NajRecept.sk Dezerty Múčniky Penová nepečená rýchlovka za 10 minút
Penová nepečená rýchlovka za 10 minút
Recept Penová nepečená rýchlovka za 10 minút
Petra H Petra H    ·   1.3.2016

Penová nepečená rýchlovka za 10 minút

Ak sa vám na poslednú chvíľu ohlásila návšteva, šup do kuchyne a pripravte rýchlu nepečené dobrotu, aby ste návštevu ohúrili. Ja osobne mám radšej pečené cesto, ale ani toto sušienkové nie je vôbec zlé. Tá pena je krásne nadýchaná, ale treba ju šľahať dosť dlho, aby vám to potom v chladničke stuhlo. Ja sušienky ešte máčam v mlieku, aby boli mäkšie. Vrch môžete bohato posypať postrúhanou čokoládou. Autor: Petra H.

Suroviny
500 ml
smotana na šľahanie
500 ml
mlieko
2 bal.
vanilkový puding bez varenia (Crème Olé, Dr Oetker)
2 bal.
vanilkový cukor
5 lyžíc
kryštálový cukor
bebe sušienky
na namočenie sušienok
mlieko
na ozdobu
čokoláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Do veľkej misy nalejeme smotanu, mlieko, pridáme vanilkový pudingový prášok (puding, ktorý pripravíte bez varenia - Crème Olé, Dr Oetker), vanilkový a kryštálový cukor. Všetko mixérom šľaháme cca 5 minút - dostaneme nadýchanú penu.
  2. Veľkosť plechu som použila 38x25 cm, ale môžete použiť aj formu inej veľkosti (ak menšiu, rezy budú vyššie). Dno vyložíme sušienkami, ktoré namočíme do mlieka, aby boli mäkké.
  3. Ušľahaný krém navrstvíme na sušienky, pekne uhladíme a pár krát narazíme formou o pracovnú dosku, aby sme sa zbavili veľkých vzduchových bublín.
  4. Vrch ozdobíme strúhanou čokoládou a odložíme do chladničky. Ak nemáte čas, vložte rezy do mrazničky, rýchlejšie stuhnú, ale nenechávajte ich tam príliš dlho, aby nezamrzli.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár