NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Snehové tyčinky s krémom a čokoškou
Snehové tyčinky s krémom a čokoškou
Recept Snehové tyčinky s krémom a čokoškou
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Petra H Petra H    ·   12.10.2020

Snehové tyčinky s krémom a čokoškou

Jeden z najlepších receptov na snehové tyčinky. Nikdy som nemala recept, kde by bol adekvátny pomer bielkov, cukru a mletých orieškov. Do týchto tyčiniek používam vajíčka o veľkosti M. Ak máte väčšie vajíčka, odporúčam použiť menej, aby ste nemali príliš našľahaný sneh a tak by vám tyčinky po upečení padli. Krém vanilkový a jemná čokoládová poleva. Koláčiky hotové :) Autor: Petra H.

Suroviny

Základ:

4 ks
bielok
250 g
práškový cukor
150 g
mleté orechy

Vanilkový krém:

200 g
vanilmix
500 ml
vlažná voda
3 lyžice
rum
250 g
maslo
4 lyžice
práškový cukor
5 lyžíc
vaječný likér
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Vanilkový krém zalejeme vodou a rumom a krátko mixérom šľaháme. Necháme asi 10 minút odstáť bokom a v druhej miske vyšľaháme maslo s cukrom a likérom do peny. Postupne pridávame vanilmix a vyšľaháme krém, ktorý odložíme do chladničky a pripravíme si tyčinky.
  2. Bielky vyšľaháme vo vodnom kúpeli do tuhej peny, vyberieme z kúpeľa a pridáme orechy. Premiešame, preložíme do cukrárskeho vrecka a ozdobnou špičkou tvoríme tyčinky na papierom vyložený plech.
  3. Vložíme do vyhriatej rúry na 150 stupňov a pečieme asi 20 minút.
  4. Na upečené a vychladnuté tyčinky nastriekame krém, odložíme do chladničky poriadne stuhnúť a až potom máčame do čokolády.
  5. Z tejto dávky vám vyjde cca 75 kusov tyčiniek, ale záleží aj na veľkosti tyčinky, takže je to individuálne.
  6. * Niekedy robievam aj taký krém: 300 ml mlieka, 1 vanilkový puding, 1 vanilkový cukor, 5 lyžíc vaječného likéru, 50 g práškový cukor a 250 g masla - z mlieka, pudingu a vanilkového cukru uvariť puding, do horúceho zamiešať vaječný likér a nechať vychladnúť. Potom vyšľahať práškový cukor s maslom a do toho zašľahať vychladnutý puding.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár