NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Orechové pečivo Orechové tortičky
Orechové tortičky
Recept Orechové tortičky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
skatulkavkuchyni skatulkavkuchyni    ·   24.5.2022

Orechové tortičky

Výborné orechové tortičky, plnené parížskym krémom, ktorý už na pohľad vyzerajú lákovo. Sú plné čokolády, orechov a určite vám budú chutiť.

25 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny

Korpus:

1 ks
vajce
100 g
vlašských orechov
15 g
hladkej múky
100 g
práškového cukru
štipka soli

Krém:

3 ks
žĺtky
100 g
kryštálového cukru
100 g
horkej čokolády
35 g
vody
150 g
masla
25 g
kakaa

Poleva:

100 g
horkej čokolády
1 lyžica
kokosového oleja
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V miske dôkladne zmiešame mleté orechy s múkou, cukrom, soľou a vajíčkom. Ak by bola zmes redšia môžeme pridať ešte za hrsť orechov.
  2. Zmesou naplníme cukrárske vrecko a na plech vystlaný papierom na pečenie striekame do kruhu s priemerom 2 cm a dosť veľkými rozstupmi. Pečieme pri 160 °C približne 20 minút. Necháme vychladnúť na plechu.
  3. Žĺtky vyšľaháme a cukor s vodou dáme variť do hrnca. Cukor s vodou varíme, kým sa cukor úplne roztopí a začnú sa tvoriť veľké bubliny.
  4. Potom za stáleho šľahania nalejeme k žĺtkam. Šľaháme až kým dostaneme hustú a svetlú penu, do ktorej pridáme studené maslo nakrájané na kocky, kakao a vlažnú rozpustenú čokoládu.
  5. Vymiešame hladký krém, ktorým naplníme cukrárske vrecko s ozdobnou špičkou. Ozdobne ho nanesieme na upečený základ a dáme stuhnúť.
  6. Čokoládu rozpustíme spolu s olejom vo vodnom kúpeli. Studené tortičky namáčame v čokoládovej poleve, môžeme ozdobiť orechom a necháme stuhnúť v chladničke.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár