NajRecept.sk Dezerty Zákusky Osviežujúca citrónová fantázia bez pečenia - hit tohto leta
Osviežujúca citrónová fantázia bez pečenia - hit tohto leta
Recept Osviežujúca citrónová fantázia bez pečenia - hit tohto leta
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   20.6.2022

Osviežujúca citrónová fantázia bez pečenia - hit tohto leta

Vynikajúci citrónový dezert, ktorý poteší v týchto teplých dní každého z nás. Kyslá chuť v kombinácii so šľahačkou je nebíčko v papuľke. Už len vyčkať, kým zatuhne v chladničke. Autor: Jaja

35 min
Čas prípravy
Suroviny
2 pohár
voda
250 g
maslové sušienky
200 + 100 g
maslo
400 ml
smotana na šľahanie
60 g
práškový cukor
3 balenie
želé s citrónovou príchuťou
1 ks
zlatý klas
6 g
želatína
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Do hrnca dáme variť vodu, v troche vody zamiešame 2 balenia želé, aby sa rozpustilo, vylejeme do vriacej vody a nakoniec primiešame zlatý klas (rozmiešaný v troche vody). Na želatínu dáme fóliu a necháme vychladnúť.
  2. Nalámané sušienky rozmixujeme na prášok a polejeme roztopeným maslom. Dôkladne premiešame. Sušienkové cesto vysypeme na tortovej formy vystlanej papierom na pečenie s rozmermi 24 x 24 cm. Dôkladne uhladíme a dáme do chladničky.
  3. Do vriacej vody vysypeme želé, dôkladne rozmiešame a necháme vychladnúť. Zmäknuté maslo vymiešame s cukrom a postupne pridávame vychladnuté želé. Maslový krém dáme na vychladnuté sušienky. Na maslový krém dáme vychladnuté želé so zlatým klasom.
  4. Do malej misky dáme želatínu a prilejeme studenú vodu a dôkladne rozmiešame. Smotanu na šľahanie vymiešame s cukrom a potom primiešame želatínu. Krém natrieme na stuhnuté želé, posypeme kúskami čokolády a dáme do chladničky.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár