NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orieškové tyčinky máčané v čokoláde
Orieškové tyčinky máčané v čokoláde
Recept Orieškové tyčinky máčané v čokoláde
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Triniti Triniti    ·   29.9.2020

Orieškové tyčinky máčané v čokoláde

Jednoduché orieškové tyčinky. Lieskové oriešky môžete nahradiť vlašskými. Tento rok som premýšľala, čo by som také napiekla na tie Vianoce, pretože sú už predo dvermi. V mojej starej kuchárskej knihe mám uložené recepty, ktoré som vyskúšala a aj za niečo stáli. Pri týchto som si nechala aj fotku a spomenula som si na ne, aké boli luxusné. Do cesta sa pridáva nastrúhaná čokoláda a sú naozaj skvelé. Jeden z najlepších vianočných receptov, aké mám. Autor: Triniti

Suroviny

Budeme potrebovať:

300 g
hladká múka
50 g
mleté lieskové oriešky
50 g
nastrúhaná čokoláda
120 g
práškový cukor
1 bal.
vanilkový cukor
1 ks
vajce
200 g
maslo

Glazúra:

100 g
čokoláda
40 g
maslo
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Hladkú múku preosejeme cez jemné sitko do misky, pridáme mleté lieskové oriešky, nastrúhanú čokoládu, práškový cukor, vanilkový cukor, vajíčko a na menšie kúsky nakrájané maslo. Spracujeme hladké cesto, ktoré zabalíme do potravinárskej fólie a odložíme do chladničky na minimálne pol hodinu.
  2. Z cesta oddeľujeme menšie kúsky, ktoré spracujeme do tenkého valčeka a potom valček nakrájame na menšie kúsky (cca 5 cm valčeky).
  3. Ukladáme ich na papierom vyložený plech na pečenie a pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov cca 15-20 minút.
  4. Vo vodnom kúpeli necháme rozpustiť čokoládu, pridáme maslo a miešaním spojíme. Upečené tyčinky z oboch strán namočíme do glazúry a necháme na mriežku stuhnúť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár