Šuhajdy s orechovou plnkou

Recept Šuhajdy s orechovou plnkou
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Tieto obyčajné čokoládové košíčky plnené sladkým orechovým krémom sú v našej rodine kráľovnou medzi vianočnými cukrovinkami.

FOTKA OD VÁS

SUROVINY

Čokoláda:

150 gčokoláda
125 gstužený tuk
1-2 lyžicekakao

Plnka:

50 mlsilná káva (espreso)
100 gkryštálový cukor
1 bal.vanilkový cukor
100 gmleté orechy
50 gstužený tuk
podľa chutirum

Ďalej budeme potrebovať:

lentilky
papierové košíčky

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Cukor zalejeme uvarenou kávou a za stáleho miešania na miernom ohni chvíľu povaríme, pridáme orechy a ešte chvíľku necháme prevariť (na miernom ohni a stále miešame), do horúceho pridáme stužený tuk a miešame, kým sa to nespojí a nakoniec dáme trochu rumu a necháme vychladnúť.
  2. Na miernom ohni rozpustíme stužený tuk, do teplého pridáme čokoládu a 1 lyžicu kakaa (keď sa mi zdá čokoláda málo tmavá, pridám ešte 1 lyžicu kakaa). Miešame, kým sa všetko nespojí (nevariť!). Lyžičkou nalejeme do papierových košíčkov trochu čokolády, necháme chvíľu stuhnúť, každý košíček chytíme do ruky a trochu nakloníme, aby sa čokoláda dostala aj na steny.
  3. Na stuhnutú čokoládu urobíme orechovú plnku a zalejeme čokoládou. Necháme stuhnúť.

Poznámka: Čokoládu môžete dať podľa svojej chuti. Ja dávam mliečnu čokoládu napoly s horkou a množstvo cukru v náplni si tiež môžete upraviť podľa seba. Papierové košíčky dávam dvojmo. Dnes sa už dajú kúpiť aj pevnejšie košíčky, ktoré nie je treba dávať dvojmo. V žiadnom prípade nezamieňajte v recepte stužený 100% tuk za maslo, Šuhajdy vám s maslom nestuhnú!

Zdroj: Recepty z mojej kuchyne

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť