezamieňajte v recepte stužený 100% tuk za maslo, Šuhajdy vám s maslom nestuhnú!

Zdroj: Recepty z mojej kuchyne

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár