NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Slivkový cheesecake viac vrstiev
Slivkový cheesecake viac vrstiev
Recept Slivkový cheesecake viac vrstiev
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
luckazubata luckazubata    ·   25.10.2020

Slivkový cheesecake viac vrstiev

Aj keď som v predošlom recepte písala, že počas horúčav nezapínam rúru, občas sa to predsa stane. Ako v tomto prípade. Pečený cheesecake. Vynikajúca alternatíva sladkej nepečenej dobroty. Vajíčko v tvarohovej a ovocnej vrstve môžete vynechať, vtedy bude nepečený, ale s vajíčkom to je oveľa lepšie. Dokonale podrží tvar. Autor: Lucka

50 min
Čas prípravy
40 min
Čas varenia
Suroviny

Sušienkový základ:

160 g
BeBe keksy
40 g
maslo
1 ks
bielok
2 štipky
škorica

Slivková vrstva:

5 ks
veľká slivka
1 ks
vajce
1 lyžička
puding
1 lyžica
cukor

Tvarohová vrstva:

150 g
tučný tvaroh
2-3 lyžice
cukor
1 lyžička
citrónový cukor
1 ks
žĺtok
1 ks
vajce
70 g
horká čokoláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Sušienky si rozdrvíme v mixéri, zmiešame s trochou škorice, roztopeným maslom a nakoniec primiešame bielok, ktorý sme krátko prešľahali (nie však na sneh!). Žĺtok si schováme. Spracujeme cesto a dáme na chvíľu do chladničky.
  2. Formu si vyložíme papierom na pečenie, rúru zapneme na 180 stupňov. Cesto natlačíme do formy a dáme na 10 minút do rúry. Strážime! Dĺžka pečenia závisí od druhu rúry, môže ísť aj o kratšiu dobu.
  3. Vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu.
  4. V mixéri rozmixujeme slivky s cukrom. Povaríme v kastróliku, pridáme puding, aby nám zmes trochu zhustla a nakoniec vmiešame rozšľahané vajcia.
  5. Na upečený korpus rozotrieme čokoládu, na ňu slivkovú zmes. Nakoniec si v mise vyšľaháme vajcia + žĺtok, ktorý nám zostal od sušienkového základu. Pridávame cukor a šľaháme v penu. Nakoniec pridáme tvaroh a lyžičku citrónového cukru. Poslednú vrstvu dáme na korpus a dáme piecť na 30-40 minút do rúry.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár