Penová nepečená rýchlovka za 10 minút

Recept Penová nepečená rýchlovka za 10 minút
FOTKA OD VÁS
Recept Penová nepečená rýchlovka za 10 minút
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Ak sa vám na poslednú chvíľu ohlásila návšteva, šup do kuchyne a pripravte rýchlu nepečené dobrotu, aby ste návštevu ohúrili. Ja osobne mám radšej pečené cesto, ale ani toto sušienkové nie je vôbec zlé. Tá pena je krásne nadýchaná, ale treba ju šľahať dosť dlho, aby vám to potom v chladničke stuhlo. Ja sušienky ešte máčam v mlieku, aby boli mäkšie. Vrch môžete bohato posypať postrúhanou čokoládou. Autor: Petra H.

FOTKA OD VÁS
Recept Penová nepečená rýchlovka za 10 minút

SUROVINY

500 mlsmotana na šľahanie
500 mlmlieko
2 bal.vanilkový puding bez varenia (Crème Olé, Dr Oetker)
2 bal.vanilkový cukor
5 lyžíckryštálový cukor
bebe sušienky
na namočenie sušienokmlieko
na ozdobučokoláda

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Do veľkej misy nalejeme smotanu, mlieko, pridáme vanilkový pudingový prášok (puding, ktorý pripravíte bez varenia - Crème Olé, Dr Oetker), vanilkový a kryštálový cukor. Všetko mixérom šľaháme cca 5 minút - dostaneme nadýchanú penu.
  2. Veľkosť plechu som použila 38x25 cm, ale môžete použiť aj formu inej veľkosti (ak menšiu, rezy budú vyššie). Dno vyložíme sušienkami, ktoré namočíme do mlieka, aby boli mäkké.
  3. Ušľahaný krém navrstvíme na sušienky, pekne uhladíme a pár krát narazíme formou o pracovnú dosku, aby sme sa zbavili veľkých vzduchových bublín.
  4. Vrch ozdobíme strúhanou čokoládou a odložíme do chladničky. Ak nemáte čas, vložte rezy do mrazničky, rýchlejšie stuhnú, ale nenechávajte ich tam príliš dlho, aby nezamrzli.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť