NajRecept.sk Dezerty Koláče Nesmrteľný zákusok ,,oblíž prst,,
Nesmrteľný zákusok ,,oblíž prst,,
Recept Nesmrteľný zákusok ,,oblíž prst,,
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Triniti Triniti    ·   9.6.2021

Nesmrteľný zákusok ,,oblíž prst,,

Tento zákusok s týmto názvom je už asi známy každému. A garantujem vám, že neoblížete si iba prsty, ale dokonca aj plech, na ktorom bol koláčik upečený. Je vynikajúci ako na slávnosti, narodeniny, meniny, tak i len ku kávičke alebo k šálke čaju. Jemné cesto ako pavučinka, vanilkový krém a na vrchu bohatá vrstva bielkového snehu. Zdobila som ešte strúhanou čokoládou. Autor: Triniti

Suroviny

Cesto:

5 ks
vajce
50 g
práškový cukor
5 lyžíc
voda
200 g
kryštálový cukor
1 lyžice
kakao
1/2 bal.
prášok do pečiva
160 g
polohrubá múka

Krém:

500 ml
mlieko
4 lyžice
hladká múka
5 ks
žĺtok
1 bal.
vanilkový cukor
100 g
práškový cukor
250 g
maslo

Vrch:

5 ks
bielok
200 g
kryštálový cukor
1 ks
citrónová šťava
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Polohrubú múku, prášok do pečiva a kakao zmiešame v jednej miske. V druhej miske vyšľaháme vajíčka s práškovým cukrom a kryštálovým cukrom do tuhej peny. Pridáme vodu a následne už len vareškou primiešame sypkú zmes.
  2. Pripravené cesto nalejeme do vyššieho plechu a upečieme pri teplote 180 stupňov po dobu 25 minút. Sledujeme a kontrolujeme špáradlom.
  3. Upečené cesto necháme vychladnúť na mriežke.
  4. V mlieku rozmiešame hladkú múku, žĺtky a vanilku. Uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme s práškovým cukrom do peny, pridáme po lyžiciach vychladnutý puding a vyšľaháme hladký krém, ktorý natrieme na vychladnuté cesto.
  5. Na vrch vyšľaháme vo vodnom kúpeli bielky s cukrom a šťavou z citróna. Sneh by mal byť tuhý a mal by sa krásne rozotierať. Natierame ho za tepla.
  6. Necháme vychladnúť a odložíme do chladničky najmenej na 2 hodiny, aby bol poriadne stuhnutý. Vrch ozdobíme strúhanou čokoládou.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár